745 Shares 7191 views

Boli kładę spiralę po porodzie?

Urządzenie wewnątrzmaciczne w celu zapobiegania ciąży ponad 200 milionów kobiet na świecie. Niektórzy używają tego typu antykoncepcji przez dłuższy okres czasu, okresowo zmieniając wkładki. Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie stosowane do tej metody antykoncepcji, zastanawiając się, czy umieścić spiralę zranić.

Wybór metody antykoncepcyjnej

Obecnie proponuje dużą liczbę kobiet z różnych metod, które mają wady i zalety. A wybór postaci antykoncepcji zależeć od ogólnego stanu i kobiet w obecności współistniejących chorób. Niewiele może doradzić Wybór doustnych środków antykoncepcyjnych z powodu problemów, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego, problemy z koncepcją, choroby tarczycy i nadnercza. Nie każdy jest zadowolony z pigułek, ponieważ jest to prawdopodobnie zapomni przyjąć tabletkę, która może prowadzić do różnych zaburzeń w cyklu menstruacyjnym.

Stosunek przerywany często prowadzi do ciąży, a stosowanie czopki dopochwowe, tabletki nie zawsze jest wygodny. Prezerwatywy – to dobra metoda antykoncepcji, ale najczęściej to nie pasuje do ludzi, szczególnie jeśli jest to twój stałym partnerem.

Korzyści z Navy

Urządzenie wewnątrzmaciczne – najprostszym, najbezpieczniejszym i najbardziej skuteczna metoda kontroli urodzeń. Ale istnieją wątpliwości, czy należy umieścić boli urządzenia wewnątrzmacicznego, ewentualnych powikłań, wpływ na zdrowie reprodukcyjne długotrwałego noszenia wewnątrzmacicznego antykoncepcji.

Rodzaje IUD i ich skutków

Istnieją różne urządzenia wewnątrzmaciczne. Na ogół, są urządzenia w kształcie litery T, który jest skuteczną formę antykoncepcji rewersyjnym. Navy stosowane dość długo – od 5 do 10 lat w zależności od gatunku. Najpowszechniej używane z zwijany przewodów wykonanych z miedzi, srebra, złota. Niektóre Navy użyć 2 rodzajów metali. Ostatnio bardzo popularny spirala „Mirena”, który zawiera pojemnik z lewonorgestrelu i zapewnia przedłużone uwalnianie hormonu, który promuje zintegrowane działania antykoncepcyjnego, aw niektórych przypadkach krwawienia lub leczenia zaburzeń hormonalnych.

Głównym efektem domacicznych antykoncepcyjnych – jest plemnikobójcze, jak również zwiększone napięcie macicy i zagęszczenie śluzu szyjki macicy i tworzenie aseptycznego zapalenia macicy. Z IUD miedzi jest również stosowany do antykoncepcji, jeśli podaje się go w ciągu pięciu dni po stosunku bez zabezpieczenia.

Jak to jest spirala

Aby zrozumieć, czy nie umieścić spirali boli, trzeba wiedzieć, jak ustalić Navy. W każdym zestawie urządzeniem wewnątrzmacicznym zawiera prowadnicę, w celu ułatwienia jego wprowadzenia.

Z pomocą lustra szyjki macicy wyjście tak, że jest ona dostępna dla manipulacji.

Po obróbce nitrofuralu lub miramistinom otworu zewnętrznego kanału szyjki macicy oraz przy pocisk kleszczy włożenie wewnątrzmacicznej sondą w celu określenia długości, położenia, fizjologiczne fałdy macicy i przejść przez wewnętrzną os. Ograniczając długość sondy jest zainstalowany w pierścieniu przewodu do spirali przylega do błony śluzowej macicy w dół. Jest następnie wprowadzany do przewodu cewki, po usunięciu spirali przewodu powinien pozostać w jamie macicy, pochwy i kontrolować anten. Szyjka jest traktowana roztworem antyseptycznym oraz lusterka są usuwane.

Po wprowadzeniu kobiety zaleca wyłączenie aktywności seksualnej, podnoszenia ciężkich przez tydzień. Zalecane 2-3 dni podawano profilaktycznie dawek antybiotyków w celu zapobiegania chorób zapalnych.

manipulacja znieczulenie

Włożyłem spirali boli? Liczba kobiet, które korzystają z tego typu antykoncepcji, sugerują, że większość z tej procedury jest bezbolesny. Najczęściej występują nieprzyjemne odczucia przy dokręcaniu szyjkę przed wprowadzeniem sondy i która przechodzi przez otwór wewnętrzny kanał szyjki.

W znieczuleniu ogólnym nie jest używany. W przypadku szczególnie wrażliwych kobiet kanał szyjki traktuje roztworem tetrakainy, deksalgin dożylnie, tramadol lub przeprowadza znieczulenia dożylnego.

Kiedy szuka lepszej spiralę

IUD może być umieszczony w dowolnym momencie. Niektórzy lekarze wolą 4-7 dni od początku miesiączki. Każdy, kto zaproponował przyjść do przychodni przedporodowej w tej chwili interesuje, boli kładę spiralę podczas menstruacji. W tym czasie, jak bolesne niski kanału szyjki, aby wyjść rozchylonych miesiączki i próg bólu czułość jest obniżona.

Kiedy jest lepiej umieścić spiralę po porodzie i aborcji

Po urodzeniu, wkładki mogą być umieszczone 48 godzin. Jednak zaleca się przeprowadzenie tej procedury w ciągu 21 dni po porodzie. Należy zapewnić, że nie ma stanu zapalnego, a ciąża, choroby przenoszone drogą płciową. Aby to zrobić, należy wykonać USG i wymaz ręki. Boli kładę spiralę po porodzie? Najczęściej termin ten IUD wstawiania bezbolesne, jak macica nie jest jeszcze całkowicie zredukowane i całkowicie otworzyć kanał szyjki macicy. Po zabiegu cięcia cesarskiego podawanie spirala przeprowadzone w ciągu 3-4 miesięcy, a nie przed, jak niesformułowana blizny na macicy jest przeciwwskazane dla administracji antykoncepcyjnego. Wielu lekarzy jest zdania, że wprowadzenie wkładki zaraz po urodzeniu nie ma sensu, ponieważ myometrium jest stale spada, w celu przywrócenia struktury nie jest już w ciąży macica naciska spiralę.

Po aborcji IUD wkładania możliwie natychmiast po skrobaniu. Jednakże, lekarz musi mieć pewność, że resztki komórki jajowej jest pozostawiony aby zapobiec zapalenie i posocznica. Boli kładę spiralę w tym okresie? W tym przypadku, nie ma bólu kobieta czuje, ponieważ szyjka macicy jest otwarta; i aborcji i wkładania wkładki w znieczuleniu dożylnym.

Spirala „Mirena”

Ostatnio duże zapotrzebowanie Navy „Mirena” – antykoncepcyjny, który stale uwalnia hormon progestynowy ze specjalnego pojemnika. Boli kładę spirala „Mirena”? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu kobiet z endometriozą, która proponuje wprowadzenie marynarce ze względów medycznych. Bolesność procedury zależy od kwalifikacji lekarza, oraz wprowadzenie przestrzegania reguł. Ból może pojawić się w pierwszych tygodniach po włożonej spirali. Mogą one towarzyszyć i obfite krwawienie z dróg rodnych. Wszystko to odbywa się w ciągu 1-2 miesięcy.

Efekty

Po wprowadzeniu wielu możliwych powikłań, które powinny odnosić kobiety natychmiast do lekarza. W ciągu pierwszych kilku dni może być przeciągnięcie ból w brzuchu i przedłużające się obfite miesięcznie. Następnie możliwe zaostrzenie przewlekłych narządów miednicy. A więc pytanie, czy umieścić spiralę bolesne, nie jest tak ważne, ważne jest, aby nie przegapić powikłań po jego wprowadzeniu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na odczucia w pierwszych dniach, jeśli ból nie zniknie w ciągu 1-2 dni, lub ból brzucha, który może towarzyszyć gorączka, lekarz pilnie odwiedzić w celu uniknięcia poważnych powikłań – perforację macicy. W niektórych przypadkach można self-wydalenie spirala. Obserwuje się to w przypadkach, gdy kobieta po włożeniu IUD był zaangażowany w ciężkiej pracy fizycznej lub prowadziły aktywne życie seksualne.

IUD usuwanie

Po zakończeniu działania antykoncepcyjnego spirali (od 5 do 10 lat w zależności od typu wkładki), musi ona zostać usunięta. Procedura usuwania jest bezbolesny.

Po usunięciu lustra szyjki lekarz ciągnie anteny sterowania i usunąć go z macicy. W niektórych przypadkach brak choroby zapalnej, szyjki macicy, zapalenie pochwy zakaźnych i dobrej tolerancji usunięcia i wprowadzenia nowego helisy może być przeprowadzona w jednym kroku.