345 Shares 6766 views

Jak zrobić świecącą ciecz z improwizowanych środków: zaskoczyć i dekoracji

Większość ludzi, organizujących imprezy, romantyczne kolacje lub po prostu chcąc zadowolić ich dzieci są drapania głowy nad tym, jak urządzić to wszystko i zrobić coś niezwykle pięknego. Czy można znaleźć tego, czego szukasz! Pokażemy Ci, jak zrobić świecącą ciecz improwizowaną. To nie tylko ty, swoich gości, dzieci i bliskich zaskoczyć, ale również do dekoracji domu i nadają wnętrzu magiczną atmosferę.

Więc jak zrobić świecące ciecz improwizowane? Cud chemicznego mogą być przygotowane na kilka sposobów. W każdym razie, proces gotowania – nie takie proste. Postaramy się wybrać najbardziej prosty, który pociąga za sobą dobrze znane substancje i minimum czasu. Jednak przeczytać kilka receptur jak zrobić świetlny ciecz improwizowana, a następnie sam zdecydować, który sposób jest łatwiejsze.

Po pierwsze, musimy te składniki:

  • 3 g luminol;
  • 97 ml wody;
  • 9,7 ml roztworu wodorotlenku sodu;
  • 81 ml 3% roztworu nadtlenku wodoru;
  • 2,8 g siarczanu miedzi;
  • wiele barwników fluorescencyjnych.

Ponadto, trzeba będzie szklanych kolb i probówki.

Luminol, substancja, która emituje niebieskie światło, a także inne składniki, można kupić w sklepie. Tak więc, po nabyciu niezbędnych bierzemy kolbę i lom w niej wody. Następnie umieścić tam również 3 g luminol (należy wspomnieć, że woda nie będzie świecić bez). Ale jeśli nadal nie znalazłem luminol, wtedy drewna drzew liściastych koncentrat i kwas borowy, są one sprzedawane w dowolnej aptece. Nieco iglastych koncentrat rozpuszcza się w wodzie, a następnie dodać do spadku łyżką z kwasem borowym. Otrzymany roztwór ogrzewano do wrzenia przez 3-4 minuty, a następnie ponownie ochłodzić i szarości. Wynik powinien proszę, ponieważ Powinien dostać żółtą ciecz, inaczej nazywany jest luminofor.

Kontynuując temat „Jak zrobić świecącą ciecz z improwizowanych środków?” Oferujemy do luminol dodać nadtlenek wodoru. Następnie, ciecz dodano siarczan miedzi. Jeśli nie możesz znaleźć tego, można przygotować kolorową ciecz przy pomocy czerwonej soli krwi lub chlorku żelazowego. Jeśli nie ma nic wspólnego z powyższym, można użyć dwóch kropli krwi z mięsa: krew rozcieńcza się wodą, a następnie dodać do mieszaniny uzyskanej w naszym cieczy.

Do otrzymanego roztworu byliśmy uzupełniany z wodorotlenkiem sodu, a teraz zgasić wystarczająco dużo światła, aby podziwiać swoje prace i piękny kolor niebieski płyn świetlną.

Teraz należy świetlną płynu w innym kolorze. Oczywiście, może to być nie tylko niebieski lub żółty. Jeśli chcesz inne kolory, a ty myślisz, jaki kolor, aby płyn można kupić barwników fluorescencyjnych w specjalnym sklepie. Z nich ciecz wylewa absolutnie wszystkie kolory tęczy. Jeśli znowu nie ma możliwości, aby dostać naprawdę magiczną barwnik, można użyć nadmanganianu potasu.

Najważniejsze – po przygotowaniu świetlnego wody nie zapomnij posprzątać i umyć naczynia, co było udziałem chemikaliów. Myślę, że nie będą się zastanawiać, jak zrobić świetlną cieczy improwizowaną. Życzymy Ci osiągnąć zadziwiające rezultaty i mieć dobry czas w tej magicznej atmosfery!