673 Shares 6257 views

Woliera dla psów: ogólne wytyczne

Nie spiesz się, aby wysłać reklamę z nagłówkiem: „kupić klatkę psa” Takie konstrukcje na życzenie – zabawa nie jest tania (około 2000 USD za przeboju „klimat kontrola”, który jest koszt jednego placu), a oczekiwania nie zawsze są spełnione.

Komfortowe warunki życia dla ukochanego zwierzaka można także stworzyć sami. Wierz mi, to nie jest tak trudne. Aby dowiedzieć się , jak zrobić obudowę dla psów, czytaj poniżej.

1. Wybierz lokalizację. To musi być poziom miejscu, w ideał – trochę płaski (nie opóźniać wody po opadach deszczu i roztopów), w półcieniu. Uwaga również cechą większości psów (zwłaszcza guard) jest konieczność kontrolowania „własność”. Pies powinien być w stanie badać całe terytorium należącej do właściciela. Niektórzy eksperci twierdzą, że pies budując klatce w kącie ogrodu, właściciel będzie mógł liczyć na wyjątkowy pies złośliwości. Powiedzmy, nieufność wobec obcych przyniósł oprócz kontaktu z gośćmi. Może. Ale nie zapominaj: Twój kontakt z psem będzie również ograniczona, a nadmierna złośliwość może stać się bardzo poważnym problemem w przyszłości.

2. Podnieść stoisko. Dość często okazuje się, że budując klatkę, właściciel myśli o tym, jak go zainstalować w kabinie. Canine domy imponujące rozmiary nie zawsze pasują do ramy drzwi, zamontowane na obudowie, więc czasem jest to konieczne, aby uciekać się do demontażu już wybudowanym budynku.

Booth, bez względu na to, co projektanci zostali poinformowani, że lepiej jest zrobić drewna. Są one mniej trwałe niż, powiedzmy, cegły, ale znacznie cieplej i nie zagraża stawów zwierząt. Tani stoisko, wykonane z drewna sosnowego, potrwa co najmniej dziesięć lat (w każdym razie, życie psa to dość dokładnie). Dać pierwszeństwo tzw „projektant” (składana obudowa jest znacznie łatwiejsza do czyszczenia i dezynfekcji) lub domach ze zdejmowanym dachem. Są one dostępne w sklepach zoologicznych lub kupić na rynkach.

Jeśli nie planujecie umieszczenie kabiny w piórze (i ta opcja jest możliwa, gdy obudowa jest podłączona do przedsionka hodowli lub korytarza), należy zwrócić uwagę na materiał, z którego będzie wykonany dach. Wiele psów obawiać echo jednak wykluczyć powłokę, która poprawi dźwięk deszczu lub gradu (zwłaszcza żelaza). Dbać o układ nerwowy zwierzęcia z góry.

Nawet kilka szczegółów, które wymagają uwagi: podwójnej ścianie i suficie podwieszanym. Jest to materiał izolacyjny, tworząc podobieństwo termos (opcja – WYROBY penolasta). W tym samym celu na wlocie stoisku powinna powiesić silikon firanami. Można oczywiście użyć i kontroli klimatu PetCool jednak zabawa będzie kosztować $ 1200-1500. Substytuty takie jak „dobry” niepożądanego użycia ciepła – psy reagują niekorzystnie na promieniowanie w podczerwieni cieplnej, nie są wystarczające, drażliwość.

3. skonstruować obudowę dla psów. Wymiary obudowy, jak również hodowli, zależą od danych zwierzęcia (średnio 8 metrów kwadratowych i 10 metrów kwadratowych – dla dużych psów). wysokość konstrukcji liczony jest od wielkości psa stojącego na tylnych łapach (nie powinien dotykać dach z głowy). Jeśli w przyszłości oczekuje się potomstwo, obszar jest zwiększona przynajmniej połowę czasu. Przed budową najlepszy szkic rysunku (w wygodnej formie) – łatwiej będzie określić niezbędne materiały i komponenty.

Idealnym miejscem dla głównego stwierdzenia piętro psa – drewna, desek polerowane. A jakie są grubsze, tym dłużej będzie trwała powłoka. Niektórzy hodowcy zalecają wylewanie posadzki cementowe. To ma swoje zalety: pies nie robi minę i oczyścić znacznie łatwiejsze. Jednak w betonowych podłóg, aby uniknąć choroby reumatyczne następnie ułożone dokładnie drewniane pokłady do wentylacji (gęstych drewnianych płyt rowkowanych płyt, suszonych, przetwarzanych bez jakichkolwiek objawów pleśni).

Przód obudowy przyszłości wskazane jest, aby siatkę (siatkę psów często łamać zęby). Najbardziej odpowiednim materiałem – metalem profilowane rury (na przykład kwadratowym lub okrągłym przekroju). Ocynkowane i proszkowe analogi do zwierzęcia niebezpieczne, więc ich stosowanie nie jest pożądane.

Ściany boczne, jak również tylną, wykonane z płyt drewnianych (drewno osłoną suchego, antignilostnoy poddanych obróbce o 2 cm). Aby zamontować, należy użyć wkrętów ze stali nierdzewnej. Drewniane elementy nie powinny być w kontakcie z podstawą kołpaka obudowy i gleby.

Dachowe odpowiednie materiały standardowe: miękka terakota, Onduline, falista, etc. Zastosowanie gwoździ do mocowania niedopuszczalne.

Kiedy klatka pies jest prawie gotowe do zainstalowania drzwi. Lepiej jest umieścić w przedniej części budynku, a więc, że otwarty i zamknięty wewnątrz bez najmniejszych problemów zewnętrznych.