689 Shares 6397 views

Produkcja noży w domu

Jak zrobić nóż w domu


Pomysł, aby nóż w domu przyszła do mnie po obejrzeniu sprzedawane w naszych sklepach produkt w Chinach. Patrząc na pierwszy rzut oka całkiem znośny, z pięknie zaprojektowane uchwyty kuchennym nożem okazał się całkowicie bezużyteczny. Jest nie tylko materiał, z którego wykonane są ostrza, były raczej wątpliwe, tak też wszyscy zestaw ostatecznie musiał rzucać nożami, ponieważ wszystkie jego elementy są po prostu zepsuty. Tak, nawet podczas operacji było dość nieprzyjemne myśli na widok zdzierania farby na rękojeści noży, ponieważ wszystkie te rzeczy można łatwo dostać się do żywności i jego pochodzenie było znane.

To wtedy postanowiłem spróbować produkcji noży ręcznie. Ale to łatwo powiedzieć, produkcja noży w domu – nie prosta sprawa, a odpowiednie materiały potrzebne. Na początku użyłem pozostałą część niesprawnego chińskim nożem jako jego pióra wykonany z tworzywa sztucznego podejrzanej trochę wytarte, stając się nieprzyjemny rodzaj, więc nawet wtedy spadł. W związku z tym producenci noży w domu, zacząłem z nożem, mając własnej produkcji tylko uchwytu. Znalezienie odpowiedniego elementu wielkości drewna bukowego I dał mu pożądany kształt, stosując piłę i plik, traktuje się w następujący sposób papieru ściernego (pierwszy duży, to dobry) do powierzchni idealnego gładkość. Moje pióro było z dwóch połówek, pomiędzy którymi są rękojeść noża. Ostrożnie, za pomocą wiertarki wywiercić dwa otwory w połówkach do mocowania, zawarte między ostrzem i uszczelnione obsługiwać wszystkie za pomocą nitów. I pomiędzy połówkami do uchwytu nie ma szczeliny w wewnętrznej części uprzednio wykonanych nacięć do grubości i szerokości ostrza niwelowania uchwyt.

Szczerze mówiąc, to nóż wyglądał bardzo solidnie, jedyną trudnością było uzyskanie materiału, który nie zawsze jest łatwe do znalezienia z litego drewna, ale z drugiej strony, jest niemożliwe to jest nic. Następnie planowałem zrobić nóż całkowicie, w tym ostrza. Aby to zrobić, kupiłem w sklepie kawałka stali nierdzewnej, pół milimetra grubości. Następnie, nie bez trudności, za pomocą wiertarki i piłę do metalu, cięcie obrabianego przedmiotu żądany rozmiar, starając się dać przyszłej krawędź niezbędną formę. Mówiąc, proces ten obrabiany przedmiot z pliku – Aktywność bardzo czasochłonne, więc stosuje się papier ścierny elektryczny. ostrzenie noża wykonane natychmiast, i wypolerować specjalnym kole. otwory do montażu uchwytu, ale także, miało miejsce w sposób opisany powyżej. Wyjątkiem był jedynym materiałem nóż – teraz użyłem plastikowego wstępnej, to jest mniej czasochłonny proces niż drewno, ale wygląd gotowego chwyt był, niestety, nie jest tak przyjemne, jak nóż z drewnianą rączką.

Mimo to naturalny materiał jest zawsze bardziej wartościowa niż sztuczne. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja noży w domu było bardzo ekscytujące doświadczenie, przydatne zarówno dla gospodarstw domowych i dla własnego rozwoju. Kupując zestaw mechanik znajomego na uderzające oznakowania, dodałem, mogą być stosowane do ostrza noża jest również grawerowane. Nie wiem, jak ktokolwiek, i podobało mi się poprawiać, aby doprowadzić produkcję noży w domu aż do jakości, a nie snivshemusya te produkty, które są sprzedawane w sklepach ze sprzętem. Ponadto zestaw narzędzi niezbędnych do produkcji, nie tak wielkie, a we wczesnych stadiach może być dość zarządzać tylko najbardziej typowych narzędzi.