528 Shares 6205 views

Phil Donahue: biografia, kreatywność

Phil Donahue jest znanym amerykańskim dziennikarzem. Jest znany z faktu, że podczas "zimnej wojny" i Vladimir Pozner prowadzili telegrafię między krajami USA i ZSRR. Jego programy miały również szczególny wpływ na podobne, produkowane później w Rosji, ponieważ jest uważany za założyciela talk show w formie, w której teraz znamy.

Życie osobiste Phila

Słynny dziennikarz telewizyjny urodził się w grudniu 1935 r. W grudniu. Stało się to w USA w stanie Ohio, w mieście Cleveland. Jego rodzina miała irlandzkie pochodzenie, byli wierzącymi, którzy wyznawali katolicyzm. Również Phil Donahue, którego biografia jest opisany w tym artykule, jest dwukrotnie małżeństwem. Pierwsze małżeństwo dziennikarza miało miejsce w 1958 roku, rok po ukończeniu studiów. Jego żoną była Marge Cooney. Dała pięć dzieci. Pomimo tego, w 1975 r. Para złamała małżeństwo. W 1980 Phil poślubił po raz drugi. To była słynna amerykańska aktorka Marlo Thomas. Para pozostaje żonaty do dzisiaj.

Edukacja Donahue

Phil Donahue w 1953 roku ukończył szkołę średnią w St. Edward, a to było jej pierwsze wydanie. Potem wstąpił na Uniwersytet Notre Dame i studiował tam do 1957 roku. Uzyskał stopień licencjata w administracji biznesowej.

Pracuj w telewizji

Phil Donahue rozpoczął pracę w telewizji jako asystent reżysera w znanej stacji radiowej, a także w telewizji w Cleveland. Ponadto Donahoe pracował przez pewien czas w kanale telewizyjnym CBS na wieczorne wydanie wiadomości przez niezależnego korespondenta.

W Ohio, Phil pracował nad kanałem WHIO-TV. Tam rano prowadził program z najnowszymi wiadomościami. Donahue przeprowadził liczne wywiady z wybitnymi politycznymi i świeckimi ludami tamtych czasów, co pozwoliło dziennikarzowi podnieść jego ocenę i zwiększyć profesjonalizm.

1967 był znakiem Donahue. To właśnie w tym roku jego własny program, The Phil Donahue Show, rozpoczął się na stacji WLWD (zwanej WDTN) w Detroit. W ciągu zaledwie kilku lat program ten stał się ogólnokrajowym projektem (do roku 1970). W latach 1974-1985 Donahue pracował w Chicago w Chicago, a następnie w 1996 roku w Nowym Jorku.

Pracując jako host telewizyjny, Phil wywiadował wielu aktywistów praw obywatelskich. Najbardziej znanymi są Martin Luther King, Ralph Nader, Malcolm X, Jesse Jackson, Nelson Mandela i wiele innych. Donahue w czasie swojego programu dotknął takich palących kwestii, jak aborcja, antywojenne protesty, ochrona konsumentów, a nawet małżeństwa lesbijskie.

W styczniu 1987 Phil odwiedził Związek Radziecki. Tutaj nagrywał wiele programów w ramach jego pokazu, odwiedzając takie miasta jak Moskwa, Leningrad i Kijów. W ZSRR programy zostały opublikowane i zostały pokazane widzowi w tym samym roku. W następnym roku (1986) gościł słynny most kosmiczny Leningrad-Boston. Nazywano go "Kobiety rozmawiają z kobietami". Donahue i Posner byli gospodarzami tego show. Jak zauważono w książce Yevgeny Dodolev o Vladie Listiev, mosty kosmiczne zostały zatwierdzone przez Gorbaczowa. Oczywiście nie był to jedyny czas, w którym Donahue prowadził takie przedstawienia.

Oczywiście, dzięki owocnej współpracy w epoce sowieckiej, w latach 1991-1994, odbył się okrągły stół, nazywany Posner i Donahue. Programy te były publikowane co tydzień, omawiali różne kontrowersyjne kwestie, które miały różne tematy.

Pomimo sukcesu talk-show, Donahoe prowadził w 1996 r. W swoim kraju ojczystym. Wiosną opuściłem jego ostatni numer. Przez całą historię amerykańskiej telewizji, ten program został wyemitowany najdłużej (w przeciwieństwie do wszystkich innych). Do roku 2002 Donahue nie pracował w telewizji i nie prowadził żadnych programów.

W 2002 roku podjęto próbę wznowienia pokazu Donahue, ale trwało ono tylko siedem miesięcy. Były różne pogłoski, jeden miał prawdziwy grunt. Na krótko przed wybuchem działań wojennych przez Amerykę w Iraku Donahoe krytykował te działania w swoim kraju. Mówiło się, że właśnie z tego powodu nastąpiło zwolnienie. Chociaż zarząd twierdził, że przeniesienie zostało zamknięte z powodu niskiego ratingu (według sondaży, talk show zajęło trzecie miejsce, a nie w ogóle niską ocenę, prawda?). W każdym razie, ale Donahoe wyszedł.

W 2007 roku Donahue pracował nad filmem "Ciało wojny", stając się producentem i współtwórcą tego dokumentu. Mówi o człowieku wojskowym Thomasem Yangem, który po wojnie w Iraku został inwalidą.

Osiągnięcia w zawodzie

Donahue jest uważany za przodek takiego znanego obecnie programu, jako talk show. Po raz pierwszy pojawiła się w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia w USA i dosłownie rozłożyła się przez ponad dwadzieścia lat i stała się popularna na całym świecie. Donahue wielokrotnie otrzymał nagrodę Emmy (wśród telewizji odpowiada nagroda Oscar).

W 1996 roku, dzięki swojej działalności w telewizyjnym przewodniku "50 największych gwiazd telewizyjnych wszech czasów", Phil zajęł miejsce na 40 sekund. I w 2002 roku jego talk show na liście "50 największych programów telewizyjnych wszechczasów i według TV Guide" zajęło dwudziestym dziewiątym miejscu.

Wnioski

Podsumowując, należy powiedzieć, że Phil Donahue jest prawdziwym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, który przeszedł długą drogę w dziedzinie tego zawodu. Zasłużył na otrzymane nagrody i uznanie za ujawnienie i omówienie palących problemów społeczeństwa.