218 Shares 7281 views

Odnawianie wanien akrylowych ciekłych: Opinie i efektywności. Odnowa wanien z rękami

Z biegiem czasu, gdy śnieżnobiały nowy kąpiel traci swój wygląd. Oprócz zmiany kolorów mogą być utworzone na zadrapania powierzchni i brudu głęboko zakorzenione nie usuwa się w dowolny sposób. W tym przypadku należy przywrócić kąpiel. Opinii wielu właścicieli lokali mieszkalnych przemawiać na korzyść niezależnego wykonywania tej pracy. Jest to zrozumiałe. Przede wszystkim muszę powiedzieć, że ci eksperci jakościowo zdolne do przywrócenia kąpieli żelaza, bardzo mało. Ponadto wiele zatrzymuje stosunkowo wysoki koszt tej usługi. Zwłaszcza, jak mówią właściciele mieszkań, aby przywrócić kąpiel sam nie jest zbyt trudne.

Materiał do odbudowy

Odzyskiwanie kąpieli emalia może być przeprowadzone za pomocą specjalnych preparatów. Na rynku szeroka gama różnych powłok. Jednym z najbardziej popularnych w chwili obecnej jest uważany za płyn akrylowy. Ta powłoka ma unikalne właściwości. Używając go, można przeprowadzić przywrócenie kąpieli szkliwa bez demontażu płytek i najbardziej miskę. Materiał ten jest bardzo odporny na mechaniczne ścieranie i chemiczną. Niewątpliwą zaletą płynnego akrylu i uznała je za doskonałe właściwości dekoracyjne. Powierzchnia pokryta nim, nie będzie śliska. Co do zasady, dla przywrócenia stosowanej ciekłych akrylowego „stakril”. Skład mieszaniny występuje podstawa i utwardzacza. Wśród konsumentów cieszyć się taką popularnością jak kompozycje akrylowych jak „Ekovanna” i „Alfavanna”.

Zalety pokrycia

Dlaczego jest tak popularny odzysku kąpieli płyn akrylowy? Fakt, że materiał ma wiele pozytywnych cech. Jak mówią sami konsumenci, przywrócić kąpiel taka konstrukcja zapewnia gładką powierzchnię, która przewyższa to, co uzyskuje się przez formowanie fabryki. Artykuł z takiej powłoki jest używana przez dłuższy czas, bez utraty jego wygląd. Ciecz akrylowy ma niską przewodność cieplną. W związku z tym dłużej utrzymuje temperaturę wody. W łazience, pokryte akrylem, o wiele bardziej komfortowe. Po przywrócenie produktu ułatwia pielęgnacji. Wystarczy przetrzeć powierzchnię gąbką i wodą z mydłem. Nie ma potrzeby stosowania środków ściernych. Jak mówią konsumenci pokrywania przez czas praktycznie żadnego zużycia. W jaki sposób można wdrożyć odzysku żelaza kąpiel na własną rękę? O tym później.

eliminując zanieczyszczenia

Często przywrócenie kąpieli szkliwa jest konieczne, gdy konwencjonalne detergenty nie pomaga uporać się z zanieczyszczeniami, powłoka nie jest już czysto biały, nie było rdzy. Od tego ostatniego może być bardzo trudno się pozbyć. oznacza, w ramach której jest Kwas powinien być użyty do usuwania rdzy. Promuje konwersji bezbarwnej soli tlenku metalu.

ciecz powinna być jednym z najbardziej skutecznych sposobów na „Czyszczenie 2”. Rdzy usunięto po 10 minutach. Jednakże, ten środek zawierający kwas chlorowodorowy prowadzi do zniszczenia powłoki szkliwa. W związku z tym, po podaniu muszą być bardzo dokładnie i w sposób ciągły do mycia leczonych obszarach. Usuwanie rdzy można przeprowadzić stosując środki mniej agresywne. Obejmują one, w szczególności, obejmują takie past i proszków jako „Avtoochistitel”, „kama”, „Tartar”, „Surzha” i inne. Bez efektów specjalnych mogą usuwać rdzę użyciu 15-20 tiprotsentnyh roztwory kwasów organicznych (kwas szczawiowy, na przykład).

przygotowanie powierzchni

Przed przeprowadzenia renowacji wanien akrylowych musi być czysta i sucha podstawa. W przypadku powierzchni niewielkich zadrapań, są one dość papier ścierny. Jeżeli wady są bardziej poważne, konieczne jest, aby usunąć całą pokrywę. Aby to zrobić, należy użyć wiertarki z tarczy szlifierskiej. Należy zauważyć, że w tym procesie będzie dużo kurzu. W związku z tym konieczne jest, aby usunięcie powłoki na respiratorze. Po oczyszczeniu powierzchni dokładnie przepłukać brudu. Następnie kąpiel poddaje się obróbce za pomocą rozpuszczalnika. Jeśli nie, można użyć sody oczyszczonej. Mieszaninę reakcyjną rozcieńcza się wodą do uzyskania konsystencji szlamu. Po obróbce sodą dokładnie płukano powierzchni gorącej wody.

Pęknięcia i wióry muszą być uszczelnione. Wykorzystuje szybki avtoshpaklevka. Przywrócenie wanien akrylowych jest wytwarzana przy określonej temperaturze powierzchni. Kielich wstępnie pokrętło ciepłej wody. Wypełniony produktem do odstania na pięć minut. Następnie woda jest odprowadzana. Następnie powierzchnię osusza się szybko. Do tego pasuje szmatką, niestrzępiącą. Tuż przed rozpoczęciem przywrócenie kąpieli z rękami, należy zdemontować śliwki (górny i dolny). W tym przypadku, pod miskę na poziomie otwarcia należy ustawić pojemność. Jeśli jest to niemożliwe, aby demontaż, gdy na przykład kąpiel plazmowy, śliwki uszczelnione taśmą i umieszczone na górnej części dolnej z tworzywa sztucznego kubka. Będzie hit resztki cieczy akrylu.

technologia

Po starannym przygotowaniu, można przystąpić do przywrócenia szkliwa wanny żeliwne. Mieszaniny, które będą objęte powierzchni musi być przygotowana bezpośrednio przed użyciem. Pewna ilość kompozycji a następnie wylewa się do małego pojemnika. przywrócenie kąpieli będą prowadzone przez samopoziomujących. Co to jest? Na obręczy jest wypełniona cienką taśmą akrylu. Materiał z łopatką jest przesuwany pod płytki. Następnie, na krawędzi bocznej, mieszaninę wylewa się do wytworzenia warstwy 4-5 cm. W tym akrylowych należy opróżnić w przybliżeniu na środku wanny. Strumieniem systematycznie i nieprzerwanie przemieszczany wzdłuż szyny. Trzeba przenieść na całym obwodzie, aż do momentu somknetsya ringu. Zatrzymać się na długi czas jest niemożliwe. W przypadku zagięć lub kroplówek nie trzeba ich poprawiania. W procesie suszenia znikną.

Gdy koło jest przesuwany, po czym mieszaninę wylewa się na środku wanny. Ponadto, wykonując ruch spiralny, konieczne jest, aby pokryć całą powierzchnię. Mieszaninę pozostałości wypłynie do kanalizacji lub do dołu w kubku z tworzywa sztucznego o siebie. Po zastosowaniu kąpieli należy zostawić do wyschnięcia. W zależności od rodzaju ciekłego akrylowego, okres ten mieści się w zakresie od 1 do 4 dni.

Zalety technologii

Taki sposób przywracania do kąpieli według wielu konsumentów uważany jest za bardzo ekonomiczny (w szczególności w porównaniu do kosztów zakupu nowego produktu). Pokrycie przywrócenie standardowej miski który powierzchni 1,5 m2, będzie 3,4 kg. Ogólnie rzecz biorąc, praca odbywa się szybko. Jednak eksperci nie zalecają pośpiechu, zwłaszcza jeśli odzyskiwanie odbywa się po raz pierwszy. Niemniej jednak odbudowa zajmie 2-4 godziny.

Różnorodność materiału i eksploatacji

Konsumenci mogą wybrać jedną z następujących opcji:

  • Dolgosohnuschy akryl. Po jego powierzchni osadzania będzie sucha w ciągu czterech dni. Taka kompozycja stanowi stałą powierzchnię. Jeżeli czas suszenia nie jest ważne, to lepiej, aby zatrzymać się na wybór tej formy ubezpieczenia.
  • Szybkoschnący akryl. Jest on stosowany, gdy pilna potrzeba przywrócenia powierzchni produktu. Wanna pokryta emalią tego rodzaju jest sucha na dzień.

Masters zaangażowane produktów renowacyjnych oferują gwarancję na swoją pracę około 2-3 lat. Ale jak mówią sami właściciele, tym natura z zaktualizowanym wannie dłużej. Zalecenia na metce dość prosta. Jeżeli zastosujemy się do nich, powłoka akrylowa potrwa co najmniej 15 lat.

tradycyjny materiał

Płyn akrylowy zaczęli używać stosunkowo niedawno, aby przywrócić wanny. Aż do tego momentu był inny materiał i inna technologia. Jednak dzisiaj, wiele kąpiel rekultywacji nitroemalyu. Przed jej stosowanie jest wykonywana, jak w poprzednim przypadku, przygotowanie powierzchni. Następnie wewnątrz misy odtłuszczona lub zagruntować. Eksperci zalecają, aby przywrócić kąpiel do korzystania Emalie nitrocelulozowa NC-11 (w puszkach piwa). To jest niewłaściwe użycie sprayu. Wynika to z faktu, że stanowią one dużo rozpuszczalnika. Składnik ten znacznie zmniejsza czas działania kompozycji.

technologia aplikacji

Przywracanie kąpieli za pomocą wacika tkanki. Powłokę nakłada się na trzy warstwy. W tym przypadku każda poprzednia potrzeby do wyschnięcia na 20-30 minut. Nie używaj wacika piany jak Emalie nitrocelulozowa jego rozwiązanie. Gdy wilgotność przekracza 60% błony powlekającej może pęknąć lub plamy. Aby tego uniknąć, zaleca się wysuszyć, lub pokój, lub zainstalować reflektor. Górną warstwę suszy się powłokę należy lekko zwilżyć rozpuszczalnik. Reflektor jednocześnie czyste. Pod działaniem rozpuszczalnika tworzy równomierną warstwę połysku jedwabistego. Około jeden dzień szkliwa suszy. Powłoka może być szlifowane za pomocą specjalnego pasty, osadza się na klapy flaneli.

Alternatywnym rozwiązaniem

Przywracanie z łazienki może być przeprowadzona przy użyciu melaminoalkidnoy syntetycznego szkliwa. Należy jednak wiedzieć, że ta powłoka wyschnie przez jeden dzień w temperaturze pokojowej. Aby przyspieszyć zaleca się stosowanie reflektora. Podczas ustalania temperatury 100-130 ° wyschnie powierzchni pół godziny. Taka powłoka doskonałe spoczywa na tej powierzchni. W tym przypadku, przed nałożeniem bazy nie musi być zagruntowane. Melaminoalkidnaya szkliwo jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Po jego aplikacji błyszczącej folii tworzy się na powierzchni.