173 Shares 5740 views

Gorodets malowanie

Wartość rosyjskiej sztuki ludowej ujawnić cechy życia codziennego, artystycznej wizji świata, twórczego myślenia rosyjskich ludzi jest bardzo duża. Słynny obraz Gorodets jest jednym z najczystszych przykładów oryginalnej kreatywności ludzi.


Gorodets malowanie. Historia handlu

W połowie XVIII wieku w Rosji rozpocznie się pojawić pierwsze spółdzielnie chłopskie, które produkują artless Artykuły gospodarstwa domowego, naczynia, przedmioty gospodarstwa domowego. Najpopularniejsze produkty były Don ludzi do kołowrotków i zabawek, które są rzeźbione z drewna, ozdobione rzeźbami i wzięto do targów we wsi Gorodets prowincji Niżny Nowogród. Jedną z głównych technik artystycznych projektowania produkt został inkrustowane drewno. Elementy wycięte są umieszczane w gotowych wgłębienia i na powierzchni tak utworzonej pierwotnej wypukły wzór. Później elementy dekoracyjnego stalowej i ozdobienia zabarwieniu, a następnie kompleks wkładka całkowicie zastąpione obrazu. Tak więc, na dolnym Wołgą, we wsiach rosyjskich nazw pojemny Hlebaiha Boyarsky, Savino, Koskovo powstał Gorodecki połowów, który stał w centrum wsi, a teraz miasto Gorodets.

Gorodets malowanie, którego historia nadal ewoluował w ciągu XIX wieku, zyskał sławę na początku XX wieku, kiedy czcigodny Masters zorganizowany gang, w czasach radzieckich, stał się obraz fabryka Gorodets, rozszerzając asortyment wyrobów z drewna, ozdobione pięknymi ornamentami charakterystycznymi. Mistrzowie malarstwa Gorodets rozkwitu maluje Meble dziecięce, paneli ściennych, naczynia, pudełka z biżuterią, talerze dekoracyjne i wiele innych.

Charakterystycznymi cechami malarstwa Gorodets

Gorodets elementy malarskie prostej fabuły zapożyczone z życia wiejskiego. Specyficzne wolne pociągnięcie, z charakterystycznym ostrym szczegół, coś jak drewniana rzeźba, która kiedyś uzupełnia kolory, żywy dowód pochodzenia tej sztuki.

Głównym celem Gorodets przyciąga artystów sceny rodzajowe z życia wsi i miast wojewódzkich: obchody Niedzieli młodzież, chłopów z akordeonów w pasiastych spodniach i butach, chrom, jasne eleganckie panie lubią tańczyć z koni i jeźdźców ważnej akimbo. Obrazy są przyciągane przez jego dziecinnej naiwności, świąteczny teatralności, co często podkreśla specjalnych technik, na przykład, namalowane na bokach kurtyny obraz, jakby chciał pchnąć przed publicznością. Lubiący Gorodets mistrzami przedstawiają kompozycji kwiatowych w formie girland przeplotem lub głównych punktach rozsianych po całym boisku. Najbardziej ulubione motywy w malarstwie są kurki, płynących ze zbuntowanych ogony i zaskakująco wdzięczne konie tańczyły w uroczystej uprzęży.

Gorodets malarstwo charakteryzuje się jasnymi bogatych kolorach. Najbardziej ulubione kolory: czerwony, zielony szmaragd, czarny, niebieski, bogaty niebieski i biały. Efekty osiągane razbelivaniem odcień kolorów podstawowych, które dodaje się do wzoru ekspresji. Kolory rysunek jest oparty na kontraście. Uderzające stylistycznym jest biały lub czarny kontur Zapisy poszczególnych elementów.

mistrzowskie rzemiosło farby, bez wstępnych szkiców i soczysty szeroko stosowania uderzeń jedna po drugiej bezpośrednio na produkcie, używając pewnych ściśle ustalonych litery technik. Warstwa po warstwie do tworzenia dynamicznych, jasny unikalny wzór. Być może to jest główną cechą sztuki ludowej.

Historia Gorodecki wędkarski trwa. Nowocześni mistrzowie w zakładzie Gorodets tworzyć niesamowite piękno stworzenia. Wiele z nich to laureaci nagrody. Repin, a ich produkty zdobią muzea i sale wystawowe. Wśród znanych artystów można nazwać Gorodets AE Konovalova, LF Bespalov, FN Kasatova, AV Sokolov i in.