408 Shares 5033 views

Aluminium Casting swoje ręce

Aluminium jest szeroko stosowane w dzisiejszym świecie. Metal charakteryzuje niewielkiej masie, ciągliwość i plastyczność, to może być stosowane w wielu gałęziach przemysłu. jego temperatura topnienia wynosi 660 ° C, W produkcji odlewów aluminiowych jest często używany, dzięki czemu poszczególne części są produkowane.


proces

ludzie topienia aluminium zrobić przez długi czas. Wygrywa każdy dostaje
kształt, więc jest po prostu niezbędna w przemyśle światowym. Obecnie wiele firm korzysta z technologii odlewania stali pod wysokim ciśnieniem. Jest on utworzony w specjalnej komorze, z użyciem tłoka wystawionej na sprężone powietrze, emulsji lub oleju do przyspieszenia ruchu. Stopiony metal wchodzi do form ze stali o wysokiej wytrzymałości, z prędkością około 50 m / s, co zapewnia jej napełnianie bezwzględny.

odlew aluminiowy odlew ma wiele zalet, wśród których nie tylko zwiększyć produktywność, ale także wysoką dokładność gotowego produktu. Technologia wykorzystywana w produkcji ważnych elementów w instrumentacji, mechaniki i budowy samolotów.

Aluminium odlewy w domu

Prosty kawałek tego metalu jest całkiem możliwe, aby to zrobić samemu. Wszystko, czego potrzebujesz do tego istnieje w domowym warsztacie.

Przede wszystkim, trzeba mieć pudełko z pokrywką, w którym będą przechowywane ziemię formowania. Odlew ze zwykle występuje przy zastosowaniu mieszaniny piasku i gliny. Aby uzyskać szczegółowe informacje na niewielki rozmiar, można wziąć zwykły krzemionkę. Jest to konieczne, przesiać, a następnie wlać do przygotowanej drewniane pudełka.

W tym procesie, potrzebne są następujące narzędzia: drewnianą łopatką, kleszcze, haczyki, skalpele, szczotki, szczotka i kielni, wykonaną z wysokiej jakości stali, o gładkiej powierzchni.

Odlewy z aluminium w warunkach domowych obejmuje odlewania metali do form. Mogą być wykonane z drewnianym pudełku.

Formy

Stanowiące część przyszłości odbywa się w dwóch kolb (frame). Aby uczynić je
trzeba zdjąć dolną pokrywę i okno i zobaczył go z podłużnym ostrzem w dwóch różnych części wysokości. W wyniku butelek konieczne wywiercenie dwóch pionowych otworów na przeciwległych ścianach i umieścić pręty koks. Zamykając koks skrzynkowych, wystaje z dolnej części, powinny być zawarte w otworach wywierconych w górnej części ramy. to dokładne rejestrowanie kolby względem siebie.

Z odpowiednich form do wytwarzania aluminium w doziemnego jamy pracy, który będzie w pełni replikacji wyprasek. Uczyniła go za pomocą naciśnięcia z jednej strony kopii produktu w ziemi COPE, a drugi – w dolnej powierzchni. Ramy powinny być oparte na solidnej tarczy. Kopie części mogą być wykonane z drewna lub pianki.

Napełnianie formy ziemi powinno być stopniowe. Każda nowa warstwa powinna być dobrze zagęszczony, lub przesianej ziemi nie będzie posiadał kształt. Pozostawiony zrobić otwór odpowietrzający i wstawić bramy, przez który przepływa stopiony metal. Teraz trzeba dać ziemi wyschnąć dobrze.

aluminium wlewanie do formy

Zanim w końcu zebrać formę, musi być dokładnie zbadane i
zapewnić nie istnieją żadne grudki ziemi. Aluminium odlewy daje doskonałe rezultaty tylko wtedy, gdy wnęka jest idealnym produktem do powtórzenia. Węzeł utworzona pomiędzy górną i dolnej skrzynki, to zaleca się, aby pokryć gliny stopionego metalu ma pęknięć na krawędziach zagłębień. Następnie, górna pokrywa się dolną skrzynkę i stałą koks.

Aluminium do stopienia w puszce, umieścić go na opalanym drewnem. Gdy metal przestaje trzymać się, że obniża się w pokera, że możliwe jest usunięcie z ognia i wlać do formy poprzez wlew.

Oczekiwanie na chłodzenie, konieczne jest, aby usunąć kawałek ziemi. Zwykle po tym przeprowadzenie dodatkowych produktów przetwórstwa, w tym przycinanie nieregularne krawędzie wystające i toczenie.

odlew aluminiowy – proces jest bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące. Dzięki tej technologii drobne szczegóły mogą tworzyć własne, która zapewni przyjemne emocje i zaoszczędzić pieniądze.