276 Shares 1630 views

Musisz wiedzieć, dzieci od 4 lat? Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 4 lat?

Gdy dziecko osiągnie wiek czterech rodzice czas, aby pomyśleć o poziomie rozwoju intelektualnego. Aby prawidłowo ocenić sytuację, mamusie i tatusiowie powinni wiedzieć, że dzieci powinny wiedzieć, 4 lata. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzisiejsze dziecko jutro będzie pierwszy równiarka. Jednakże, przed wejściem w szkole doshkolenku musi przejść trudny test, opracowany przez nauczycieli we współpracy z psychologami. Fakt, że dziecko musi wiedzieć, w 4 lata FGT, pomoże Ci zrozumieć ten artykuł.

Charakterystyka rozwoju fizycznego czterech latków

Wzrost chłopców i dziewcząt czterech lat waha się od 96 do 106 cm. Ich waga to 14-17 kg, obwód klatki piersiowej i waha się od 50 do 55 cm. W piątym roku życia, dzieci rosną silnie i stale zyskuje masę mięśniową. Wykazali oni rosnące zainteresowanie tym, co dzieje się wokół nich. Oni są przyciągane przez wszystko nowym i nieznanym. Czteroletni tak obsesyjnie poznania otaczającego świata, co czasami nie może być dozvatsya na obiad lub kolację.

W tym okresie dzieci istnieje wielkie pragnienie, aby być jak ich rodzice. Starają się naśladować ich we wszystkim. Dlatego dziewczyny są gotowi do pomocy matkom z czyszczenia domu, a chłopcy są gotowi na wiele godzin, aby spędzić czas z ich ojcami w garażu. Teraz dziecięca praca fizyczna nie jest, jak poprzednio, negatywnych emocji. Są pracowici, zwinny i bardziej pewni swoich umiejętności. Ponadto, nie jest łatwo prace domowe są doskonałym ćwiczeniem rozwijać koordynację ruchów.

W ciągu 4 lat dziecko już działa wystarczająco szybko i prawie bez upadków. On doskonale zna swoje ciało i wie, jak zachować równowagę. W tym wieku ulubionym dziecko może zacząć uczyć jazdy na rowerze. Ponadto cztery lata można łatwo uruchomić bez zatrzymywania się dla nich dość duże odległości. Są dobrze skakać tam iz powrotem, ale gra z liną do nich jeszcze problematyczne.

Cechy psychologiczne rozwoju czterech latków

Dzieci cztery lata, coraz bardziej widoczna próba pozbyć się nadmiernej opieki rodzicielskiej i stają się bardziej samodzielni. W tym czasie Mają wystarczająco dużo już umiejętności fizyczne do odegrania w procesie nie uciekać się do pomocy ze strony osoby dorosłej. Mogą one pochodzić z czegoś zrobić, aby ustalić pewne zasady i ściśle przestrzegać ich. W jaki sposób rodzice wesprzeć konkretną inicjatywę swojego cennego potomstwa, to zależy w dużej mierze na kształtowanie jego cech charakteru. Dzieci, które są matkami i ojcami we wczesnym dzieciństwie zapewnia wybór hobby (bieganie, rysunek, zapasy, pływanie, muzyka itd. D.), uprawianych na siłach, nie boi się podjąć stosowne ludzi ryzyko.

nie powinny kolidować z inicjatywy dziecka, twierdząc, że jest zbyt młody i po prostu nie można właściwie ocenić sytuację. Jeśli nie kolidować z dużą ilością dzieci do snu, on nabycia takich papierów wartościowych w jakości życia jako zaangażowania i wytrwałości. Jeśli dorosły, wręcz przeciwnie, uświadomić dziecku, że jego gra jest bez znaczenia, jego działania głupi lub pojęcia, jest prawdopodobne, aby wycofać się w głąb siebie, stają się skryty i nieufny. Ponadto, będzie odczuwał lęk przed wszystkim nowym i nieznanym. Jego niezdecydowanie staną się przeszkodą na drodze do sukcesu i dobrobytu w przyszłości.

Wiedza o świecie

Musisz wiedzieć, dzieci w ciągu 4 lat o świecie wokół nich? Jakie umiejętności i zdolności muszą posiadać? W odpowiedzi na te pytania, eksperci twierdzą, że w tym wieku doshkolyata może dać swoje imię i nazwisko, a także lista imion bliskich krewnych i przyjaciół. nie pracuje dla nich, aby powiedzieć, jak stare są i pokazać go na palcu. Ponadto niemowlęta nie powinny zostać utracone, jeśli są pytani o których kraj i miasto w którym żyją. Dzieci stają się świadomi różnicy między różnych porach roku: śniegów zima, wiosna to topi się i zaczyna rosnąć trawa, gorący w lecie, ptaki śpiewają, kwiaty kwitną, drzewa rosną owoce jesienią spadek liści, a bardzo często w sądzie pochmurne i deszczowe dni. Ponadto, cztery lata może wymienić kilka drzew i nazw roślin, ich odróżnić dzikie zwierzęta z domu, owoce od warzyw.

W miarę rozwoju myśli dziecko czterech lat?

Aby odpowiedzieć na pytanie, które musi wiedzieć dziecko 4 lat, spojrzeć na sposób myśli. Aby to zrobić, należy uważnie obserwować dziecko podczas jego codziennych gier i starają się zwrócić uwagę na następujące punkty:

 • Czy uda mu się zebrać piramidę, składającą się z 7 pierścieni, a nie prosić o pomoc osoby dorosłej?
 • Czy dziecko może znaleźć dodatkowy element z grupy reprezentowanej przez niego?
 • Czy nie jest trudno znaleźć parę przedmiotu?
 • Czy dziecko prawidłowo odpowiada na pytania: „Co to drzwi do mieszkania?” „Ile rąk ludzkich?” „Ile łapy szczeniaka?”
 • nie jest stracone, jeśli dziecko, jeśli jest on poproszony o znalezienie przeciwnych słów, na przykład, wysoki drzew i krzewów … (niska); ciężki kamień, liść … (light); cegła pełna i koc … (soft)?
 • To nie jest trudne do znalezienia w przypadku zdjęć on 3-4 niedopasowanie?

Jeśli doshkolenok wykonuje wysiłku i z zainteresowaniem te proste kroki, jest to, aby poradzić sobie z faktem, że dziecko powinno wiedzieć, w ciągu 4 lat, a rozwój jego myślenia odpowiada wiekiem. To nie jest powód, aby przeżyć.

Jak ostrożny czterech dzieci?

Dzieci czterech lat jest nadal dość trudno usiedzieć w miejscu i skoncentrować się na jednym zadaniu na dłużej niż 15 minut. Dlatego, nawet jeśli rodzice i wiadomo, że dzieci powinny wiedzieć, 4 lata, aby przetestować ich jest problematyczna. W tym wieku doshkolyata niespokojny i są w ciągłym ruchu. Jednak, aby powiedzieć, że nie są one ostrożny, a wraz z nimi jest po prostu niemożliwe do zrobienia, to byłoby źle. Czteroletni może umiejętnie naśladować dorosłych ruch: ręce do góry, niech idą w dół, klaskać rękami itp patrząc na obraz, są one w stanie prawidłowo zbierać prosty konstruktor … Są zainteresowani w znalezieniu różnic i podobieństw między zabawki, gry według zasad, których jest to konieczne w celu wykrycia i pokazują te same elementy, umieścić łamigłówki 3-4 dużych części. Każda zadaniem dziecko musi być wykonywane bez przerwy przez 5-7 minuty.

Co za sposób, aby pamiętać czterolatka?

Przed zastanawiać, co dzieci powinny wiedzieć, 4 lata, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak wiele informacji mogą pamiętać. Ponadto fakt, że dziecko jest zaproszony, aby pamiętać, powinien zrozumieć. W przeciwnym razie informacje będą bezużyteczne, ponieważ dziecko nie będzie w stanie wykorzystać w codziennym życiu. Aby sprawdzić, jak dobrze rozwiniętą pamięć dziecka, poprosić go, aby wykonać następujące czynności:

 • Dokładnie powtórzyć kilku wypowiadane sylaby Ci: ka-sa-mi; pi-sa-dobrze Ki i t. d.
 • Bezbłędnie wykonać zadanie, które składa się z kilku poleceń: aby przejść do pokoju, aby otworzyć szafkę, weź dolnej półce zabawkę i dostosowania go do ciebie.
 • Pamiętaj 5 przedmiotów oferowanych mu przez 2-3 minuty. Po tym, usuwając jeden z tych elementów, należy poprosić dziecko, aby wymienić ten, który zaginął.
 • Powtórz kolejno kilka liczb: cztery – dwa – pięć; trzy – jeden – cztery.
 • Znać na pamięć i móc powiedzieć kilka jego krótkich wierszy i zagadek.
 • Aby móc odmawiać prostą historię.
 • Aby móc mówić i opisywać zdarzenia niedawno miały z nim.

Dodatkowo, można poprosić psychologa, musi wiedzieć dziecko w ciągu 4 lat. W przedszkolu, odwiedził ukochaną dziecko prawdopodobnie ma doświadczonego specjalisty. Patrz byłoby zbędne.

Co należy wiedzieć dzieci 4 lata matematyki?

Kiedy dziecko jest ledwo zaczynają rozmawiać, niektóre zainteresowane rodzice natychmiast próbują uczyć swoje konto. Nie obchodzi mnie, że w tak młodym wieku dziecko w pierwszej kolejności potrzebują czułości i opieki krewnych. Nadmierne pragnienie rodziców, aby nauczyć dziecko naraz czasami prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Jednak wystarczy cztery-letni już, ich mowa jest w większości przypadków brzmi jasno i zrozumiale, słuchać uważnie, co mówią dorosłych, i bardzo łatwe do nauczenia. Współdziałanie z nich – przyjemność.

Więc, co musi wiedzieć dziecko 4 roku matematyki? Przedszkolak powinien wiedzieć, co następuje:

 • Pokaż w pokoju pojedynczych elementów, jak również tych, którzy są tam kilka sztuk.
 • Dokonać rozróżnienia pomiędzy prostych geometrycznych kształtów.
 • Aby odróżnić lewo od prawej.
 • Aby być w stanie wyjaśnić w słowach to, co badani więcej, a niektóre – mniej.
 • Aby móc porównać 2-3 obiektów przez ich wielkości.

Że dzieci powinny być w stanie w ciągu czterech lat, zgodnie z programem „Childhood”?

Rodzice raczej skrupulatnie związanych z przygotowaniem ich cennego potomstwo do szkoły, na pewno znanego programu edukacyjnego pod tytułem „Dzieciństwo”. Jest to produkt sprzętowy metodyczny opracowany przez czołowych ekspertów w kraju, w celu wszechstronnego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. To, co musi wiedzieć dziecko w ciągu 4 lat w programie „Childhood”:

 • Pokaż ciekawości, aby wyrazić swoje zdanie bez obawy, wrażenia z akcji, co widział.
 • Z radością i zainteresowaniem do odkrywania nowych rzeczy, zadać mnóstwo pytań.
 • Staraj się być tak uprzejmy i zauważyć każdą zmianę, która odbywa się w jego otoczeniu.
 • Zrozumieć sens słów, które wyznaczają pewne właściwości obiektów.
 • Być towarzyski, łatwo wchodzi w dialog z ludźmi.
 • Znać główne rodzaje zawodów: lekarz, policjant, strażak, nauczyciel, inżynier, projektant.