787 Shares 8748 views

Henna: tajemnice wschodnich piękności

malowanie henna pojawiła ponad 5000 lat temu. Nawet w starożytnym Egipcie, Asyrii, Babilonu, starożytnej Grecji, Mezopotamii i, oczywiście, w Indiach, kobiety stosuje się do ciała zachwycających wzorów. Piękne ozdoby na ciele nie tylko ozdoba, ale również traktowane jako amulety, które są w stanie odpędzić złe duchy i przyciągnąć różnego rodzaju korzyści.


Henna malowanie na ciele nie traci swoje znaczenie dzisiaj. Jest to szczególnie popularne w Indiach i arabskich młynów, gdzie sztuka ta nazywana była „mehndi”. kobiety Wschodniej zastosowano piękne wzory na dłoniach i stopach po wielkich świąt. Warto zauważyć, że islam pozwala wyciągnąć tylko kwiatowe wzory, zwierzęce i ludzkie zdjęć jest surowo zabronione.

W Indiach, każdy symbol na ciele, ma swoje znaczenie: paw i lotosu symbolizuje szczęście, kwiaty – szczęście, skorpiona – Love. W krajach arabskich, jednak uważa się, że najpiękniejsze wzory kwiatowe przynieść duchowe i materialne bogactwo. W dniu ślubu wschodnia dziewczyna zastosowała najpiękniejszą malowanie henną, a resztki materiału barwiącego jest wykopanych w ziemi. Arabowie wierzą , że taki obrzęd rodzina posodeystvuet dobro, miłość i wierność.

W ostatnich latach, henna malarstwo zyskała ogromną popularność w krajach zachodnich. Istnieje kilka powodów: henna jest całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe, to nie pozostaje na całe życie, ale utrzymuje się na skórze przez długi czas. Henna na rękach i stopach są przechowywane przez dwa tygodnie, na klatce piersiowej i plecach – na jeden.

Obecnie istnieje wiele profesjonalnych salonów specjalizujących się w bio-tatuaż. Cena za tę usługę wynosi od 10 do 60 dolarów (w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru).

Możliwe jest również do malowania ciała henną i siebie w domu, nie wymaga specjalnych umiejętności do tego. Jeżeli istnieje możliwość wyświetlania piękne wzory – no, no – można zrobić bez niego.

mieszanina

Do pracy potrzebują czystej henny (lepiej wybrać zaprojektowane specjalnie do malowania ciała), sok z cytryny, miód lub cukier, masło smakowe i silne fusów. Przygotowanie mieszanki jest lepiej zacząć wieczorem, a do malowania henną okazało się jaśniejsze i bardziej wytrzymałe materiały barwiące powinny być dobrze napar.

Tak więc, silne zaparzania herbaty (400 ml) w temperaturze wrzenia, dodać 3 łyżki soku z cytryny, jedną godzinę. L. miód lub cukier i kilka kropli oleju. Następnie dodawać powoli do henny szybko wszystkich mieszania. Ważne jest, że henna było w porządku, jak mąki, więc to może być wstępnie przesiane przez drobne sito (na Wschodzie jest to zrobione przez cienki jedwab).

Uzyskaną mieszaninę pozostawiono do ogrzania się na okres 12 godzin. Dojrzewające henna powinna przypominać konsystencję pasty. Jeżeli mieszanina zmieniła gruby, rozcieńczyć soku cytrynowego, a w przypadku cieczy – zasypki cukru i henna.

Teraz trzeba zrobić torebkę, torbę sam na rysunku. Aby to zrobić, należy mocno plastikową torbę, wyciąć kwadrat z niego i złóż go w stożek. Owinąć ostre krawędzie i boczne pokrycie plastikową torbę z taśmy. Następnie wylać go w X i Y, a pozostały otwór zamyka się taśmą samoprzylepną.

Tworzenie rysunku

Teraz można bezpiecznie przystąpić do sztuki. Jeśli wyjście wzory nie są bardzo dobry, można użyć gotowych szablonów. Trzymać go do żądanego obszaru ciała i wypełnić wzór wycięte z grubą warstwą henny. Usuń szablon powinien być nie wcześniej niż 2 godziny.

Jeśli szablon nie jest, można stosować inne sposoby: na kartce papieru z pożądanym wzorem dołączyć foliach koło marker rysunek i szybko przymocować folię do ciała. W ten sposób obraz jest drukowany na skórze i wtedy będzie trzeba po prostu okrążać henna.