88 Shares 1269 views

Hemoroidy: leczenie bez środków chirurgia ludowych

Hemoroidy – choroba bardzo nieprzyjemne i bolesne, który nie przechodzi przez siebie. To musi koniecznie być traktowane na początku, inaczej zaawansowanych postaci choroby doprowadzi do nieuniknionej operacji. Czy jest możliwe do wyleczenia tej choroby bez uciekania się do operacji? Odpowiedź na to pytanie jest pozytywna i bardzo zachęcające.


Rozpocząć leczenie na wczesnym etapie

Jeżeli dana osoba ma hemoroidy, leczenie bez operacji jest możliwe, czy nie? To pytanie jest często zadawane przez pacjentów cierpiących na tę chorobę. Lekarze stwierdzili, że leczenie w domu hemoroidów jest całkiem możliwe, ważne jest tylko, aby stosować się do zaleceń lekarza i ściśle przestrzegać kolejności manipulacji. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy choroba jest w powijakach. Niestety, pacjenci często nie zwracają uwagi na pierwsze oznaki choroby lub nie dać mu zbyt dużą wagę. Ale bezskutecznie. Mimo wszystko, jeśli chodzi z tym problemem od razu, to z pewnością odbiegają hemoroidy leczenie bez operacji jest możliwe.

Co to są hemoroidy

Kanału odbytniczego w każdej osoby są jamistych formacje, które są rozmieszczone w postaci węzłów. Te same jednostki i tam pod skórę wokół odbytu. W normalnych warunkach, nie przeszkadza osobie. Ale kiedy węzły zwiększenie ich objętości, zaczynają krwawić i boli, to jesteśmy już mówić o tej chorobie, jak hemoroidy.

W zależności od położenia odróżnić hemoroidy wewnętrzne (węzły znajdujące się w kanale odbytu) oraz zewnętrznej, kiedy węzły pęcznieją pod skóry okolicy odbytu i łatwo wykrywane przez badanie zewnętrznego.

Przyczyny zapalenia

Główne przyczyny tego zachowania do powstania hemoroidów, można podzielić na cztery grupy.

  1. Niewłaściwa dieta. Jeśli są pokarmy, które powodują zaparcia, hemoroidy ryzyko jest bardzo wysokie w diecie człowieka. Człowiek na tyle, aby wyeliminować te pokarmy z pulpitu. Jest to konieczne, aby dodać więcej błonnika: owoce i warzywa, które będą zapobiegać występowaniu zaparć. Dodaj do diety więcej suszone owoce, produkty pełnoziarniste, otręby, owsa i produktów mlecznych.
  2. Brak wody. Mężczyzna w średnim ciężarze 70 kg dziennie należy spożywać co najmniej dwa litry wody. Jest to aksjomat. Im mniej wody zużywają, bardziej odwodniony korpus (przed starzeniem). Ponadto, brak wody powoduje również zaparcia. Więc jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie leczenia hemoroidów wewnętrznych bez operacji, a następnie trzeba najpierw ustawić jego bilansu wodnego.
  3. Siedzący tryb życia. Zazwyczaj, gdy osoba siedzi przez długi czas, krew w jamie brzusznej i miednicy jest stagnacja. Prowadzi to do tego, że hemoroidy są w stanie zapalnym. Ustaw regułę dla każdego pół godziny przynajmniej wstać i zaledwie kilka minut spacerem. Jeszcze lepiej, przed każdym posiłkiem wykonać delikatny masaż brzucha. Zapewni to lepszy przepływ krwi.
  4. Złe postawy. Jeśli istnieją zniekształcenia postawy, zdeformowanych i narządów wewnętrznych. I aż poprawić swoją postawę, wszystkie działania medyczne efekt będzie krótkotrwały.

Kiedy się martwić

Istnieją trzy główne objawy hemoroidów, na które należy zwrócić baczną uwagę:

  • Ból. Powstaje ona jako nacisku lub przymusu, naprężeń w odbyt, mrowienie. Ból może być obolałe lub wystarczająco silne, aby pojawić się podczas chodzenia lub siedzącej. Czasami może to być tak intensywne, że uniemożliwia osobie siedzą lub stoją.
  • Krwawienia. Krew pojawia się w czasie defekacji, kropla krwi można wykryć w toalecie albo na papier toaletowy, na odzieży. Jest to poważny objaw, a jeśli chcesz przeprowadzić leczenie hemoroidów zewnętrznych bez operacji, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
  • Wypadanie. Tzw utraty węzłów. Może się to zdarzyć w czasie defekacji. Węzły mogą być odczuwalne, mogą całkowicie zniknąć i pojawić się ponownie. Zniknięcie z węzłów nie oznacza, że choroba jest przekazywana przez siebie.

hemoroidy zewnętrzne: leczenie bez operacji

hemoroidy zewnętrzne doskonale leczonych lekami, ważne jest, aby tylko zgodne ze wszystkimi recepty lekarskiej. Jeśli masz hemoroidy zewnętrzne, leczenie bez operacji jest możliwe, w postaci maści, kremów i różnych świec. One złagodzić obrzęk, swędzenie i zmniejszyć zatrzymać proces zapalny. W skład wielu maściach i kremach obejmują środki przeciwbólowe, które mogą skutecznie złagodzić ból lub je zmniejszyć. Najpopularniejsze leki – to lek „Relief”, „Gepatrombin” i „Aurobin”. Jednak rynek farmaceutyczny jest wystarczająca i inne skuteczne leki przeciwko tej chorobie.

Produkty te są idealne dla większości pacjentów, mogą być używane nawet w czasie ciąży. Ale jeśli twoje ciało odrzuca te maści i kremy, czujesz dyskomfort, należy natychmiast powiadomić lekarza do zmiany strategii leczenia.

opieka farmaceutyczna

Często lekarze przepisują leczenia hemoroidów w domu, doradzać swoim pacjentom korzystać nie tylko lokalne media, ale również zalecane do picia leku. Pomoże to bardziej skutecznie zmniejszyć stan zapalny. Ponadto, tabletki hemoroidy mogą lepkości krwi, co zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Przebieg preparatów, które są określone przez lekarza, być doprowadzony do końca. Niektórzy pacjenci przerywać swoich leków jak najszybciej poczuć poprawę.

Najczęściej lekarze przepisują leki "Proctosedyl", "Posterisan", "Detraleks", "Antrasennin", "Litovit – B", "Ginkor Fort" i inne. Niektóre z tych leków to substancje hormonalne, które są dobrze łagodzi obrzęk i stan zapalny.

Ponadto, lekarze często zalecają leki homeopatyczne.

Leczenie hemoroidów wewnętrznych bez chirurgii

Reżim leczenia hemoroidów wewnętrznych jest prawie taka sama jak zewnętrzna – do przyjmowania pigułek i odbytnicy maści i czopków. Tabletki do hemoroidów powinien być przyjmowany dwa razy dziennie. Wraz ze wzrostem ciśnienia powinny skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ niektóre leki mogą podnieść kilka hipertoniczny ciśnienie. Konieczne jest również, aby być ostrożnym, aby kobiety w ciąży, matek karmiących, osób starszych i dzieci. Rzeczywiście, w niektórych produktów obejmują hormonalnych suplementów, a lekarz musi ostrzec cię o tym. Lepiej do tej kategorii pacjentów przyjmujących te leki gdzie nie hormony.

łaźnie parowe pomóc

Jeśli szukamy skutecznego remedium na hemoroidy, brać pieniądze ludzi na tej liście całkiem przyzwoite miejsce. Wielu pacjentów odzyskały tradycyjnych metod. Należy jednak ocenić stopień zaawansowania choroby oraz sposób, w czasie ludzie zaczęli robić tych procedur. Ponadto, lekarze zalecają łączenia leków przepisanych przez lekarza, i na przemian z ich środków ludowej.

Dobra pomoc w leczeniu hemoroidów ziemniaczanej łaźni parowej. Są dobrze łagodzi obrzęk i swędzenie. W celu zmniejszenia stanu zapalnego zaleca łaźnię z rumianku, które można dodać małą nadmanganian potasu. Doskonała działają na organizm jak tace z cebuli skóry. Jej gotować, aż aż woda jest brązowa.

Ale jeśli masz krwawienie wystąpi, to najlepiej zrobić kory dębowej. To doskonale wzmacnia naczynia krwionośne i ma właściwości opalających.

Wanny wziąć siedzi w basenie, woda powinna być letnia, czas zabiegu – nie menshe15 minut przyjść pozytywny efekt. Natychmiast po Kąpiele takie kroczu trzeba wytrzeć do sucha i wstawić świecę lub smarować maścią odbytu. Lekarze zalecają, aby zrobić te procedury w nocy, tak po prostu iść do łóżka.

Miód, propolis i ziemniaki

Pacjenci, którzy przeprowadzili zabieg hemoroidy bez operacji, zostaw bardzo pozytywne opinie. Wiele drastycznie pomocy środków ludowej, a ludzie zawsze zapomnieć o tym problemie.

Wśród popularnych metod popularnej różnych maści i okłady, które są wykonane własnymi rękami. Do ich przygotowania wykorzystywane miód, propolis i mumii. Dostatecznie nasmarować te środki odbyt lub położyć małą kompressiki odbyt.

Również tradycyjna medycyna zaleca, aby kompresy tarty buraki, marchew, ziemniaki, użyj soku z soku glistnika lub świeżo startej cebuli.

Należy zachować ostrożność i traktowane metod ludowych tylko po konsultacji z lekarzem. Czasami, jeśli robisz to źle, można nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale również pogłębić chorobę. Nie bój się poprosić lekarza, aby ten problem-leczenie szybciej zaczniesz, tym lepszy efekt. Jeśli podniesiesz remedium na hemoroidy, środki folk może pomóc, są dobrze vozdeystuyut na tej choroby we wczesnych etapach. Ale nie zapomnij o oficjalnej medycyny. Jeśli masz hemoroidy, leczenie bez operacji jest całkiem realne.