779 Shares 1404 views

Jak napisać życiorys do pracy i uzyskać pożądane miejsce?

Jeśli dziesięć lat temu wznowienie było cudownym dla obywateli, takim kawałkiem europejskiej kultury, w wyborze kadr i wymagało od kandydatów na wyższe stanowiska w dużych firmach międzynarodowych, dziś jest to zwykła procedura zatrudniania. Z tego, co zostanie napisane w tym dokumencie, zależy od losu wnioskodawcy: weźmie pożądaną stawkę lub będzie za burtą. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak napisać życiorys do pracy w taki sposób, aby odróżnić się od masy innych wnioskodawców.

Cel

Wypełnianie tych form to nie tylko formalność, ale prezentacja siebie i swoich możliwości. Poprawne wznowienie pracy urządzenia w absentii oznacza kierownictwo, skłaniając go (lub nie) do wyznaczenia osobistego wywiadu dla wyjaśnienia szczegółów i znajomości. Na podstawie odpowiedzi na pytania standardowe oficer lub pracodawca mogą chcieć zadać dodatkowe pytania, ocenić wygląd i sposób komunikacji wnioskodawcy. Możesz przesłać prezentację zarówno w formie elektronicznej, jak iw tradycyjnej formie papierowej, ale w każdym przypadku informacje powinny być podawane w jak największym stopniu, ale równocześnie krótko, kładąc nacisk na jego zalety.

Środki

Jak napisać życiorys do pracy i co w niej wskazywać zależy od miejsca, w którym się starasz, ale istnieją ogólne zalecenia:
1. Jeśli piszesz to sam i nie wypełnisz szablonu, spróbuj trzymać w jednej kartce papieru A4, mało prawdopodobne, aby ktoś ją przeczytał.
2. Dostarczyć zdjęcie zdjęciem w stylu biznesowym, szczególnie w przypadku stanowisk, które wymagają komunikacji z klientami, dostawcami itp.
3. Wprowadź wszystkie dane kontaktowe: imię, nazwisko, imię, numer telefonu, pełny adres pocztowy, e-mail.
4. Napisz krótką autobiografię: datę i miejsce urodzenia, miejsce studiów, stan cywilny.
5. Zarysuj swój utwór w kolejności odwrotnej od ostatniego postu przez 10 lat, pisząc ją, uprzyjemnij czasownikom wskazującym działanie (zwiększone, rozwinięte itd.). To pole powinno zawierać informacje na temat nazwy organizacji, jej pozycji, warunków jej pobytu, odpowiedzialności, osiągnięć i umiejętności, które charakteryzują Cię jako profesjonalistów.
6. W polu "dodatkowe informacje" języki obce (które, w jakim stopniu), prawa jazdy i doświadczenie kierowcy (kategoria) będą dodatkowym plusem.
7. Jeśli możesz przekazać opinie i zalecenia z poprzednich prac, proszę podać numery telefonów lub inne kontakty, na które można je uzyskać.

Istnieją również "pułapki", jak pisać życiorysy dla pracy, a także muszą wiedzieć. Aby napisać, nie jest konieczne:
1. jego niedociągnięcia.
2. Powody, dla których opuściłeś poprzednie miejsce.
3. Stan zdrowia.
4. Wszystkie miejsca i stanowiska, w których pracowałeś, nie związane z pożądanym wakatem.
5. Hobby, jeśli nie należy do sfery profesjonalnych zainteresowań.

Odpowiedz szczerze mówiąc i nie przesadzaj ze swoimi zdolnościami, bo jeśli sprawdzisz, czy Twój idealny język angielski jest w rzeczywistości tłumaczeniem na słownik, to prawdopodobnie będziesz musiał zapomnieć o wakacie. Zapewnij swojemu biznesowi informacyjnemu styl, wyraźnie, jasno i strukturalnie, bez błędów.

Jeśli osobiście takie zadanie, jak zrobić wznowienie dla urządzenia w pracy, na początku wydaje się złożone i niewykonalne, nie rozpaczaj. Najważniejszą sprawą jest zrozumienie, z jakiego zamierzonego celu dążymy, a od tego po prostu umieścić wszystko konsekwentnie i logicznie na papierze, który pomoże to osiągnąć. Spójrz na swoje stworzenie w oczach potencjalnego pracodawcy: czy wszystko pasuje? Co wydaje się zbędne, ale czego brakuje? Być może próbka życiorysu urządzenia do pracy znajduje się w biurze zwykłego pracownika, a wystarczy tylko podążać za nim. Praktyka ta jest często stosowana w doborze pracowników małych firm lub na przykład doradców ds. Sprzedaży. Otrzymasz formularz z odpowiedziami na pytania.