853 Shares 7255 views

PAZ-3205 i ich modyfikacje PAZ-32053

Najpierw trochę historii. W latach 70-tych ubiegłego wieku, Pawłowsk Bus roślin jest poważnie zaangażowany w rozwój nowych modeli samochodów. przywództwo PAZ wielokrotnie podejmowali próby zastąpienia przestarzałego modelu 652 na bardziej nowoczesne. Powody, dla których było to więcej niż wystarczająco, z „średniowiecznej” projektu do złych cech technicznych. Wkrótce, w trakcie szeroko zakrojonych badań i rozwoju został urodzony całkowicie nowy autobus – PAZ-3205. Stało się to dopiero w 1989 roku. Ogólnie rzecz biorąc, ten model jest wyposażony Zilovskoye pierwotnie planowanych elektrowniach. Ale współpraca z nazwą rośliny Lichaczew dał nic. W rezultacie, autobus PAZ-3205 został obsadzone silników produkcji Gorky.

Samochód był produkowany aż do roku 2007, podczas gdy na przenośniku nie zostały dostarczone importowane części i zespołów. To był punkt zwrotny w historii autobusów PAZ-3205, jak teraz, był wyposażony w najwyższej jakości części. Potem przyszedł obce części tylko wymienić najbardziej zawodne. Silnik i przekładnia są niezmienione. Nawiasem mówiąc, w tym samym roku, Pavlovsky Bus roślin poważnie zaangażowany w doskonalenie ciała. Ze względu na fakt, że metal na niej ciężko i często rdza, korozja leczenie zostało przeprowadzone. Zatem ciało w nowych gniazd stają się bardziej wytrzymałe. Ulepszenia zostały wykonane i wnętrze. Prawie 20 lat swojego istnienia, model 3205 nigdy nie została zaktualizowana w środku. Nowoczesne autobusy mają teraz wiele nowych elementów: wyłożenie podłogi i tworzyw sztucznych daje ludzkości samochodu. Kierowca przeszedł również zmiany – poziom ergonomii znacznie wzrosła, ale projekt deski panel jest wyraźnie niższy niż w chwili obecnej.

Dane PAZ-3205 i jego modyfikacje

Przez cały okres swego istnienia, samochód otrzymał wiele zmian, wśród których szczególne miejsce zajął model 32053. Od wersji podstawowej maszyny różnił się tylko układ pojedynczych drzwi, ale mimo to jest to modyfikacja 32053-ta stał się najpopularniejszym w mieście i podmiejskich tras. Istnieje kilka powodów, które wpłynęły na popularność tej konkretnej modyfikacji PAZ-3205. Cena – to chyba najważniejszym aspektem, który należy zwrócić uwagę. W zależności od poziomu wyposażenia kosztów w autobusie wahały się od 910 do 980 tysięcy rubli. To jest dwa do trzech razy niższe niż w zagranicznych analogów.

Maszyna wyposażona jest w dwóch bloków energetycznych. Wśród nich są benzyna ZMZ-5234,10 i MMZ-245,7 turbo silnik wysokoprężny. zapewnia również osprzęt silnika z silnikiem Jarosław Roślin YaMZ-534, która w pełni zgodnej z Euro 4 emisje. Wszystkie trzy elektrownie charakteryzują się wysoką niezawodnością i ich specjalne ułożenie pod kokpitem pozwala kierowcy szybko dokonać naprawy bez wychodzenia z kabiny.

Doświadczony szereg licznych usprawnień w roku 2007, odnowiony Paz 3205, kilka kroków bliżej ich zagranicznymi odpowiednikami w poziomie niezawodności i komfortu, a jednocześnie zachowując bardzo rozsądnej cenie.