544 Shares 1471 views

Mostki dekoracyjne i mosty własnymi rękami

Mostki dekoracyjne w ogrodzie, które są nie tylko funkcjonalne, jak projektowanie produktu, które mogą upiększyć krajobraz, można zrobić samemu. Początkowo trzeba zdecydować, jakie materiały będą oparte, a także zastanowić się nad zasadą umieszczania projektowania. Tylko taki algorytm pozwala na tworzenie wystarczająco stylowe i oryginalne opcje.


Wybór materiałów

Mostki dekoracyjne, oczywiście, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów z drewna lub rodzaju kamienia. Będą oni integrować się harmonijnie z otaczającym zewnątrz, gdzie znajdują się łóżka, domy z drewna, piasku i kamyków. Jednak, jak pokazuje praktyka, metalu i betonu wygląda o wiele bardziej atrakcyjne.

Produkcja drewna mostu

Jeśli chcesz w krótkim czasie i bez stosowania szczególnych starań w celu radzenia sobie z dekoracji pole bramkowe, to najlepiej stworzyć kompozycję ze stawu w ogrodzie i drewniany most, a obiekty te mogą być wykonane przez siebie. Należy skupić się na konstrukcji drewnianej konstrukcji, ale jeśli zdecydujesz się zrobić to na własną rękę, to jest niezbędne do przygotowania narzędzi i materiałów, a także wstępnie zapoznać się z technologią. Podczas wykładania Mostki dekoracyjne wykonane z drewna, nie ma potrzeby budowy fundamencie betonowym lub palach, które są wbite w glebie. Jednakże, jeśli most będzie zlokalizowany w taki sposób, że będzie on połączyć brzegiem strumienia, to będzie ważne do uzupełnienia tego akcesorium projektu.

bazy produkcyjne

Ponieważ rdzeń strukturalny wystają zakrzywionych belek w ilości dwóch części, wielkość każdej z nich powinny być 0,2 x 0,35 m. Długość tych elementów muszą być równoważne do dwóch metrów. Powinny one być przygotowane z bezpośrednich półfabrykatów, przy użyciu dłuta i piły wyrzynarki, dodatkowy kawałek drewna powinny być usunięte. Belka jest przymocowana do płyt pokładowych, na podstawie ich wielkości powinna być 3,5 cm. Elementy te rozmieszczone są równomiernie na całej długości belki.

Metodologia pracy

Gdy wytwarzane dekoracyjne mostki między płytami zapewniają, że szerokość szczeliny, które powinno wynosić do 2 cm. Szczegóły są suszone przed montażem ze wszystkich stron, a następnie poddaje się działaniu antyseptycznym i impregnacji. Balustrady mogą być rzeźbione, najbardziej prosta konstrukcja są wygięte łuki, które są zapisywane na kilku tralek. Elementy te mogą być ozdobione wstawkami bambusa, grubej liny lub konopi.

Wytwarzanie betonu zbrojonego mostu

Jeśli potrzebujesz dekoracyjne mostu, może być utworzony z metalu. Prowadzenie takich badań będzie nieco trudniejsze niż manipulacji, w którym drewno jest zaangażowany. To dlatego, że produkcja kęsów trwać długo, elementy konstrukcyjne muszą być przygotowane w postaciach. Te ostatnie powinny być ustalone z desek i drewnianych barów. Zarysy muszą przestrzegać kontury przyszłego szczegółowo, linia to niekoniecznie muszą być proste. Dla wzmocnienia należy stosować metalowe pręty, które są umieszczone wewnątrz formy.

Należy roztwór i warstwy betonu szerokość powinna wynosić 10 cm lub więcej wypełnienia. Do roztworu całkowicie zamrożone, to wymaga 48 godzin, po czym przedmiot obrabiany może się i zbiera w zaplanowanym miejscu razem.

podszewka

Ozdobny most powinien być piękny, tak po prace montażowe mogą być urządzone przy użyciu bloków kamiennych, sztucznego kamienia, cegły klinkierowej lub mozaiki. Doskonałe wygląda drogę, która jest utworzona z tego samego materiału okładziny, który został użyty do masy papierniczej konstrukcji podstawowej na miejscu. Ważne jest, aby pamiętać, że ten projekt poprzez zmianę temperatury będzie rozszerzają się i kurczą, więc wsparcie dla produktu trzeba jechać z jednej strony.

zalecenia ekspertów

Jeśli są Państwo zainteresowani Mostki dekoracyjne mosty, ważne jest, aby wybrać nie tylko materiał, z którego produkt zostanie wyprodukowany, jak również strukturę będzie to miało miejsce, w jakim zostanie umieszczony. Nawet jeśli obszar nie jest strumień lub staw, most będzie ozdobą każdej krajobrazu. Jeśli istnieje fontannę lub strumienia, a także sztuczny staw, można zainstalować most, co byłoby najlepszym rozwiązaniem dla wystroju. Jeśli te ostatnie mają miejsce ważne kierować się tradycyjnych zasad umieszczania takich struktur na zbiornikach wodnych. Scenografia jest konieczne w najwęższym miejscu zbiornika wodnego. Pozwoli to rozwiązać dwa problemy. Pierwszą zaletą jest wyrażona w możliwość stosowania mniejszej wielkości konstrukcji. Drugim problemem jest to, że będziesz mógł zdecydować – oszczędza na materiałach, czas i wysiłki są wykonane gdy budowa mniejszych rozmiarach.

Często właściciele terenów podmiejskich ustalane są mosty w ogrodzie własnymi rękami. Jak sprawić, by taka struktura została opisana powyżej. Jeśli już zdecydowaliśmy się na technologii i metodologii pracy, ważne jest, aby myśleć także o tym, gdzie będzie najbardziej odpowiedni szukać takiego produktu. Jeśli nie ma sztuczne zbiorniki, most może być umieszczony nad rowem lub naturalny wąwóz. Innym dobrym rozwiązaniem – projekt budowlany blisko grządki lub spektakularny ogrodzie kwiatowym. Jeśli chcesz skorzystać z najbardziej oryginalne rozwiązanie, możliwe jest zbudowanie pomostu nad podmiejskich torach. Ważne jest tylko, aby myśleć o tym, czy projekt wpisuje się w naturalny sposób do ogólnego krajobrazu. Między innymi, ważne jest, aby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo, ponieważ ludzie nie muszą się potknąć na takiej strukturze.

Alternatywa wytwarzania drewnianych mostek

Ogród ozdobny most w ogrodzie własnymi rękami, można łatwo zrobić. Proces budowy należy rozpocząć formowanie i ustalające stoki ławeczce w stronę brzegu. W tym celu różnych kamieni i frakcje żwiru. Na stronie pomocy powinien mieć silne tablice, które będą stanowić podstawę mostu. W tych miejscach, gdzie elementy będą w kontakcie ze sobą, powinny być wdrożone przed działaniem wody. W celu uniknięcia przemieszczania się podstawy, płyty powinny być ustalone z profilu metalowego. W następnym kroku, można sprawić, że montaż podłóg z desek, mistrz musi dbać o instalacji pasków zaciskowych. Mocowanie podłogi wykonana jest z gwoździ lub wkrętów. Jednak ważne jest, aby wykluczyć ich projekcji na powierzchni drewna. W końcowym etapie, można przystąpić do budowy poręczy. Najbardziej odpowiednia wysokość nich, jeżeli mostek działa, jest uważany za wskaźnik w zakresie od 70 do 100 cm. Można wybrać różne rozmiary mostu i wysokości poręczy, która będzie zależała od wysokości.

Ozdobny most, a jego konstrukcja może być wykonana i produkować własne. Szczegóły powinny być koloru i proces konserwujący. Jeśli szerokość stawu ponad 6 metrów, to mostek powinien przygotować stałą podstawę, która jest wykonana ze zbrojonego betonu, jak również wsporników pośrednich.