268 Shares 9695 views

Należy podać neytralku na maszynie. Czy muszę dołączyć do neytralku AKP na światłach

Samochód jest teraz – jest daleki od bycia luksusowe, ale wygodny i komfortowy środek transportu. Gdy ta opcja jest kontrola przekładnia automatyczna dostępna jest nie tylko w segmencie samochodów premium, ale również w najbardziej prosty mały samochód, takich jak „Daewoo Matiz”, „Kia Picanto” i innych. Co więcej, nawet rosyjscy producenci zaczęli seryjną produkcję samochodów osobowych z roboty i automatyczne skrzynie biegów. Brak trzeciego pedału w obszarze kolumny kierownicy znacznie uprościć zarządzanie pojazdami, zwłaszcza do ludzi daleko od zrozumienia, jak i przez to, co oznacza, że samochód jest napędzany i kontrolowany.


Jak działa urządzenie?

Rzeczywiście, jazda stała się dużo łatwiejsza. I nacisnąć jeden pedał – samochód poszedł, drugi – samochód zatrzymał się. W najprostszej wersji sterowania automatyczną skrzynią biegów jest zminimalizowane. Pozycja napędu (list łaciński D na pokrętle) zawiera pojazd jadący trybu przedniej pozycji odwróconej (łacińska litera R) – tylnym położeniu parking (łacińska litera P) bloki momentu transferu z pudełka przez różnicę i przekształca mechanizm w trybie postojowym (z parkingu ). Jednak nawet w te pola obecny tryb neutralny neutralny (łacińskiej litery N), w związku z czym powstaje wiele pytanie: czy to neytralku na maszynie i jak to jest konieczne?

manualna skrzynia biegów

Aby odpowiedzieć na to pytanie, to byłoby dobrze, aby zrozumieć, a co jest opcja automatycznych skrzyń biegów i jakiego rodzaju to istnieje. W klasycznej kontroli wersji kierowcę sam podejmuje decyzję, aby przełączyć na wyższy lub niższy bieg. To pomaga mu pedał sprzęgła rozłącza napęd i wał napędzany skrzynki w momencie przełączenia na inny bieg i dźwigni zmiany biegów, który przekłada się na odpowiednią pozycję wybranego programu. Neutralny przekładnia pozwala zachować wolnostojący wały sprzęgające bez stałej ściskając pedał sprzęgła. „Ale mechanika i czy to neytralku na maszynie trzeba?” – pytasz ponownie.

Neutralny na maszynie

W klasycznej automatycznej skrzyni biegów (automatycznej przekładni) Przełączanie pomiędzy biegów odbywa się automatycznie, bez bezpośredniego zaangażowania kierowcy. Jest to ułatwione przez specjalny konwerter momentu obrotowego, którego praca w nowoczesnym polu zależy od wielu czynników, w tym jak często należy przesunąć dźwignię do pozycji neutralnej kontroli transmisji. Praktycznie wszystkie nowoczesne automatyczna skrzynia biegów (automatyczna skrzynia biegów) są elastyczne, ma regulowany do konkretnego stylu jazdy kierowcy. Wielu zastanawia się: mówią, i dlaczego neytralke na maszynie, jeśli masz już trzy stanowiska do kontroli (D, R, P)? Odpowiedź jest dość prosta. Tryb parkowanie blokuje koła samochodu, uniemożliwiając poruszać się w tym trybie, natomiast neutralny prostu rozłącza połączenie pomiędzy skrzynią biegów i kół. Pojazd może być gorąco, holowanie lub zjazd ze wzniesienia uruchomić w celu zaoszczędzenia paliwa.

roboty PPC

Obecnie istnieje kilka odmian automatyczną skrzynią biegów. Robotic box interfejs nie różni się zbytnio od klasycznego konwertera momentu obrotowego. Różnica kryje się w środku. Transmisje w takiej transmisji przełączniki sterowników dla specjalnego robota, gdy zestaw specyficznych czynników podczas jazdy. Należy podać neytralku na maszynie tego typu? Jeśli to konieczne, tak. Sposób postępowania jest taki sam jak w przypadku konwencjonalnych automatycznych przekładni. Różnica pomiędzy parkowania i neutralny w automatycznych skrzyń dowolnego typu pozostaje niezmieniona. Na parkingu kół samochodowych będzie zawsze zamknięty, aby zapobiec stoczeniu.

Jaki jest neytralke na maszynie?

Niestety, samochód nie zawsze porusza się. Drobne uszkodzenia, wypadki i wypadki drogowe są czasami zmuszeni do korzystania z usług kierowcy laweta, holowanie. Ewakuacji samochodu może być na kilka sposobów: bezpośrednio ciągnącego (na elastycznej lub sztywnej sprzęgania), jak i w całkowitym lub częściowym obciążeniu. Jednakże, niezależnie od wybranego sposobu, ciągnionym samochodów z automatyczną skrzynią biegów jest konieczne przerwanie bezpośredni związek pomiędzy kołami a ramą przed holowania. W przeciwnym razie istnieje realna szansa na uszkodzenie przekładni, a ostateczny wynik do naprawy swoich ukochanych jaskółki może znacznie rosną. Odpowiedź na pytanie, czy włączyć neytralku maszynę samochód jest konieczne, gdy jest holowany, wyraźnie w instrukcji obsługi dla każdego pojazdu. Ważne! Koniecznie trzeba przenosić pole selektora w położeniu neutralnym. W przeciwnym razie producent nie ponosi swoich zobowiązań gwarancyjnych w przypadku uszkodzenia.

O kosztach paliwa

Koszt paliwa, które jest uwalniane na stacji benzynowej, co roku, niestety, tylko rośnie. Kilka lat temu, rząd starał się powiązać jego roczne zyski ze zniesienia podatku transportowego. Mówią, niech zapłaci za zużycia jezdni, tylko tych, którzy korzystają z samochodu zgodnie z jego przeznaczeniem. A co byłoby bardziej prawdopodobne, aby korzystać z samochodu, tym bardziej, że to zapłacić kierowcy, kupując więcej benzyny wymagane dla maszyny został wprawiony w ruch. Pomysł w zasadzie świetnie, ale realizacja jest pompowana. Chcieliśmy najlepiej – było jak zwykle. W rezultacie mamy to, co mamy, a mianowicie wzrost kosztów paliwa i wszystkie takie same podatek pojazd do boksu. Dlatego też oszczędność paliwa – ważny moment, kiedy nowoczesny działanie każdego pojazdu.

Dla oszczędności paliwa

A jak to jest związane z gospodarką neytralke paliwa i co by się stało, gdyby ruch zawierać obojętny na automatyczne? Wystarczy przypomnieć dobra metoda przestarzała swobodnego przepływu zjazd ze wzniesienia lub z dowolnego łagodnym zboczu. Na radzieckich pojazdach z manualną skrzynią biegów dla niego po prostu wyłączył przesyłanie, przenoszenie do pozycji neutralnej. W nowoczesnych pojazdach z automatyczną skrzynią biegów może działać prawidłowo, tj selektor skrzynce rozdzielczej w pozycji neutralnej (ale nie w „Centrum”, pamiętam). Jeśli jedziesz na lewym zboczu tryb „Drive”, transmisja nerasklyuchonnaya nadal obracać wał wyjściowy silnika, utrzymując średnią (a czasem dość wysokie) prędkość jego obrotów. To odpowiednio prowadzi do nadmiernego zużycia paliwa.

Jest to możliwe, ale bardzo ostrożnie

Zgodnie z tym, przez otwarcie bezpośredniego połączenia między ramą a kołami, to znaczy w czasie przechodzenia do położenia neutralnego, szybkość obrotowa silnika spada do minimum szybkość określona (biegu jałowego). Wraz z tym zmniejsza się, a zużycie paliwa, co prowadzi do oszczędności. W związku z tym pytanie, czy konieczne jest, aby przełączyć automatyczną skrzynią biegów w położeniu neutralnym podczas jazdy w dół stoku, jest to bezpieczne, aby odpowiedzieć twierdząco. Jedyną rzeczą, która nie powinna być jednocześnie zapomnieć – chodzi o bezpieczeństwo. Po przełączeniu z powrotem do neutralnej „drive” powinna być rozdzielnicy sterującej ostrożnie, aby uniknąć błędnego przełącznik w trybie „wstecz” lub „wypożyczalnia”. Jako minimum, będzie to prowadzić do poważnego uszkodzenia przekładni, aw najgorszym przypadku – do ciężkiego wypadku.

na światłach

Czy możliwe jest to neutralny na czerwonym świetle? Oczywiście można, że tylko co? W tym przypadku, jak również w „Drive”, kierowca będzie musiał trzymać nogę na pedale hamulca, aby zapobiec pojazd kroczący powrotem do przodu lub do tyłu. Jest to o wiele łatwiejsze, aby przesunąć pole wyboru biegów w „Centrum” i odpocząć nogi, dając jej przerwę. Co więcej, nowoczesne samochodów zagranicznych oferują opcję elektronicznego hamulca ręcznego. Funkcja jest aktywowana przez naciśnięcie i przytrzymanie pojazdu w miejscu, w „Drive” do czasu, aż kierowca wciśnie pedał gazu do kontynuowania jazdy. W takich maszynach, teoretycznie możliwe jest, aby nie przełączyć tryb ruchu aż do końca trasy.

W korkach

I czy chcesz dołączyć do neutralnego AKP na światłach, zwłaszcza podczas jazdy w korkach? Teoretycznie można to zrobić, zwłaszcza jeśli droga idzie w dół stoku, nie planujemy zmiany pasa ruchu z rzędu i nie szczególnie w pośpiechu. Jednak konieczne jest, aby nieustannie pracować na pedał hamulca, zatrzymując samochód, trzymając go w miejscu, a po rozpoczęciu ruchu, zamiast pozwolić jej być rozproszone szczególnie silny. Należy również pamiętać, że w tym przypadku samochód będzie podnieść prędkość bardzo powoli (mniejsze nachylenie, tym wolniej), bardziej zwinne kierowcy będą mogli wbić klin przed sobą, zmuszając ponownie zwolnić. Tak, i ten styl jazdy nie będzie jak niektóre niecierpliwych sąsiadów w korku, zwłaszcza tych, którzy są za tobą.

na parkingu

Wielu początkujących kierowców są również zainteresowani pytanie, czy możliwe jest, aby umieścić w neutralnym na maszynie podczas parkowania pojazdu? Odpowiedź na to pytanie może być podany jako pozytywny i negatywny. Odpowiadając na pytanie z pytaniem, możemy powiedzieć następujące słowa: „A dlaczego postawić samochód w neutralnym parkingu, ponieważ tam jest tryb” parking „która jest specjalnie do tego celu i skonfigurować?” Ludzie z doświadczeniem, zwłaszcza zwolennicy mechanikę jazdy, odpowiedział, że powiedzmy, w polu „parkingu” znajduje się pod obciążeniem, a na stoku iw ogóle zachowuje cały ciężar samochodu dla siebie. Dla zwolenników tej teorii, istnieje pozytywna odpowiedź. Tak, to jest możliwe, aby zaparkować samochód z pudełkiem neutralne, ale nie zapomnij wcisnąć hamulec ręczny, więc nie walcowane na sąsiada na parkingu, do rowu lub na jezdni, stwarzając sytuację awaryjną z ewentualnego wypadku.

Idź na neutralne?

Najczęściej zadawane pytanie: „W samochodzie, jest neutralny bieg, dlaczego?” Jak jeździć w samochodzie z włączonym neutralny? Zdecydowanie można odpowiedzieć, że włączony neutralny samochodem będzie daleko. można toczyć w dół, aby przejść część drogi wybiegu, ale w końcu prędkość spada do zera, a pojazd zatrzymuje się. Są to prawa fizyki i oszukać ich nie będzie działać. Neutralny wystarczy, aby umożliwić swobodny przepływ holowania i zwykle z równi pochyłej, a także oszczędność paliwa.