852 Shares 4087 views

Rosyjskie znaki. Rosyjski przepowiednie pogodowe

A czarny kot przebiegł przez drogę lub umieścić swoje klucze na stole, ale na ulicy zobaczyłem łyk lecącego nisko nad ziemią. To właśnie wydarzenie albo coś znaczyć?


W tym artykule postaramy się zrobić z tobą temat, takich jak rosyjskie wróżby i przesądy. Zapoznanie się ze znaczeniem tych pojęć, a także nauczyć się kilku sprawdzonych faktów na temat różnych rodzajów działalności człowieka.

Czym różni się od znaku przesądów

Uważa się, że znak – to coś, co zostało „widziana”, czyli wydarzenie cykliczne w równych częściach. Większość z nich jest związana z pogodą, ale również są związane z innymi sferami życia i działalności człowieka.

Przesąd również pochodzi od wyrażenia „wierzą, że na próżno (tj marnować).” Tak więc okazuje się, że kategoria ta obejmuje przypadek. Nie można wpływać w jakikolwiek sposób, ale ludzie wierzą, że wystarczy, aby stworzyć pożądany nastrój, a okaże się.

Jedynym haczykiem jest to, że granica między nimi jest ulotne. W rzeczywistości, jeden ostatecznie wpada do drugiego. Przy zmianie warunków klimatycznych rosyjskie ludowe wróżby o pogodzie staje przesąd. A w trakcie postępu technologicznego, wiele rzeczy stają się bardziej jasne i przejść do kategorii przepisów lub przyjąć.

Znaki na dni powszednie

Poniedziałek, środę i piątek w rosyjskiej tradycji ludowej uważane za dni, kiedy nie jest to konieczne, aby rozpocząć nową działalność. To nie znaczy, że nic nie powinno być zrobione, a nasi przodkowie byli leniwi. Daleko od niej! Byli bardzo pomysłowy i pracowity, przykładem tego jest oszałamiające zabytki architektoniczne, z których niektóre budowane są z drewna, bez jednego gwoździa.

Pomyślałem, że poniedziałek zaczyna tydzień. A jeśli coś poszło nie tak, że dzień, więc będzie cierpieć, a pozostałe sześć.

Piątek nie jest również zalecany do wymyślić nic nowego, jak sprawa będzie następnie przystąpić do pracy „wycofać się”.

Te dwa dni były nazywane ciężki, w przeciwieństwie do nich, wtorek i środa były lekkie. To właśnie w tym czasie, to najlepiej wziąć zera do wszelkich prac. Również długa podróż zaleca się iść w tych dniach, jak to będzie łatwe i przyjemne.

W odniesieniu do pieniędzy, istnieje przesąd, że ten, kto dostaje pieniądze lub spędza w poniedziałek, będzie cały tydzień wydatków. I pożyczek we wtorek doprowadzi do wielkiego długu osobistego.

Znaki narodu rosyjskiego są często przeplatają się z fikcją i przesądów, które jednak nie wyklucza śledzić podobne instrukcje dla wielu ludzi.

Znaki pór roku

Po takie obserwacje były podstawą wiedzy meteorologicznej, a dziś babci we wsi, kierując się znakami, często dają szanse prognozy pogody.
Zobaczmy, jakie zdarzenia są szczególnie interesujące dla naszych przodków.

Zacznijmy od wiosny. W tym czasie wiele ptaki wędrowne wracają z zimowisk w miejsce zwykłego siedliska. Myślę tak: jeśli latający zięby, będzie zimno, i skowronki, wręcz przeciwnie, są ciepłe.

Lot gęsi oceniana deszczowa wiosna. Jeśli latać wysoko, oznacza to, że miesiąc przyniesie dużo wilgoci.

Wiele sok brzozowy – będzie deszczowe lato i kąpieliskach wróble przewidywanie mokrą pogodę w najbliższych dniach.

Letnie rosyjskie znaki zazwyczaj odnoszą się wyłącznie do wytrącania.

Jeśli żaby dni chorus rechot w stawie, ptaki latać nisko i martwić się, mrówki ukrywają, a kwiaty są zamknięte, więc nie będzie silna burza.

Znaki jesień powiedział naszych przodków o pogodzie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
Na przykład, jeśli liście zaczęły spadać późno, więc spodziewałem się ciężkie i długotrwałe zimy. I komary pojawi się w listopadzie, a wręcz przeciwnie, rozmawialiśmy o miękkie i ciepłe sezon.

W zimie, rosyjskie znaki skupiają się głównie na oznaki odwilży.

Tak więc, jeśli drzewa są pokryte szronem lub wrona chowa głowę pod skrzydło, lub zachód słońca szybkich ciosów, sądzono, że wkrótce przyjdzie na cieplejsze dni.

Jednak kąpielowe wrony, wróble latające wokół i krzyczy obiecanej śnieżyca i złą pogodę z mrozem.

Oto krótka charakterystyka środowiska, które są wystawione na uwagi naszych przodków do przewidywania przyszłych zdarzeń.

Znaki z ptakami

Jak widać powyżej, wiele rzeczy zauważyć oznaki rosyjskim, na podstawie zachowania ptaków. Tak, to prawda, bo tylko tych przedstawicieli miejscowej fauny przez cały czas w pełnym widoku. Ryby, dzikie zwierzęta, owady są mniej widoczne, a znacznie rzadziej spotykane w życiu codziennym.

Dziś niektórzy etnologów promując pewne przesądy, wiążąc je z wynikiem zbiorów i pogody. Na przykład, zachowanie ptaków zwiastuje sprzyjające warunki do napełniania pojemników, podobnie może wskazywać powodzenia w sprawach finansowych i dobrego samopoczucia (jako konsekwencja dużego zbioru).

Tak więc, od przesądów dotyczących zachowań ptaków zostały uznane za korzystne tylko cholera gołąb, bocian, zwinięte gniazdo na dachu i stado ptaków latających na ciebie.

Wszystkie pozostałe obiecane kłopotów. Nie mówimy o znakach, pogodę, o nich zostanie omówione później.

Jak nazywają bogactwo

Oprócz pogody i złe, nie jest też dobre znaki rosyjskie. Teraz mówimy o incydencie, którego tradycja ludowa obietnica poprawy finansowej samopoczucie.

Nawiasem mówiąc, większość z nich będzie rezonować z dzisiejszym popularnym systemie Feng Shui. Jeśli wiedza ta jest używana przez starożytnych ludów, którzy nie mogli pożyczać je od siebie, to może oni mają racjonalnego sensu.

Tak więc, nie trzymać w domu kilka miotły i przechowywać tylko musi derzhak dół i do góry miotła. Również wśród stołem Słowian była uważana za symbol bogactwa, zatem umieścić na nim puste opakowania pokaz szacunku. Staraj się unikać takich zachowań.

Również z tradycją Wschodniej Yin-Yang podpisania echa wziąć pieniądze z jego lewej strony, i dają prawo. Delikatna samej relacji do wyznań, a raczej ma głębsze korzenie niż tylko przesąd.

Jeśli zaczniesz zachowywać się odpowiedzialnie, cenić finanse, nie pomarszczonych notatki, przechowywać je w czystym i pięknym torebce, oczywistym pozytywne zmiany w całej osoby, a także w sektorze finansowym w szczególności.

Tak więc wydaje się, że większość weźmie są logiczną konsekwencją rozwoju osobistego i duchowego wzrostu.

znaki ślubne

10 Rosyjskiej, co jest konieczne, aby wiedzieć wszystko Brac, zostaną podane poniżej.
Tak więc, gdy para jest w urzędzie, nie patrz wstecz, bo problemy psychiczne, aby wrócić do domu, by przełamać nastrój i może prowadzić do dalszej walki.

Podczas ceremonii, trzeba stale być blisko, albo nawet lepiej trzymać się za ręce. Uważa się, że jedna rodzina przestrzeń energia tak utworzony.

Obrączka jest symbolem dobrobytu ogniska rodzinnego, tak w dawnych czasach nie zdejmować, zwłaszcza człowiek nie do zmierzenia.

Dzwony, wstążki, kokardy, a hałas z otoczenia ślubne są zobowiązane do podjęcia whammy na nowożeńcy i przyciągnąć pozytywnej energii.

Chleba z soli – symbol macierzystego ziemi i dobrego samopoczucia. Jeśli podczas ceremonii jeden z małżonków jest nieco poza kawałkiem nim rodzina czeka na szybkim rozwodem.

W domu pana młodego przynosi narzeczonej w ramionach na znak przyszłego życia łatwością.

Kiedy przekroczyć próg, młody powinien stać się pierwszym krokiem na ręczniku i przejść nad nim, miażdżąc kilka starych potraw. Uważa się, że ten sposób para oferta pożegnanie do starego życia. Ręcznik jest utrzymywana przez całe życie, jako talizman.

Nawiasem mówiąc, w starym szkła rozbitego na weselu, nie obiecują szczęście. To jest po prostu stara się zneutralizować wyrażenie „na szczęście”. Całe te same okulary przechowywany w rodzinie, jak samopoczucie maskotki.

Kiedy młody zamierzamy się pobrać, należy wybrać jedną stronę i wrócić do domu innym.

Brak akcesoriów ślubnych nie jest podana do montażu innych ludzi, albo przed, albo po ceremonii. Nawet krewni i przyjaciele.

pech

Po rozmowie o dobru, warto wspomnieć złe znaki rosyjskie. Następny zostanie ogłoszony najbardziej powszechne przesądy związane z nieszczęścia.

Sól w XVIII wieku była na wagę złota, więc ona rozlane obiecanego kłótnię. Jako antidotum na negatywne opinie, to było zalecane zapłacić wszystko w żart, na przykład, posypać głowę.

Gwizdanie w domu nie są również mile widziane. Wierzono, że jest możliwe, aby przynęta zła.

Odzież, ubrany wewnątrz, charakteryzuje jednoznacznie: „pijany albo bity będzie.” I często – a pierwsze i drugie.

Wszystkie znaki związane z progiem, w zasadzie mają tradycję położyć pod nią część prochu przodków o ochronę. Dlatego, aby przywitać, aby zaatakować lub coś zabronione przejść przez niego.

Stwierdzono również, że obcy chodzenie śladami obcego nie jest konieczne. Było to możliwe, aby „podnieść” różne nieszczęścia.

Rosyjskie znaki na charakter

Prawdopodobnie najbardziej popularna i powszechnie uznawane – rosyjski przepowiednie pogodowe. Oni tylko nie ma najmniejszego śladu mistycznych podtekstami i zbudowana na obserwacji zwierząt i elementów.

Na przykład, nisko latające ptaki, ptaki, żaby fale rechot głośno, zamykając dzień pokazał kwiaty, które wkrótce deszcz.

Kot, zwinięty, wykazało blisko zimno, leżąc na plecach – upał.

„Kąpiel” w prochu ptaków rozmawiali również o ciepłej pogody.

Tak więc, większość znaków, które odnoszą się do zjawisk natury i temperatury otoczenia, konieczne jest, aby uwierzyć. Opierają się one na instynktowne zachowania zwierząt i roślin, które są bardziej wrażliwe niż ludzi.

Stosunek meteorologów

Są ludzie, którzy wierzą bardziej w przesądy, ale są tacy, którzy wierzą tylko do prognozy w telewizji.

Same jak meteorologów powiedzieć, że wielu rosyjskich znaki mają wartość naukową. Przez wieki nasi przodkowie nauczyli się odnosić kwitnienia drzew i lądowania w różnych kulturach, stan roślin i zachowanie ryb i zwierząt.

Na przykład, gdy dojrzałe nasiona słonecznika, wierzono, że nadszedł czas, aby złapać suma. Kwitnących na bazie klonów zasygnalizował potrzebę siać buraki.

Oznaki wszystko

W tym artykule, będziemy krótko spotkał się z większości znaków, odnoszące się do pewnych dziedzinach życia.

Na koniec prezentujemy ciekawsze nuty ludowej.

Na przykład, aby jechać karaluchy z domu, trzeba było je złapać w liczbie gospodarstw domowych, i umieścić w łykowych vyvoloch przez drzwi po drugiej stronie drogi.

Jeśli syn jest jak matka i córka swego ojca, wierzono, na szczęście. Jeśli dzieci są bardziej jak sąsiada, to będzie katastrofa.

Powodzenia wam, drodzy czytelnicy!