384 Shares 7753 views

Jak myć wannę akrylową w domu? Wskazówki dotyczące prania improwizowanej i specjalnych środków

Idealnie czysty hydraulika – jest pragnieniem każdej gospodyni. Jednak wybór co do mycia wanny akrylowej w domu, należy wybrać właściwą taktykę. W przeciwnym razie, można pożegnać się nie tylko nieprzyjemne w dotyku, ale z kanalizacji. Dlatego uważamy, czyścić wannę akrylową w domu i jakie narzędzia są całkowicie nie do przyjęcia dla tego pokrycia.

Przepisy pielęgnacji

Utrzymaniu czystości wanna akrylowa jest bardzo proste. Dlatego przed uciekania się do pomocy środków do czyszczenia, to jest tylko zalecana umyć go ciepłą wodą. Ta prosta metoda będzie pozbyć się wielu drobnych zanieczyszczeń.

Do regularnego czyszczenia zapobiegawczego należy używać miękkiej gąbki i specjalnie zaprojektowanego narzędzia (który umyć wannę akrylową w domu, zostaną omówione poniżej).

Proces czyszczenia jest niezwykle proste. Początkowo, powierzchnia musi być zwilżana wodą. Następnie, w szmatką lub gąbką nakłada się środek czyszczący i wcierać kąpieli. Podłoże musi być przepłukane wodą, a wytarty do sucha. Że nabyła połysk, można użyć polski wosku.

Im bardziej uciekać się do zwykłego mycia powierzchni, tym mniej prawdopodobne będzie myśleć, niż czyścić wannę akrylową z tablicą w domu. Zaleca się, aby powtórzyć tę procedurę raz w tygodniu.

zakazanych przedmiotów

Kąpiel akrylowy ma wiele zalet. Jednakże, istnieje ona i jedną wadę – jest niska wytrzymałość mechaniczna. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak umyć wannę akrylową w domu, nie tylko, aby nadać jej idealny wygląd, ale również do ochrony powierzchni przed uszkodzeniami.

Zabrania się stosowanie następujących narzędzi i zasobów dla tego hydraulika:

 1. Szczotki, które mają powłokę z metalu lub innego twardego.
 2. Środków czyszczących, składające się z substancji zawierającej chlor, amoniak, aceton, formaldehyd, elementy ścierne.
 3. proszki do prania.

Zabrania do mycia kąpieli „na sucho”. Czyszcząc zawsze wiąże się z wykorzystaniem wody.

Środki do czyszczenia wanny akrylowe

Do mycia Powierzchnię pozostawia się do stosowania w ciekłej substancji w kompozycji, która nie zawiera składników korozyjnych. Będzie szybko i łatwo wyczyścić kanalizacji.

Są to specjalnie zaprojektowane narzędzia do powierzchni danych. Tak, jak czyścić wannę akrylową w domu?

Rozważmy najpopularniejsze narzędzia:

 1. "Akrilan". Substancja jest bardzo szybki wpływ na powierzchni i skutecznie. Usuwa pleśń, rdza, pozostałości mydła, płytki nazębnej. Nie pozostawia mikro-zarysowania. Kąpiel po użyciu narzędzia jest pokryta cienką warstwą ochronną.
 2. "Ravak". Oznacza to, że są wykorzystywane, aby usunąć tłuszcz, brud, rdzę, kamień. Oni doskonale dezynfekcji powierzchni.
 3. „Akryl Polski.” Skutecznym środkiem do powierzchni akrylowych. Inny niski koszt.
 4. "Tim-Pro". Nowoczesny środek, który nie zawiera substancji ściernych. To pozwala na osiągnięcie wypucowane i nie pozostawia zarysowań.
 5. "Pan Chister". Raczej tanie rozwiązanie, które mogą skutecznie usunąć rdzę i powłokę. Ponadto, oznacza to nieodłączne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Usuwanie kamienia

Głównym problemem, który występuje u osób, które zainstalowano wannę akrylową – patyny na powierzchni. Jednakże, aby wyeliminować go całkowicie proste. Tak, jak do mycia wanny akrylowej płytki nazębnej w domu?

Należy podjąć następujące środki do usuwania kamienia wapiennego:

 1. Dial w ciepłej łaźni wodnej. Jego temperatura nie powinna być wyższa niż 30 ° C
 2. Dodano ocet w wodzie – 0,5 litra. Zamiast tego składnika można użyć kwasu cytrynowego. W kąpieli będą musieli 1 opakowanie.
 3. Wymieszać wodę ręcznie. Zostaw kąpiel w tym stanie w ciągu nocy.
 4. Budząc się rano, uwolnienie wody. Pamiętaj, aby wypłukać powierzchnię. Następnie wytrzeć suchym ręcznikiem.

Takie środki są wystarczające, by pozbyć się płytki nazębnej. Ale co wtedy, gdy kamień jest zbyt dużo wody i nie eliminuje to całkowicie zawiodły? Jak myć wannę akrylową w domu? Z tablicą doskonale łagodzi powyższe czyszczących. Na przykład, "Akrilan" ciekły lub RAVAK Turbocleane.

Pozbycie zażółcenia

Na powierzchniach akrylowych, takie uszkodzenia nie są w pełni. Często zażółcenia występuje w kąpieli, wykonane z niedrogiego tworzywa sztucznego, z warstwą ochronną.

Początkowo, należy stwierdzić, że takie plamy pojawiają się na złą jakość wody, gwałtowna zmiana temperatury płynu. To w takich sytuacjach są plastikowe reaguje plamy. Ponadto istotne jest, że akryl zawsze był suchy. Całkowicie niedopuszczalne do łazienki przyszedł stojącej wody. Pamiętaj, aby sprawdzić zawory. Z nich nie powinna kapać woda na powierzchni.

Należy jeszcze raz przypomnieć umyć wannę akrylową. Zażółcenie domu doskonale łagodzi czyszczących przeznaczonych specjalnie do takich powłok. „Akrilan” Można użyć substancji. Doskonały płyn jest "Tim-Pro". To narzędzie skutecznie usuwa nawet najbardziej powierzchniami tocznymi. Ponadto, jest to doskonały środek dezynfekujący kąpiel.

Idealnie oczyścić kwas cytrynowy zażółcenia. Zalecane 1 saszetki rozpuszcza się w 1 szklanki wody. Otrzymaną ciecz umieszcza się na powierzchnię akrylową. Następnie umyć dokładnie. Twoja kąpiel będzie ponownie stać czystej bieli.

środki weryfikacji

Jeśli nie dostarcza niezbędnych płynu pod ręką, można użyć innego. Ale jak wybrać ten, który jest w porządku, czysty i nie szkodzi powierzchnię?

Początkowo zapoznaj się substancję. Narzędzie nie powinny zawierać składników korozyjnych.

Ponadto, w celu ustalenia, co do mycia wanny akrylowej w domu, wskazane jest, aby odwołać się do małej sztuczki. Nałożyć wybrany płyn na małym obszarze. Wybierz stronę niskiego profilu. Na przykład, w widoku z boku. I najlepszy ze wszystkich środków umieścić na dnie wanny. Pozostawić na 20-30 minut. Gdy to zrobisz, opłukać miejsce. Sprawdzić, jak reagować na tym czystsze kąpieli.

W przypadku stwierdzenia wad, a następnie płyn jest odpowiedni i można rozpocząć procedurę mycia.

wanny do dezynfekcji

powierzchnie akrylowe nie są na ogół sprzyja rozwojowi pleśni i mikroorganizmów. Ale nawet oni potrzebują regularnych środków dezynfekujących. Dlatego podczas planowania, umyć wannę akrylową w domu, należy pomyśleć o takiej czystki. Jest to szczególnie ważne dla tych rodzin, które mają dzieci. Czy muszę wystawiać okruchy dodatkowe ryzyko?

Dezynfekcja wanny – to dość proste ćwiczenie, które zaleca się wykonywać 1 raz na rok.

Dla procedury, należy:

 1. Dial w ciepłej łaźni wodnej.
 2. Dodać trochę ciekłego środka dezynfekującego. „Tim-Pro” można użyć wspomnianego płynu. Wymieszać wodę.
 3. Kąpiel powinna pozostać w tym stanie przez 10-15 minut. Po tym ciecz uwalnianiu.
 4. Pamiętaj, aby wypłukać powierzchnię. Wszelkie resztki roztworu należy usunąć. Pamiętaj, aby wytrzeć do sucha z wanną.

dezynfekcji chlorem

Nie ma innej metody, aby oczyścić powierzchnię. Należy jednak być bardzo ostrożnym z nim. Ponieważ wysoka konsystencja może uszkodzić powierzchnię.

Aby wyleczyć się z instrukcją użycia chloru:

 1. Wpisz kąpielą.
 2. Dodaj chloru. Roztwór powinien być 7%. Miej oko na konsystencji.
 3. Odczekaj kilka minut. Następnie otwórz drenażu.
 4. dokładnie spłukać i wytrzeć do sucha.

Rozwiązanie czysty chlor przetrzeć wannę akrylową zabronione. To nie tylko zranić powierzchni, ale również zostawić obrzydliwe żółte plamy.

W trosce o wanien akrylowych, nie jest szczególnie trudne. Najważniejsze, aby wszystkie procedury w sposób regularny i używać tylko te środki, które nie uszkodzić powierzchnię.