489 Shares 7741 views

Nie obejmuje przeniesienie na pracującym silniku: Potencjalne wady

Nośnik składa się z wielu podzespołów i mechanizmów. Aby energia moment obrotowy jest włączony do działania, a samochód poszedł, trzeba użyć przekładnię. Ale czasami zdarzają się sytuacje, w których pracy obejmują włączony silnik skrzynia biegów. Co może być problemem? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

WHA lub samochód zagraniczny – jest jakaś różnica?

Aby rozpocząć, należy zauważyć, że zasada podstawowych jednostek we wszystkich tych samych samochodów. I taka awaria może się zdarzyć każdemu, czy to samochód zagraniczny lub krajowy samochód. Jedyną różnicą – jest to rodzaj napędu. Na tylnych kół napędowych samochodów, dźwignia jest podłączony bezpośrednio do PPC. Na przednie koła samochodów z napędem, silnik znajduje się poprzecznie w stosunku do korpusu. Dlatego, aby dać efekt stosowany do skrzynki zaworowej lub kablowej wydaniu. Na najnowszych modeli VAZ (m.in. „Kalina” i „Zachód”) jest używany jest to ostatni typ napędu. Jest bardziej niezawodny, ale problemy pojawiają się z nim. Jeśli nie to przeniesienie na pracującym silniku ( „Pole” między nimi), nie panikuj i odebrać samochód w eksploatacji. Być może powodem jest banalne błędy, które mogą być rozwiązane w sposób niezależny.

Pchnięcie i wahacz

Jeśli masz przednie koła samochodu do domu (dziewięć „Priora”, i tak dalej), i mocno zawarte w pracującym silniku przelew, należy zwrócić uwagę na te dwie części. Często ze startu dźwignia biegów rozpoczyna konwulsyjne szczęk (zwłaszcza rodziny „Harmony Samara” pierwszej i drugiej generacji). Rocker wylatuje osprzętu. W rezultacie złe transmisja obejmuje silnik włączony. Wyjście – zastępowanie elementów z nowych elementów. Ale warto to robić tylko wtedy, gdy są naprawdę przekonani o awarii jest za kulisami patrząc pod podłogą pojazdu.

kabel

Jeśli masz nowoczesny samochód, problem może leżeć w wersji kablowej. Na takich maszynach, dźwignia zmiany biegów nie ma skrzydeł i nie może być włożona do transmisji. Jeżeli lina złamał, nie obejmują przeniesienie obu instytucji i silnika stłumiony. To jest głównym objawem uszkodzenia. Exit – całkowita wymiana kabla CPR. Korzyść z tego jest niedrogi.

Poduszka mocowania silnika

Co dziwne, ale problem ten może znacząco wpłynąć na jakość PPC. I ze względu na złe poduszki nie są wliczone w silniku transferu działa jak manualną skrzynią biegów, a „maszyna”. W niektórych pojazdach, ustawić indywidualne wsporniki pudełku. Sprawdź ich integralności iw razie potrzeby wymienić je. Sprawdź to bardzo proste – silnik nie powinien szarpać się z boku na bok ze wzrostem prędkości i na biegu jałowym. Jeśli „zatopiony” poduszki silnika lub złamać rocker pochwyci wał podstawowy.

widelec

Rozważmy teraz bardziej skomplikowane wady, z powodu której w pracującym silniku nie obejmuje transferów. UAZ jest również podatne na tego uszkodzenia, więc nie pozbawia uwagę i widelec. Na przykład, w większości biegów i tylny napęd na wszystkie koła wyposażone są w samochodach hydraulicznych. Gdy kierowca wciśnie pedał sprzęgła, sprzęgło uwalnianiu tłok jest aktywna, która wypycha płyn pod ciśnieniem. W wyniku tego, że wtyczka jest odłożyć i twardy – jest zwolniony. Sprawdź stan świec i sprawdzić szczelność systemu. Jeśli poziom zbiornika znajduje się stale na zewnątrz (o sposób, stosowany jest do sprzęgła „tormozuha”), ewentualnie rozerwana poniżej siłownika sprzęgła. Z tego powodu możemy uzyskać częściową wyciskania widelec. Te ostatnie też czasami urywa, zwłaszcza w „Gazela”. To wygląda tym przypadku następująco: Oznacza to, że wtyczka nie jest najlepszej jakości i powinien być wymieniony. Przy zakupie takich istotnych elementów, ważne aby nie cena, a jakość jest. Nie jest konieczne, aby dać pierwszeństwo tanich odpowiedników. Naprawa może zająć dużo czasu i wysiłku. Na przednie koła samochodów na zastąpienie wtyczki jest wymagane PPC demontaż.

Releaser

Konstrukcja układu kierowniczego urządzenie sprzęgające wykazuje szczególną łożysko oporowe. To on prozhimaet kosze płatki pod wpływem napędu hydraulicznego (po naciśnięciu pedału). Łożysko jest rozłączone z kosza i kołem napędowym. W rezultacie, silnik pracuje osobno z pudełka. Jeśli pedał jest zwolniony, element ponownie połączyć dwa węzły. Moment obrotowy jest przekazywany w postaci suchego styku z kołem zamachowym dysku. Jeśli nie wliczone do nadawania działa prawdopodobny wpływ zwalniający silnik jest zużyty. Jakie są oznaki awarii? Określić żywotność łożysk może być „ze słuchu”. Aby to zrobić, należy delikatnie nacisnąć na pedał, a następnie zwolnij go. Nie ma hałasu nie powinno być, czy jest nieruchoma lub działające sprzęgło. Należy również pamiętać, że jest uwolnienie wymiana sprzęgła (nawet w samochodzie z napędem na tylne koła) należy usunąć pole całkowicie z „dzwonu”. Ustaw tę pozycję jak na zdjęciu poniżej. Po wymianie hałas zniknie. Ale jeśli to nie zawierał nawet w pracującym silniku transfer, konieczne jest zbadanie bardzo kosz sprzęgła.

koszyk

Ten element jest zainstalowany na wszystkich pojazdach z manualną. Jeśli chodzi o „automatyczne”, konwerter momentu obrotowego jest w powszechnym użyciu, lub „obwarzanek”. Więc dlaczego nie są wliczone w pracującym silniku przelew? Z biegiem czasu, zużycia płatki sprzęgło występuje. Ich łuki lub przerw. Wynik nie obejmuje przeniesienie na pracującym silniku. Sprawdzić stan elementu optycznie. Jeśli płatki są uszkodzone, to należy wymienić element. Ale to nie jest ostatni powód, dlaczego nie obejmować przeniesienie na pracującym silniku. Jeżeli stopy są włączone napięty, a samochód na początku drżenie, wszystko to wina zużytej tarczy sprzęgła. Element wygląda następująco: Wygląda jak nowy element. Po 100 tysięcy kilometrów, otrzyma nieco inny wygląd. Jeśli tarcza jest zużyta lub spalony to wyleciał na wiosnę, należy go wymienić. Nawiasem mówiąc, jest rozwój i na kole zamachowym, ale to nie jest tak ważne.

Jak często można zmienić tarczę sprzęgła?

Przepis szczególny nie jest tutaj. sprzęgło zasobów dysku – subiektywne pojęcie. Wszystko zależy od obciążenia – w przypadku korzystania z przyczepą, ile przeciążony samochód i jak często dotknął kołami poślizgiem. Każde trafienie z koła zamachowego przypada na tarczy sprzęgła, ponieważ jego głównym zadaniem – do przenoszenia momentu obrotowego, i zrobić to tak gładko, jak to możliwe. Zasób może być od 30 do 200 tysięcy kilometrów lub więcej. Żywotność zależy od stylu jazdy i warunków obciążenia pojazdu.

synchronizatory

Kiedy elementy danych wina, transmisja może być włączone, ale z wielkim wysiłkiem iz charakterystycznym kryzysu (jak 53 m trawniki). synchronizatory same koła zębate, które są miękkie gładkie prędkość kątowa wału. Zazwyczaj elementy wykonane są z miedzi i mosiądzu, dlatego są podatne na zużycie. Jako pokolenie, transmisja zostanie włączone coraz trudniejsze, aż do zastosowania podwójnego peregazovkoy z odcięcia.

wały napędowe

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn, ale to nie powinno być wykluczone. Tak więc, brak samych wałów przekładni. Na przykład odmówić zawiera drugą lub piątym biegu. Aby określić stopień zużycia jest możliwa dopiero po demontażu transmisji i pełne elementy otwierające. Wały nie jeść przez i zmieniając na nowe. To wszystko.

wniosek

Więc doszliśmy dlaczego nie obejmują przeniesienie na pracującym silniku. Jak widać, większość problemów można zidentyfikować i wyeliminować swoje ręce. Najważniejsze – czas do ustalenia szkody i naprawy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby dostać się do kosztownych napraw.