422 Shares 7150 views

wyroby z drewna własnymi rękami. wyroby z drewna

Obecnie wysoki rozwój przemysłu, aby znaleźć obiekt lub produkt, który można by kupić prawie niemożliwe. Oczywiście, otrzymany produkt będzie w pełni zgodne z najwyższymi standardami, ale stracił szczególną odrębność i niepowtarzalność, które mogą dać wyroby z drewna, wykonane własnymi rękami.

Etapy i narzędzia do pracy

Ustalić, że być może trzeba zarobić drewniane rękodzieła. Najważniejszą rzeczą – jest to materiał, który zostanie wykonany kilof. Wszystkie rejestry są przygotowane przez specjalny sposób, na to, że suszy się do wilgotności 15%, ale specjaliści, że najlepszym rozwiązaniem – to jest 8-9%. Ważne jest, aby pamiętać, że drewno charakteryzuje się wytrzymałością i struktury w zależności od rodzaju.

Do przetwarzania produkt będzie potrzebował stół lub ława prac montażowych. Następnie należy nabyć elektronarzędzie – frez, piłę tarczową i szlifierki, frezarki i wkuwanie i.

Przydatne narzędzia i narzędzi ręcznych, który obejmuje wszystkie rodzaje samolotów, dłuta, piły, nagradki. W celu zastosowania zdjęcie produktu, można uzyskać wiertarki i rytowników.

również potrzebne rysunki wyrobów drewnianych, aby zrozumieć, co stanowić będzie gotowy obiekt. Pożądane jest, aby rozwijać własne projekty lub pożyczyć je od bardziej doświadczonych mistrzów.

Produkty złożone w rowki ślizgowe

Jest to jeden z najprostszych i najbardziej popularnych typów wiązań, więc jest zalecane dla początkujących. Potrzeba widział identyczne i prostą taśmę, której szerokość jest taka sama, jak grubość obrabianego przedmiotu, a następnie włożyć te części do siebie.

Przygotować dwie części z drewna lub sklejki o kształcie prostokąta. W środkowej części rowków propylenu, którego długość jest równa połowie formy wstępnej. Szerokość mocowania powinna być taka sama jak szerokość części. Że będzie miał silną i stabilną krzyż. Jeżeli rowki cięcia w narożnikach, będzie w stanie stworzyć silną kanciasty kształt. Jest zatem możliwe, aby zebrać cztery bary i uzyskać doskonałe ramy okna lub prostokątnego kształtu dla rzemiosła. Związek ten jest również doskonale nadają się do tworzenia okrągłych przedmiotów, takich jak młyn lub koła turbiny; produkcji prezentów i zabawek; produkcja mebli.

Etapy polerowania drewna

– Primer. Odbywa się to za pomocą wacika owinięty cienkiej tkaniny i nasączoną lakieru, która jest nanoszona na wyrób w różnych kierunkach i przenika go. Procedura ta jest wykonywana w celu wypełnienia drobnych porów i pęknięć w bazie drzewa. Po wysuszeniu, powierzchnię traktuje się papierem ściernym, a następnie powleka się ponownie nanoszono w dwóch warstwach po kolei. Po wysuszeniu, produkt musi być poddany działaniu kompozycji z ostatnich czasów, rozcieńczając je jeden do jednego polskiego. Przygotowane rzeczy na dwa dni w zamkniętej szafce.

– Raspolirovka. W tym celu lakierem, przed rozpoczęciem pracy z wacikiem zwilżonym niewielką ilością oleju roślinnego. wytwarzana jest z boku, a kompozycja jest rozprowadzana płynnego ruchu kołowego. Wszystkie procesy przeprowadza się w trzech etapach, a po każdym powierzchnia powłoki jest polerowana z papierem ściernym, a następnie oczyszczone z pyłu. Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, po wyschnięciu ostatniej warstwy lekki połysk.

– Otpolirovka. Jest przenoszony do połysku powierzchni nabyte. Gdy wszystkie warstwy do wyschnięcia po raspolirovki, podstawa nieco traktowane bardzo papieru ściernego, która jest wstępnie zwilżone olejem. Następnie tampon stosowany jest do niewielkiej ilości lakieru i powierzchni wciera się do kompozycji połysku. W celu poprawy właściwości wytrzymałościowe wyrobów z drewna, procedura ta powtarza się kilka razy. W ostatnim kroku powierzchnia jest przetrzeć miękką szmatką zwilżoną wodą.

Wpływ wieku drewna

Do wyrobów z drewna, stworzony własnymi rękami, stał się wyłącznym, wykorzystując efekt starzenia się, które można uzyskać na trzy sposoby.

Sposób chemiczny jest odpowiednia tylko dla gatunków drewna, ponieważ mają w ich skład taniny. W tym celu, powierzchnia jest pokryta ciekłym amoniaku, po którym to przyciemnione i nabytej charakterystyczny odcień szarości.

Stosując metodę termiczną, można nosić na przedmioty wykonane z drewna wszystkich gatunków. Początkowo powierzchnia jest traktowany plamę, a po opalanie lutownicę aż jej naturalne tekstury wzór. Następnie szczotka usuwa zanieczyszczenia. Wszystko lakierowane.

Metoda mechaniczna (często nazywany branshirovaniem) jest najlepszym rozwiązaniem dla drewna iglastego. Dla tej metody musisz szczotki metalowy, który trzeba przeciąć włókien drzewnych – usunąć miękkie warstwy, po której nie będzie stałe włókna, które dają materiał i postarzenia. Stosując taką procedurę można ukryć małych wad, które występują podczas eksploatacji. Na ostatnim etapie, wszystkie pokryte lakierem lub farbą.

Technologia wykańczania

Wyroby z drewna, stworzony własnymi rękami, po produkcji farb. Z tego powodu będą w wyjątkowo piękne i praktyczne. Odbywa się to za pomocą wacika lub miękkiej szczotki. Małe powierzchnie i rzeźby w drewnie malowane farba najlepsze cienkich pędzli.

Przed użyciem barwnika nieco rozcieńczonego następnie łatwo zastosować w kilku warstwach, których liczba zależy od pożądanego koloru. Ponieważ wszystkie drewnie wchłonąć farbę inaczej, w jednym etapie produkt może nie być pokryte. Po każdym etapie szczegółowo koniecznie całkowicie wysuszone, to trzeba przejść nieco na powierzchni papierem ściernym, w celu usunięcia kurzu i zastosować kolejną warstwę.

pielęgnacja

Do wyrobów z drewna, własnymi rękami przez, wyglądało pięknie na nich wymagają szczególnej opieki. Pary i wilgoć mogą z łatwością przedostawać się do wnętrza, a także proste i odparować. Aby chronić powłokę najlepiej jest użyć dekoracyjne wosk. Wilgotność nie będzie w stanie zaszkodzić produktów, które są pokryte taką kompozycją. Jest stosowana z pędzlem w kilku etapach. Warstwa ta staje się doskonałą ochronę przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do wniosku trzeba wacik tkanek, który jest wbity wosk szerokie ruchy w kierunku włókien drewna. Do suszenia produktu należy przechowywać w ciągu nocy w temperaturze + 20 ° C