314 Shares 9794 views

Bath Iron and akryl. Wanny żeliwne instalacja

Współczesny człowiek, przyzwyczajony do wygody, trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez konieczności odwiedzania łazienki, wyposażona w wysokiej jakości urządzeń sanitarnych. Ktoś dokonuje wyboru na rzecz prysznica, ale kąpiel nadal bardzo popularne. Jest to klasyczne urządzenie do pływania jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek wyjdzie z użycia.

Materiały do produkcji wanien

Kiedy przychodzi do wyboru jakości i piękny kąpiel, tylko prawo zgubić, jak wybór rynku wodno-kanalizacyjnych jest bardzo szeroki. Różne czcionki i zaawansowany materiał produkcyjny oraz obecność wszystkich możliwych dodatkowych funkcji, a zatem, kosztować.

Co do materiałów, najczęściej żelaza, stali i akrylu, są mniej wspólna kąpiel ze szkła, porcelany, miedź, kamień naturalny i sztuczny, a nawet drewna, jak również najnowocześniejszy – Quaryl. Pierwsze trzy z tych materiałów większości popytu, podczas gdy inne, szybko, podczas gdy towary egzotycznych lub luksusowych. Żeliwo jest długowieczny materiał w produkcji zbiorników do kąpieli, akryl samo – jeden z najnowocześniejszych trendów w branży sanitarnej. Jak dla stali, te czcionki zajmują pośrednią pozycję w rankingu konsumentów.

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że żelazo w czystej postaci nie służy wyłącznie do produkcji każdego produktu było, hydraulicy, jak również. Ale ludzie pojęcie „stal” i „hardware” jest często mieszany, a stalowa miska zwane niczym innym niż kąpiel żelazną, choć jest ona wykonana ze stopu żelazo-węgiel, czasami wzbogaconego oraz niektórych innych pierwiastków chemicznych. Jednak w życiu codziennym, to niedokładność jest zupełnie wybaczalne.

Zalety i wady różnych materiałów: żelazo

Zacznijmy od najbardziej konserwatywny materiału – żelazo, które przez długi czas po prostu nie było alternatywy. Ale muszę powiedzieć, że nie jest tak źle żelaza. Kąpiel bardzo ciężki: w zależności od wielkości, ich waga jest średnio w przedziale 100-150 kg i do radzenia sobie z instalacją samego produktu jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. To, oczywiście, minus, ale z drugiej strony, dzięki imponującej masie takich pojemników odpornych, trwałych i niezawodnych.

Niska przewodność cieplna żeliwa pozwala wodę w tak długim czasie do schłodzenia czcionek, które zadowolą fanów długiej kąpieli. Szczególną ostrożność jest wymagana powlekania oddanych wanny żelaza. Przywrócić uszkodzony – z głębokimi zarysowaniami i chipsy – szkliwo będzie trudne. Przez tradycyjnych wad odlewów żeliwnych wanien jest brak różnorodności ich form, ponieważ żeliwa – nie jest najłatwiejszy sposób. Owalny lub prostokątny koryta – to cały wybór.

Stal w porównaniu z żeliwa

Że stal dawna jedynym konkurentem zapytania żeliwa do produkcji wyrobów sanitarnych. Dlatego kąpiel żelaza (. Zobaczyć przegląd zdjęć) jest rodzajem kompromisu między pojemnikiem żeliwa i czcionką bardziej nowoczesnego materiału – akrylu. misa ze stali, przez co najmniej trzy do czterech razy lżejszy niż żeliwo, który ma te same wymiary. W pewnym sensie, to jest plus, ponieważ znacznie upraszcza proces transportu i montażu wyrobów sanitarnych. Ale w tym samym miska ze stali jest mniej stabilny, i konieczne jest, aby pamiętać, i podjąć odpowiednie środki, aby zapobiec jej przewrócenia podczas pracy.

Zalety urządzeń sanitarnych ze stali

Aby uzyskać informacje o tym, jak naprawić kąpieli żelaznej, będziemy mówić trochę później, a teraz kilka słów na temat zalet i wad stali jako materiału do kanalizacji. Proces technologiczny produkcji zbiorników jest to, że pozwala nam dać najbardziej zróżnicowaną formę miski. W związku z tym, jest to, że żelazo rozmiary kąpieli często są standardem i form – oryginał. okrągła wanna, owalne, z kilkoma miejscami, wanna narożna Stal – konfiguracja można znaleźć na każdy gust.

Zastosowanie emalii na wannie stalowej odbywa się w wysokiej temperaturze, powodując powłoki dosłownie spiekanych powierzchni zbiornika i dlatego rzadko obrane – oczywiście jeśli mówimy o jakości produktu. Dbać o emalii na stali po prostu dlatego, że taka powierzchnia nie jest porowata. Wanna stalowa jest również mniej podatne na wpływ, niż żelazo. Dodaj do już wymienionych zalet rozsądnej cenie, i staje się jasne, dlaczego konsumenci często wybierają dla niego stalowych wanien.

Wady Wanny stalowe i rozwiązania

Po wymienieniu wszystkich zalet, to byłoby nieuczciwe, aby ukryć niedoskonałości stalowych wyrobów ceramiki sanitarnej. Jeżeli konsument nie został ostrzeżony, przykra niespodzianka dla niego być hałas podczas wpisywania w kąpieli wodnej – pojemność podczas dosłownie pierścienie, zwłaszcza jeśli zakupiony cienkościennych wyrobów. Ponadto, w przypadku niewystarczającej ściany miski przy dużych użytkowników wagowych grubość może łatwo ulec deformacji, a to z kolei może prowadzić do pęknięć i łuszczenia na szkliwie. Najlepiej jest wybrać produkt ze ścianami bocznymi i grubości 3,5 mm.

Stal – materiał mający wysoką przewodność cieplną, tak obro wody takich kąpieli chłodzi się znacznie szybciej, niż na przykład w czcionki żelaza lub akrylu. Ale sama kąpiel żelazo bardzo szybko staje się ciepły w dotyku, w przeciwieństwie do żeliwa, co jest dużym plusem, jeśli chodzi o kąpieli dzieci.

Walka z wanien stalowych niepełnosprawnych jest całkiem realne. Pewne środki dźwiękoszczelne znacznie zmniejszyć poziom hałasu, a współczynnik wymiany ciepła. Często stosuje się do kąpieli dźwiękoszczelny zwykłą pianą, korka technicznego i folii pianki polietylenowej lub arkuszami gumy. Problem z brzydki wygląd takich materiałów jest rozwiązany instalacji dekoracyjny ekran. Ludzie, którzy wiedzą, jak rozwiązać typowe wady, które są nieodłączne w takich wyrobów sanitarnych, takich jak kąpiel żelazną, zostawić opinię o tym dość pochlebne.

Wanny akrylowe godność

Akryl – polimer mający we współczesnym świecie jest bardzo szerokie zastosowanie: od samolotów do kosmetologii. Lekkość, elastyczność i niskiej przewodności cieplnej – to cechy, które są bardzo odpowiednie do wytwarzania wyrobów sanitarnych. W procesie wytwarzania produktu, czy to wanna lub umywalka, wzmocnione wytrzymałości. wanna akrylowa może mieć różne kolory o dowolnej wielkości i kształtu. Polimer ten jest bardzo higieniczne, łatwa do czyszczenia, jest cichy podczas napełniania wodą kąpieli który jest chłodzony w takim pojemniku bardzo powoli.

Wady wanien akrylowych

Braki w akrylowych wyrobów ceramiki sanitarnej jest mniej niż zalet, ale są. Przede wszystkim powierzchnia polimeru łatwiej uszkodzić niż szkliwa. Dlatego akrylowe wanny powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami i nie stawiać mu żadnych pojemników, w tym tworzyw sztucznych. Muszę jednak powiedzieć, w celu wyeliminowania takiej szkody może być szlifowanie.

Inną wadą jest to, że akryl podczas mycia w łazience linienia produktów kolorowych jej powierzchnia może być malowana. Nie dopuścić do kontaktu z tym zbyt gorące przedmioty: akryl topi się w temperaturze 160 ° C Nie jest to bardzo wysokiej jakości produktów do długotrwałego stosowania może być zdeformowany. Wysoki koszt dobrej wanną akrylową jest definitywna przeszkoda do jego nabycia.

Teraz, zawiera listę wszystkich ważnych zalet i wad głównych materiałów użytych do produkcji wanien, łatwiej będzie dokonać wyboru i sam zdecydować, co jest lepsze – żeliwo, akryl i kąpieli stalowej.

dodatkowe funkcje

Cena każdej kąpieli, z dowolnego materiału może być dokonane, jest silnie uzależniona od obecności dodatkowych funkcji. To może być specjalnie wyposażony pokój do krzeseł, podłokietniki, zagłówki, poręcze, półki, urządzenia do hydromasażu i aero i aromaterapii, światła, ogrzewania wody i funkcją dezynfekcji.

Wanny instalacyjne: Wymagania ogólne

Przede wszystkim powierzchnia, na której planujesz zainstalować wannę, powinny być równe, a produkt bardzo sanitarny musi być na najwyższym poziomie. Po podłączeniu do szczeliny ściekowej pomiędzy końcami czcionki, a ściany są uszczelnione szczeliwem silikonowym. Wstępnie trzeba dbać, że po montażu wanny i wykończenie łazienki miał dostęp do urządzeń sanitarnych.

Każdy kąpieli wymaga pewnej pochylenie w kierunku odpływu. W przeciwnym razie woda będzie stagnacji, aw konsekwencji prowadzi do pogorszenia jego wygląd. Zazwyczaj takie nastawienie kąpieli dno jest dostarczony przez producenta, ale może być zwiększony za pomocą nóżek, jeśli jest to konieczne.

Charakterystyka instalacji wanien stalowych

Co do montażu wanien stalowych, a następnie muszą być w sąsiedztwie trzech ścian dla lepszej stabilności, natomiast żelazo, jeśli chcesz, możesz nawet umieścić w środku pokoju. W tym samym czasie, w celu uniknięcia dalszej deformacji pojemnika, jest konieczne, aby pozostawić małe szczeliny pomiędzy końcami miseczki i ściany. Co do zasady, regulowana podstawa dla takich kąpielach są dostarczone i zamontowane z samoprzylepnymi podkładkami. Zdarza się, że śruby są używane, ale nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ z czasem mogą one uszkodzić szkliwo.

Jeśli właściciel kąpiel stalowa ma pragnienie, aby pozbyć się wszystkich wad zdolności tego materiału, standardowa instalacja na nogach nie może zrobić. Jak zmniejszyć hałas, mamy już omówione. Jeśli chodzi o trwałość, to często do zaleceń pod dnem wanny kilka kolumn lub solidny fundament z cegły lub bloki, nie sięga do dna 2-3 cm, aby zamknąć luki z pianki. Rzeczywiście, jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów jak ustawić wannę żelaza. Dodatkowe przystanki pojedzie pod dnem prawdopodobieństwo przewrócenia zdolności do zera.

W celu uniknięcia deformacji ścian wanny, jest czasami wykorzystywane do zbiornika na piasek i instalacji kąpiel żelazną bezpośrednio wchodzi do niego. Ale ta metoda ma swoje wady i nie jest bardzo wiarygodne, ponieważ piasek z czasem nieuchronnie ubić.

Można zainstalować wannę i za pomocą nóg i specjalną ramę wykonaną z profili metalowych lub belek.

oprogramowanie zabezpieczające

Kąpiel Żelazko doskonale przewodzi prąd elektryczny, a zatem wymaga środków obowiązkowego uziemienia go podczas instalacji. Na obudowie pojemnik stalowy zwykle mają specjalne narzędzie do tego, przypomina płatek, do którego chcesz się podłączyć przewód uziemienia.