852 Shares 4339 views

Mitologii greckiej: przegląd

Mitologia grecka jest podzielona na dwie duże części: akt bogów i bohaterów przygód. Należy zauważyć, że nawet pomimo faktu, że bardzo często pokrywają się, linia przeprowadzona dość wyraźnie i zanotować je w stanie i dziecka. Bogowie są bardzo często odwoływać się do pomocy bohaterów i bohaterów, z istotą półbogów lub tytanów, w każdy możliwy sposób, aby wykręcić się od pewnych sytuacjach, kreowanie pozytywnych postaw i czynienie dobra.

Greckie imiona bogów mitologii

Jak zawsze, na szczycie panteonu siedzi boga piorunów, które jednak nie jest przodkiem wszystkich rzeczy, ale jedynym spadkobiercą. Jest to jedna z cech wyróżniających pogańskich wierzeń monoteistycznych, a fakt ten jest wyraźnie przenikał całą mitologię grecką. Bogowie, którzy nie są twórcami i stwórcami, ale stanowią tylko nieśmiertelne istoty, które karmiły cześć energii i wiary ludzi. Ojciec i matka wszystkich, którzy byli przodkami rodziców Zeusa, Posejdona i Hadesa – Matka Ziemia Gaia i nieba ojciec Uranos. Oni urodziła bogów i tytanów, wśród których był najsilniejszy – Kronos. Mitologia grecka to przypisuje się wyższą mocą i siłą, ale jednak, pięta, Zeus obalił swojego ojca i wziął swój tron, by podzielić ziemię między dwoma braćmi: Poseidon – akwenach, Hades – podziemia i stał się najwyższy bóg piorunów i wziął żonę Hera.

I następujący etap pośredni między bogów i ludzi są różne stwory mityczne. Mitologia grecka stworzyła Pegasus, syreny, minotaury, centaury, satyry, nimfy i wiele innych stworzeń, które są w ten czy inny sposób ma pewne mistyczne moce. Na przykład, Pegasus – mógł latać i wiąże się tylko z jednej osoby, i miał syrena poradnictwa sztuka iluzoryczne wdzięki. A większość z tych stworzeń w mitologii greckiej, został obdarzony rozumem i sumieniem, a niekiedy znacznie wyższa, niż w przypadku zwykłego człowieka.

A ci, którzy byli ludzie, ale mają jedną kroplę boskiej krwi, zwany bohaterów i półbogów. Ponieważ cieszą się moc Boga Ojca, to jednak pozostawały one śmiertelne i często sprzeciwiają wyższą moc. Jednym z najbardziej znanych bohaterów były Hercules, który stał się znany ze swoich wyczynów, takich jak hydra morderstwa, Anthea, i tak dalej. Im więcej szczegółów zawsze można przeczytać w każdej książce z napisem „grecką mitologię”. Nazwy takich bohaterów jak Hector, Paryżu, Achillesa, Jason, Orfeusza, Odyseusza i innych, nie tylko w historii, byli na ustach wszystkich, a do tej pory, jak życie przysłowia i przykłady, jak zachowywać się w taki czy że sytuacja.

znaków pośrednie

Byli też tacy, którzy nie są ani bogowie, ani bohaterami. Byli zwykłymi ludźmi, doszła prawdziwe atuty takiej wielkości, że ich czyny stały się historią i przesyłane pocztą pantoflową, a do dnia dzisiejszego. Skrzydła Dedala i aroganckiej głupoty syna Icarus stał pouczająca przypowieść. Bezsensowne i krwawe zwycięstwo Król Pyrrhus w wojnach, służył jako podstawa do powiedzenie „pyrrusowe zwycięstwo”, który pochodzi z jego własnych słów: „Innym takim zwycięstwo i będę miał żadnej armii!”.