384 Shares 7439 views

Cosmic western "Firefly": aktorzy i role w serii

Genius Joss Weedon po prostu nie umie tworzyć złego show. Na jego koncie legendarna seria "Buffy the Vampire Slayer", jego "spinacz", dwa superblockbuster "Avengers" i jeden z najbardziej niedocenianych projektów, kultowy kosmiczny western "Firefly". Aktorzy i role, które wykonali, a także ciekawy pomysł i oryginalna historia, tak bardzo lubili publiczność, że nawet trzynaście lat później wciąż czekają, aż ta historia powróci w jakiejś formie lub na ekranie.

Casting News

Jest to opowieść o dziewięciu zupełnie różnych ludziach, którzy losem losu znaleźli się na statku kosmicznym "Serenity" klasy "Firefly". Aktorzy, którzy grali główne role, wybrano na długo przed oficjalnym rozpoczęciem kręcenia filmu. Joss Weedon sam nadzorował proces odlewania. Jednak były pewne niepowodzenia. Alan Tudik nie zdał egzaminów dwukrotnie, ale mimo to dyrektor widział w nim coś, co pozwoliło mu potwierdzić facetowi rolę i nie stracił tego. Już po pierwszym okazaniu okazało się, że aktorka Rebecca Gayheart, pierwotnie zatwierdzona do roli Inara Serra, w ogóle nie pasuje do wizerunku, a ona była jedynym, który został zastąpiony. Niektórzy aktorzy byli już stosunkowo dobrze znani, a niektórzy mieli tylko duże nadzieje, ale po "Firefly" niemal wszystkie stały się gwiazdami.

Seria "Firefly" – aktorzy i role męskiej kompozycji

W odległym roku 2002 praktycznie nieznany nikomu, że Nathan Fillion został zaakceptowany za rolę kapitana Malcolma Malcolma "Mel" Reynoldsa, byłego wojskowego mającego przeszłość tajemnicy. Po sukcesie kariery "Firefly" tego amerykańskiego aktora przyspieszył, a teraz przez osiem kolejnych sezonów pełni wiodącą rolę w serii "Zamek".

Nieudany casting Alan Tudyk grał Hobana "Wash" Washburn, głównego i jedynego pilota statku, opanował ten zawód, aby zobaczyć gwiazdy. Aktor także bardzo potrzebuje, na swoim koncie kilkudziesięciu seriali telewizyjnych i filmów, takich jak "Ja, Robot" i "Wakacje w rzeźni".

Niejednoznaczny najemnik Jane Cobb w spektaklu Adama Boludina – innego członka załogi statku i ważny charakter serii "Firefly". Aktorzy, wybrani przez Widon, nie tylko po nakręceniu filmu osiągnęli imponujący przebieg, ale także mogli pochwalić się takimi jak i wcześniej, takimi jak Adam.

Sean Maher uosabiał obraz dr. Szymona Tam, znakomitego chirurga, który porzucił praktykę ratowania swojej siostry i ostatecznie stał się przestępcą z punktu widzenia władz. Po "Firefly" aktor występuje głównie w serialach, między innymi popularnych "Strela" i "Mentalist".

Bardzo tajemniczy ksiądz Derrial "Pastor" Buk, "Dark Horse" na "Serenity" zagrał Ron Glass, który po zamknięciu show pozostał seryjnym aktorem.

Warto wspomnieć o drugim planie o nazwie Badger, na wzór którego mieszkał Mark Sheppard, znany ze swojej umiejętności grania złoczyńców i najbardziej znany z roli Crowleya w filmie "Nadprzyrodzony".

Główne kobiety na statku

Ciekawe są nie tylko aktorzy, którzy grają w serialu "Firefly", piękna połowa ludzkości jest również reprezentowana przez silną i utalentowaną aktorkę.

Gina Torres była znaną i poszukiwaną aktorką, a wcześniej Zoe Ellenne Washburn, pierwsza żona i była partnerka bojowego kapitana Raynoldsa i żony Wash, grała w dwóch sequelach The Matrix, a także w innych filmach i wielu serialach. Aktorka nie zgodziła się od razu grać w kosmicznym westernie, ale scenariusz przekonał ją.

Niewiarygodnie popularna aktorka Morena Baccarin została potwierdzona za rolę towarzyszki Inara Serry po rozpoczęciu kręcenia filmu, ale także w obsadzie aktorów, a sama spisała się bardzo organicznie w programie. Na jej koncie wiele popularnych programów telewizyjnych i filmów.

Ale z Summer Glau Joss Weedon pracowała już wielokrotnie i potwierdziła swoją rolę jako jeden z pierwszych. Jej postać Tam Tam w przeszłości była cudownym dzieckiem, ale po eksperymentach naukowców z Sojuszu, jej stan zdrowia psychicznego ulega wątpliwości, a jej paranormalne zdolności też się obudziły. Lato pozostaje dziś serią aktorek.

Canadian Jewel State do roli mechanika pokładowego, Kaylee Fry błysnęła w wielu popularnych pokazach, ale sporadycznie. Jej postać jest najjaśniejsza i najbardziej pozytywna na statku. Po "Firefly" otrzymała jedną z głównych ról w kolejnej fantastycznej serii "Stargate: Atlantis", i nadal pojawiała się w innych projektach telewizyjnych.

Zamiast kontynuować

Sierpień 2003 przyniósł straszliwe wiadomości fanom telewizyjnym science fiction: amerykański kanał telewizyjny Fox z niewłaściwych powodów przestał transmitować serię kultową "Firefly". Aktorzy i twórcy, ale przede wszystkim wielbiciele tego kosmicznego westernu, długo i trwale poprosili studio o kontynuowanie pokazu i przedłużenie serii na drugi sezon, ale Fox nie ustępował. Działka wyraźnie wymagała kontynuacji i logicznego ukończenia. Ale prawa do projektu dotyczyły firmy telewizyjnej i nie można było zmienić kanału. Więc Joss Weedon znalazł inną drogę, postanowił przenieść wydarzenia na duży ekran i nakręcić film fabularny. Pomysł został urzeczywistniony w wydaniu filmu "Mission Serenity" w 2005 roku, który był kontynuacją i końcem opowieści, rozpoczął się w serii "Firefly". Aktorzy, którzy grali w telewizji, w pełnej sile pojawili się na dużym ekranie i ucieleśniali ukochane postaci. Dla tych widzów, którzy nie oglądali oryginalnego źródła, film wydawał się trochę dziwny, pełen tak zwanych "czarnych dziur", a nie do końca zrozumiałych. Niemniej taśma o pełnej długości okazała się skuteczna i dodawała wielu nowych widzów do armii fanów "Firefly".