227 Shares 7710 views

Jak wyposażyć stolarstwo własnymi rękami: wskazówki i wskazówki

Jeśli człowiek ma złote ręce i lubi wyposażyć dom według własnego uznania, warsztat stolarstwa musi być do jego dyspozycji. Przetwórstwo drewna to ekscytująca i twórcza działalność. Miło pracować z nim, ale pachnie w sklepie, jak w lesie. Wiele elementów wyposażenia wnętrz i mebli wykonane jest z drewna. Więc zawsze jest obiekt do produkcji. Jak i gdzie wyposażyć stolarkę własnymi rękami?

Miejsce na warsztaty

Przed wybraniem miejsca musisz poznać wymagania stawiane warsztatowi stolarza. Ponieważ narzędzia i maszyny powodują wiele hałasu, pomieszczenie powinno być oddalone od obudowy, a zwłaszcza do grouchów sąsiadów. W przyszłości warsztat musi posiadać prąd, co najmniej 220 V. Oświetlenie jest obowiązkowe dla każdej maszyny i wspólnego. Blat powinien być narażony na działanie promieni słonecznych.

Konieczne jest również natychmiastowe zastanowienie się nad tym, jak terytorium zostanie ogrzane. Aby pracować z drewnem, pomieszczenie powinno być suche, a najlepiej o tej samej temperaturze. Z wilgoci produktu wyschnie w pokoju, a pęknięcia pojawią się. W zimnym kleju nie zabraknie. Potrzebujesz złotego środka. Kupując kuchenkę, zastanów się, gdzie bezpiecznie umieścić i co musisz utonąć.

Mając prywatny dom, aby przeznaczyć miejsce na stolarstwo stolarskie jest o wiele łatwiejsze. Może to być garaż kamienny, stodoła, letnia kuchnia i tylko osobny budynek. W mieście trudniej jest myśleć o miejscu. W mieszkaniu, aby wyposażyć dobre warsztaty, nie będzie to możliwe, chyba że na balkonie umieścić mały stół roboczy i przybornik narzędziowy. W tym przypadku żaden skomplikowany problem nie jest kwestionowany. W garażu jest garaż kamienny. W metalu nic się nie dzieje z powodu upału w lecie i zimna w zimie. W najlepszym wypadku możesz zrobić wiele ciekawostek.

Narzędzie stolarstwa

Aby stworzyć pełną stolarkę własnymi rękami, potrzebujesz maszyn i narzędzi ręcznych. Wielu uważa, że najlepszą opcją jest maszyna uniwersalna, ale to nie jest prawda. Po włączeniu jednego procesu pozostałe są automatycznie włączane. Z tego sprzętu zużywa się i jest niebezpieczne podczas pracy. Ścisła, możesz się poruszać pod ruchomym okrągiem itp. Lepiej i bardziej profesjonalnie jest mieć kilka oddzielnych maszyn. Podczas robienia stolarzy własnymi rękami musisz mieć piłą tarczę, strugarkę, frezarkę, frezarkę, tokarkę.

Resztę operacji można wykonać za pomocą elektrycznych narzędzi ręcznych: frezarki, wiertła, szlifowania, śrubokrętu. Również używane samoloty, fuganki, dłuta, klamry, krzesła, narzędzia pomiarowe, kątowniki metalowe, piły i inne. Do malowania i lakierowania potrzebny będzie pistolet malarski i szczotki. Najważniejszym miejscem dowolnego stolarskiego jest wygodny stół roboczy, który w jego strukturze ma kilka dodatkowych funkcji.

Oświetlenie pomieszczeń

Podczas pracy z ostrymi narzędziami, przyspieszając z dużą prędkością, musisz przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Najpierw musisz jasno zobaczyć wszystko, co robisz. Właściwe oświetlenie stworzy wygodne warunki pracy cieśli. W przypadku niewystarczającego natężenia oświetlenia dodatkowego wykonuje się nad stołem roboczym. Jeśli są one wyposażone we własne ręce, stolarka będzie usytuowana w garażu bez okien, wtedy oświetlenie powinno być połączone. Do zwykłych żarówek dodaje się luminescencyjne.

Światło powinno być gładkie, a nie migotać. Oświetlenie nie powinno powodować cieni na produkcie, mogą zniekształcać wizualne proporcje i wymiary części. Ponieważ w warsztacie znajduje się wiele urządzeń elektrycznych i lamp, należy rozważyć liczbę wylotów i automatyczne wyłączanie w przypadku przeciążenia. Nie zawsze jest to dobra rzecz, zwłaszcza podczas pracy na maszynach. Regulacja obciążeń elektrycznych i opraw oświetleniowych spoczywa na barkach kapitana. Najlepszą opcją zapewnienia bezpiecznej pracy warsztatowej jest konsultacja z elektrykiem. To z kolei wyeliminuje problemy w dalszej pracy.

Ogrzewanie warsztatu

Idealnym miejscem jest budynek z centralnym ogrzewaniem. Ale to jest ogromna rzadkość w warsztatach. Dlatego każdy właściciel wymyśla sposoby, aby zachować ciepło. Użyj kominków i grzejników olejowych, przewodów grzewczych (kominek z wentylatorem), konwektora powietrza, grzejnika na podczerwień. Urządzenia te dobrze ogrzewają hermetycznie zamknięty pokój, ale zużywają ogromną ilość energii elektrycznej. I to kosztowne i nieopłacalne.

W warsztatach stolarskich jest wiele tartaków, kawałków drewna, badań i innych odpadów. Wszystko to musi być wyeksportowane gdzieś. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie takich odpadów do ogrzewania pomieszczenia. Piec może być spawany z prostego metalowego cylindra lub zamówiony przez spawarkę. Zamontuj go z dala od maszyn, w rurociągu konieczna jest perforacja otworu w ścianie. Umieścić kuchenkę lub bębenek na płycie metalowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego.

Zasady umieszczania

1. Każda maszyna w sklepie powinna znajdować się w pewnej odległości od siebie, aby mieć swobodny dostęp ze wszystkich stron.

2. Maszyna powinna być z dala od pulpitu. W środku warsztatu trzeba zostawić dużą przestrzeń na montaż wielkich mebli, szafek, stołów i krzeseł z drewna.

3. Podłoga musi być cementowana, a równa powierzchnia jastrychu. Maszyny są zainstalowane na stałe, blisko powierzchni podłogi. I upewnij się, że ich uziemienia.

4. W stoliku jest wiele drewna i wiórków. Wszystko to łatwo łatwopalne przedmioty. Gdzieś w rogu trzeba wyposażyć pudełko piasku i mieć gaśnicę. Nie bądź skąpy i nie kupuj. Dla własnego bezpieczeństwa.

Produkcja mebli

Meble drewniane są zawsze mile widziane. Jest to ekologiczny materiał, a ludzie, którzy dbają o swoje zdrowie, starają się używać naturalnych materiałów. Produkcja mebli zaczyna się od pomysłu, planowania i pomiarów. Następnie rysunek jest rysowany i wybrane są materiały. Dąb, modrzew, linden, buk są bardzo cenne, orzech wygląda bardzo pięknie. Drewno, dostępne dla wszystkich, to sosna.

Kolejnym etapem jest przygotowanie zakupionych płyt do pracy. Muszą być wypoziomowane na strugarkę i pięknie przetwarzane na grubości. Dalej pod rozmiarem są wycięte szczegóły okrągłe. Następnie przychodzi montaż i malowanie. Tak więc, według rysunków, można tworzyć szafki, półki, łóżka, stół i krzesła wykonane z drewna.

Wykonując meble ręcznie, stolarz cieszy się realizacją swoich pomysłów, inwestuje duszę i umiejętność tworzenia pięknego produktu. Drewniane meble służył przez wiele lat, jest silne, więc jest popytu wśród kupujących. Mając własne stolarstwo, możesz uaktualnić wnętrze i zarabiać.