677 Shares 5041 views

Jak zrobić fundament domu na wsi lub wanną.

Jeśli kupiłeś działkę i już planuje zbudować wygodny dom z wanną i potrzebie budowania, trzeba wiedzieć, jak zrobić fundament. Jest to produkcja wysokiej jakości tego projektu zwiększy żywotność każdego budynku, a nie wydawać dodatkowych pieniędzy na globalnej restrukturyzacji budynku lub zbliżającego się remontu.

Co należy wiedzieć przed wykonaniem fundamentu w miejscu? Jeśli wszystkie prace budowlane zamierzają przeprowadzić na własną rękę, to trzeba, aby uzyskać informacje o lokalizacji podziemnych i mrozem gleby w danym obszarze. Konieczne jest sporządzenie projektu przyszłej struktury i obliczyć obciążenie obliczeniowe na metr kwadratowy gotowego piwnicy. Wszystkie te dane pomogą ustalić rodzaj i ilość założeniem materiału budowlanego.

Niezależnie uzyskać informacje na temat gleby i wody? dość proste. Na proponowanej budowie powinien kopać dziurę przynajmniej 1 metr głębokości. W procesie, widać składu gleby. W przypadku braku wody, to jest bezpieczne, aby mówić o głębokiej lokalizacji podziemnych. Jeśli wykopana ziemia jest wykonana z kamienia, piasku i żwiru, to całkiem proste dopasowanie głębokości ławie fundamentowej 50 centymetrów. Jeżeli wgłębienia jest wypełniona wodą, głębokości wykopu do wypełnienia, albo trzeba dokonać stosy 0,5 do 1,5 m.

Jak zrobić prawo fundacji? Aby rozpocząć, należy mieć wszystkie materiały budowlane i umieścić je obok przyszłego miejsca pracy. Z zatyczką i wytrzymałego kręgowego części znaku, który jest bardziej na metr z każdej strony niż spodziewane powierzchni budynku. Następnie będzie jasne pole pod budowę, w razie potrzeby, dopasowując topografię i usunięcie warstwy gleby nie jest mniejsza niż 15 cm. Przed wykonaniem fundamentu należy usunąć z terenu krzewami i drzewami. W przeciwnym razie młode pędy i system korzeniowy roślin mogą uszkodzić strukturę domu i przyczyni się do zniszczenia fundamentów.

Na przygotowanej stronie oznaczona jest położenie i szerokość wykopu do zaczynu. W miejscach, gdzie znaczniki usuwa się wszystkie zanieczyszczenia do wymaganej głębokości i szerokości, która jest większa niż ściana 20-30 cm. Na dnie wykopu jest wypełniony w całej grubości warstwy piasku i wyrównane. Co jeszcze trzeba podjąć przed dokonaniem fundament dla domu? Producenci szalowania płyt, dbać o obecności armirovochnyh barów i materiałów hydroizolacyjnych. Po tym wszystkim prace przygotowawcze zostało zakończone, szalunek jest ustawiony i stałe, konieczne jest, aby wzmacniającą siatkę z gałązek. Spajanie ich razem trzeba przez spawanie lub wiązanie drutu.

Do napełniania, należy użyć beton towarowy. Jeżeli taka możliwość nie, następnie gotować samemu. Wymagałoby to mieszankę 4 części kruszywa, 3 części piasku 1 część cementu i mieszaninę reakcyjną rozcieńczono wodą do grubości stanu. Największą gęstość tego rozwiązania pozwoli twój projekt będzie silniejszy i szybciej uporać fundamencie. Podczas wypełniania wykopu roztworem pamiętać wstawić odcinków rur na całej szerokości fundamentu nad ziemią na 10 centymetrów. Będą one odgrywać rolę nawiewów.

Po całkowitym zestaleniu się betonu, Dig fundamentowej szalunku i dokładnie usunąć promazhte ściany gorącego bitumu z zewnętrznej i wewnętrznej, wysuszyć glebę i wypełnienie pustych przestrzeni. Zawsze zamykaj gotowy projekt z kilku warstw materiałów dachowych, łączenia ich z gorącym asfaltem ze sobą i montażu na fundamencie. W tym momencie jest to konieczne, aby wyrównać powierzchnię za pomocą poziomicy, przynosząc do kreski zerowej.

Czy jesteś zaniepokojony pytanie jak zrobić fundament do kąpieli? Sposób wytwarzania jest taki sam, jak w urządzeniu z takiej konstrukcji do użytku domowego, z małymi różnicami w zużyciu materiału budowlanego i obszaru.