250 Shares 9903 views

Rozwijać dziecko: malowanie palcami

Teraz, wiele matek spróbować jak najszybciej rozpocząć szkolenie jego okruchy. Sklepy oferują szeroki zakres korzyści rozwojowych i zabawek dla dzieci poniżej jednego roku. Można użyć palca rysunek, zbierając puzzle, gry z gliny i skrawki tkanin o różnych fakturach. Wszystko to będzie stymulować działalności hazardowej dziecko.

Użyteczna rysunek

Każdy rodzaj sztuki jest bardzo przydatna. Modelowanie, zawód farbami, gliny rozwija wyobraźnię, niezależność i umiejętności motorycznych. Aktywna działalność związana z palców, dłoni, ręka ogólnie pobudza go, myślenia. Użycie materiałów niekonwencjonalnych wzmaga zainteresowanie młodych artystów. Są to przyjemność procesie malowania.

Zalety tego rodzaju działalności

Rysowanie palcem rozpocząć w młodym wieku, kiedy ręka dziecka nie jest jeszcze na tyle rozwinięte, aby trzymać pędzel, ołówek lub flamastrem. Bardzo często ta metoda jest używana do dokładnego dostrojenia gotowego obrazu.

Opcje są różne: białe plamki wykonać kamerę lub czarny na końcu, wzór na sukienkę dla lalki z papieru, krople deszczu pochodzących z chmury. W rezultacie dziecko, dzięki czemu tylko kilka primakivany farby do arkusza otrzymuje piękny obraz, który robił. Był zadowolony z wyniku swojej pracy i dumni z rzemiosła.

malowanie palcami z dziećmi wiąże się z wykorzystaniem bezpiecznych rozmówców. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że kolory specjalne są drogie, takie rozrywki okazuje kosztowne. Jednak tak nie jest. W rzeczywistości, przechowywać zakupione zestawy niekoniecznie są wykorzystywane. Można użyć dowolnego barwnika spożywczego dodany do bezpiecznej lub nawet jadalne kremowej konsystencji. Podstawa może być jogurt, grysik, mąki lub skrobi miesza się z wodą i olejem roślinnym w określonych proporcjach. Takie proste składniki są tam w kuchni każdego gospodyni. Ponadto, rysując palcem można przeprowadzić przy użyciu pokarmów z jasnym soku, na przykład, buraków lub borówki.

Jakie kolory do wyboru

Producenci materiałów artystycznych i towarów dla dzieci oferują szeroką gamę zestawów do tej metody twórczości artystycznej. Sprzedawane gotowe wykroje zestawy do pracy z kilku małych słoików kolorów farb odpowiadających obraz. Malowanie palcami z nich jest nawet łatwiejsze interesujące i fascynujące.

Warianty z pieczęcią na okładce. wolumen kontenerów z zawartością znacznie się różnią, a ich liczba w zbiorze. Są dwa zestawy czterech kolorów lub 120 ml, 80 ml. Jeżeli wiele kolorów, a każdy z nich znajduje się 25 ml. Lepiej zacząć od kilku słoików. Gdy technika jest opanowane, można dodać kolory.

Rysunek dla dzieci palcami – bardzo nietypowy zawód. Od jego początku z dziećmi, którzy mogą również próbować malować smak, dopuszczalne jest stosowanie tylko naturalnych pigmentów. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłoby self-made farby, jagody, buraki. Sprzedawane zestawy dla dzieci poniżej jednego roku, jednak, po pierwsze, są one źle myte z rąk i tkaniny, a po drugie, od konkretnego składu opakowania nie może być określony. Aby nie ryzykować zdrowia dziecka, warto poświęcić trochę czasu i zrobić farbę z ich rąk. To proste. Wybierz dowolny z dostępnych na receptę i mieć spokój dla młodego artysty.

Jakie historie oferują

Dzieci do lat ważne jest, aby spróbować tego procesu, opracowania rękę dostać nowe doświadczenia i wrażenia. W tym wieku, nie ma specyficzny cel nie ma obrazu. Rysunek w młodszych palców grupa może zawierać takie zadania:

  • Próbki dorisovyvanie wielokolorowych plam;
  • utwór z nadrukami;
  • Przeprowadzone promienie, łodyg, deszcz;
  • Zastosowanie ladoshki jako stempel.

Starsze dzieci będą trudne do wymyślać historie, dzięki czemu odbitki palców kwiaty, samochody, figurki zwierząt.

Tak więc, do rysowania dla palców dzieci jest nie tylko interesujące, ale także bardzo przydatne do procesu twórczego rozwoju. Nietradycyjnych materiałów i techniki są zawsze atrakcyjne. Biorąc pod uwagę, że dzieci bezpieczna farba może być wykonany własnymi rękami, i duzi chłopcy używać zwykłego gwasz, zawód ten będzie stosunkowo tania rozrywka.