183 Shares 2410 views

Na progu wielkiej wiek lub starość

Paradoksalnie, zaczynamy wieku od chwili naszych narodzin. Na pierwszy ten proces nazywamy wzrost, a następnie – dorastanie. Koncepcja życia jest związany z okresami życia ludzkiego. A teraz przychodzi czas, gdy uświadomimy sobie, że starość jest już bardzo blisko. Pierwszy impuls – odporność, nienasycone pragnienie, aby zatrzymać ten proces. Nawet znając nieuchronność starość, ludzie wciąż rozpaczliwie poszukuje magicznego lekarstwa na to.


Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś: „Zacznijmy nie skraca swoje życie, a następnie zacząć szukać jak rozszerzyć”. Powyżej tej reguły i kierować w swojej działalności uzdrowicieli Wschodu. Ludzie nie mają zdolności nie wiek, ale starzenia się ładnie w ich mocy. Po tym wszystkim, jego zaawansowany wiek – nie oznacza, zgrzybiały wiek.

-Gerontolodzy naukowcy uważają, że starzenie się program nie znalazły starości i choroby związane ze starzeniem się. A jeśli człowiek żył zgodnie z prawami natury, byłby przeżywana aż do dwustu lat. W tym starszego mężczyzny może wykonywać swoją główną funkcję w trybie normalnym. Jest to przypadek, w środowisku naturalnym. Zwierzęta do jego śmierci w stanie wyżywić siebie i powielać, oprócz ich wygląd nie wpływa starczej deformacji.

Dlaczego jest źle z nami?

Naukowcy odkryli dwa rodzaje starzeje się, fizjologicznych i patologicznych. Pierwszy typ został opisany powyżej. Ale patologiczne starzenie się jest spowodowane przez choroby – co widzimy wokół nas. Ale może to być zwalczane! Człowiek i nie stanowią, co ma ukrytych rezerw. W zasadzie nie wiemy swoje ciało i źle traktować go, za co płacimy starzenia i przedwczesną śmierć.

Trzy czynniki wpływają na tempo starzenia się:

1. Geny osoba. Informacje, które otrzymujemy od naszych przodków

2. Warunki socjalne. Poziom rozwoju społeczeństwa znacznie wpływa na długość życia. W krajach o wysokim poziomie rozwoju stylu życia osób starszych jest prawie nie różni się od stylu typowym dla ludzi w średnim wieku. Starość – nie jest przeszkodą do aktywnego trybu życia. Wręcz przeciwnie, jest to okazja, aby to zrobić, na co zwyczajnie nie ma czasu. Nadszedł czas, aby robić to, co chcesz! Można podróżować, uczestniczyć w koncertach, wystawach, aby nauczyć się nowego rzemiosła, etc.

3. Obraz życiu każdego z nas. Ten czynnik, choć ostatni na liście, ale nie ostatni na znaczeniu. Ludzie, którzy jedzą prawo, prowadzące aktywny tryb życia, zabawny i wesoły, wyglądają lepiej i żyć dłużej niż inni.

Oczywiście, że nie bierze pod uwagę czynnik genetyczny. Ale przede wszystkim potencjał położyli o tym samym. I inni, na co zasłużyli.

Powodować przedwczesne starzenie się złych nawyków i skłonności: przejadanie się (nadwaga), niezdrowej żywności (wysoki poziom cholesterolu we krwi), picia alkoholu, palenie tytoniu itp Jeśli pominiemy je z naszego życia, proces starzenia się weźmie do danego programu i zaawansowanego wieku spotykamy bez zawału serca, bez chorób narządów ruchu, bez demencji starczej.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik, pozwalających określić wiek biologiczny różnych narządów ludzkich wykazały, że choroba starca jest znacznie „odmłodzona”. Odnosi się to głównie do układu sercowo-naczyniowego. Często ludzie w średnim wieku są sercem siedemdziesięciu lat. Jest to cena zapłacona za szaleńczym tempem współczesnego życia, do bycia w ciągłym napięciu i stresie.

Starość – nie jest to diagnoza lub choroba. Jeśli chcesz zachować aktywność w nadchodzących latach, zbadać swoje życie. Pozbądź się złych nawyków, które niszczą organizm. Angażują się w ćwiczenia, które wzmocni nie tylko swoje ciało, ale również hartować ducha.