248 Shares 7450 views

Galwanizacja w domu – najważniejszym z jego składników

Być może nie ma w domu pracownika, który nigdy nie będzie potrzebna na pokrycie własnej produkcji przedmiotów warstwą cynku, chromu, miedzi lub niklu. Powłoki te mogą nie tylko sprawiają, metalowych przedmiotów piękny wygląd, ale również sprawia, że jest to możliwe, aby chronić je przed wpływami środowiska, a także nadają produktowi właściwości, których nie były wcześniej związane z nimi.

Działania, które pozwala na cienką warstwę metalu na powierzchni produktu, który umożliwia ochronę tych ostatnich przed korozją i nadaje jej cechy dekoracyjne zwane elektrolityczne i elektrolityczne w prosty mowy. Galwanizacja w domu – dość powszechnym zjawiskiem w naszym kraju, ponieważ mając urządzenia do galwanizacji w domu lub w garażu, każdy może prowadzić swój własny chromowanie, cynkowanie, miedź, niklowanie wszystkich produktów metalowych.

Oczywiście, domowe elektrolityczne zakłada istnienie pewnego sprzętu, a także wiedzę w dziedzinie elektrochemicznej – nie bez niego w pokrywie za pomocą elektrolizy.

Jednym z głównych elementów, które musi każdy ma w domu galwanizacji jest kąpiele galwaniczne. Poniższa będzie uważana za jedną z metod ich wytwarzania. Każdy, kto zdecydował, że potrzebuje elektrolityczne w domu, w obliczu problemu, jak zrobić kąpieli galwanicznej lub dostosować go pod jakimkolwiek charakterze.

Tak, jest jedna niedrogie rozwiązanie tego problemu. Wiele firm sprzedaje chemikalia stosowane specjalne pojemniki z tworzyw sztucznych. Każdy obreshechena pojemnik i skonsolidowane na paletach. To właśnie ta zdolność się dostać do wykorzystania jako podstawa kąpieli galwanicznej.

Po pojemnik dostarczane i instalowane należy ostrożnie odciąć jej szczyt. Wyciąć część bardziej użyteczne – zostanie on wykonany z pokrywą do kąpieli. Z końcami kąpieli odbywa się trzy otwory, które zostaną zainstalowane pręty anody. Oczywiście, otwory muszą być na tym samym poziomie.

Pokrywa z kąpieli galwanicznej powinno być obowiązkowe. Później jest ona przymocowana do wanny za pomocą zawiasu, na przykład, fortepian. Do uszczelniania, która musi być umieszczona pomiędzy pokrywą a łazienki są doskonałe gumowe uszczelki do drzwi samochodowych – są sprzedawane w każdym sklepie auto i powinny być sadzone na obwodzie obręczy kąpieli. Po zamontowaniu pokrywy powinna pasować ściśle do krawędzi wanny.

Tak więc, kąpiel z klapką pokrywki, co z kolei ma otwór do napełniania, który zaleca się wykorzystać do przyłączenia przewodu wentylacyjnego.

Uprzednio zrealizowanych otworów płyt wkłada się pręt z miedzi. Mogą one być stosowane jako miedzianych rur o odpowiedniej średnicy – 20 mm. W tym przypadku, jeżeli rurka nie mają wystarczającej sztywności, jest umieszczony wewnątrz pręta stalowego. Końce rur muszą spłaszcza, a następnie wiercenie otworów w nich następnie podłączyć do nich prostownik.

Podsumowując, przedstawiono przykład jeden z etapów procesu, które mogą być przeprowadzane w powyższej kąpieli – ogniowego. Te kroki są reprezentowane:

– wyroby do odtłuszczania w rozpuszczalniku organicznym;

– odtłuszczanie chemiczne w roztworze alkalicznym;

– przemywanie produktu w gorącej wodzie ;

– elektrochemiczne odtłuszczania w roztworze alkalicznym;

– płukanie gorącą wodą;

– płukanie w zimnej wodzie;

– aktywacja lub wytrawiania;

– bezpośrednio cynkowania;

– sklarowane rozcieńczony roztwór kwasu azotowego (opcjonalnie);

– pasywacji;

– płukanie w zimnej wodzie;

– mycie ciepłą wodą w temperaturze około 40 ° C, ale nie więcej;

– suszenie produktu gotowego.

Mamy nadzieję, że elektrolityczne w domu otworzy nowe możliwości!