220 Shares 4019 views

Konfiguracja i instalacja szklanych przegród

W dużych budynkach biurowych, salach i pracowniach, często istnieje potrzeba podziału przestrzeni. Wykorzystanie do tego celu konwencjonalne ściany rzadko uzasadnione, więc firmy budowlane produkować specjalne partycje. Cechują się kompaktowymi wymiarami, łatwy w instalacji, a jednocześnie zapewnić podstawową funkcję podziału na strefy. Po zakończeniu instalacji ścianek szklanych, można również liczyć na sprawne wygłuszenia i rozpraszania światła. Najważniejsze – aby wybrać model z odpowiednich właściwościach.


Cechy szklanych przegród

Na pierwszy rzut oka wydaje się szklaną przegrodę mniej wytrzymałe w porównaniu z odpowiednikami metalowe lub kompozytowe. Ale producenci zwracać uwagę na to cechy, które zwiększają niezawodność takich modeli. Korzystają one z hartowanego szkła, w którym wysoką wytrzymałość. Ponadto, w aranżacji dla dzieci i instytucjach medycznych używasz partycji potrójnej helisy. Materiał ten charakteryzuje się tym, że nawet zniszczenie nie rozproszę na małe kawałki o ostrych krawędziach. Ale ważne jest, aby pamiętać, że montaż szklanych przegród tego typu nie wymaga obróbki wstęgi, aby dopasować oryginalny panel pod niestandardowych rozmiarach. Dlatego należy dokładnie obliczyć początkowy projekt dla żądane opcje.

Rodzaje szkła o partycjach

Także właściwości wytrzymałościowe i szkło może różnić się w innych właściwości, które określają, na przykład, zmętnienia i przepuszczania światła. Największa przejrzystość mieć model „pływać”, wykonana z gładkiego szkła float. Z drugiej strony, matowy białawy tkanina znacznie ograniczyć widoczność. Efekt ten, nawiasem mówiąc, można osiągnąć za pomocą specjalnych filmów. Jednakże, przepuszczalność światła w mat w jego pierwotnej postaci jest również dość duża. Dzisiaj rozszerzony model z oryginalnej faktury. Tak więc, montaż przegrody szklane mogą wymagać wzór ekspozycji kompozycji fotograficzny z kilku paneli. Jeśli jest to możliwe również na osiągnięcie oryginalny efekt estetyczny można stosować mollirovannye panelu wykonany z rurki szklanej, która również przechodzi pierwszy hartowanie. Ale to jest kategoria Modele Tworzenie partycji, które są znacznie droższe i nie tak często używane.

Przegrody technologia produkcji

Dwie koncepcje produkcji szklanych przegród powszechne dzisiaj. Dla mniej wymagających jakości oferowanych konsumentom operacyjnego panel cylindry arkusz z hartowanego szkła. Ten monolityczny blok, który jest cięty przez podanych parametrach fabrycznych. Produkty te dostarczane standardowej jednolity sprzęt. Nie powinniśmy myśleć, że ta opcja nie będzie w stanie spełnić wymagania dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa. Jest twarda, silna i wytrzymała tkanina że nawet młotek nie dmuchać tak łatwo pokonać. Inną rzeczą jest to, że druga technika obejmuje produkcję i robi nienaruszalne w ciągu paneli mieszkalnych. To szklane ściany działowe, produkcja i instalacja, która jest wykonana tylko przez wykwalifikowany personel. Struktura tego typu ma dwie postaci przegród zastygnięte cienkich wstęg arkuszy. podwyższone również odporności na zniszczenie, różni funkcji szkła izolacyjnego, który jest zaopatrzony w obecności podciśnienia w uszczelnionej części centralnej.

Montaż ścian zaciskowych

Proces instalacji jest odpowiedni dla wszystkich standardowych modeli ścian stacjonarnych, ma stałą typu. Praca zaczyna się od linii oznakowania, które będą znajdować się opony – podstawę profilu na instalację obrazów. W sprawie planowanych konturów położył komplet opon. Mocowanie odbywa się za pomocą kołków i śrub – w zależności od materiału podłogowego. Montaż szklanych przegród, aby zapewnić wysoki stopień izolacji dźwiękowej konstrukcji wraz z elementami do montażu będzie na miejscu, aby wykorzystać podkładki gumowe, które są również dostarczone. Następnie ustaw złączy zaciskowych. Elementy te po prostu trzymać szyby w oponie. Ale to kroki montażowe nie kończą. specjalne rogi służą do wzmocnienia samego profilu. Masywna konstrukcja, tym bardziej trzeba włączyć do projektu linii profilu.

Zespół ruchome ścianki działowe

W tym przypadku, projekt rozpoczyna się montaż górze. Należy zablokować złączy i profil za pomocą kołków i kompletne wsporniki. Wewnątrz profili gumowych są zintegrowane ogranicznik, który wykona funkcję soft-hamulca. Ponadto, rowki osadzony wózek mocującą wstęgę. Jeśli wykonać instalację szklanych przegród w biurze z oczekiwaniem częstego stosowania elementu ruchomego, to lepiej przewidzieć trudne i najlepszym możliwym mocowanie paneli. Praktycznie wszystkie nowoczesne profile pozwalają możliwość ustawienia siły zaciskania partycji w miejscach przytrzymaj. Regulacja odbywa się poprzez manipulowanie śrubokręty ze specjalnymi tulejami zaciskowymi.

Montaż ścian działowych, drzwi

w szklanych przegród, drzwi przesuwne i kołysanie. Pierwszy przykład wykonania jest przymocowany wzdłuż osi zawiasy na górze ościeżnicy i podkładu podłogowego. Do ściany podstawowej i osi pawęży łącznik może być wykonane. Drzwi zainstalowano pętle lub wyposażenie za pomocą klucza imbusowego. Następnie, za pomocą wtyczek jest realizowany bezpośrednio montowania partycji drzwi szklane z podłączeniem armatury powyżej. Następnie odległość jest regulowana przy optymalnej konstrukcji nośnej. W odniesieniu do drzwi przesuwne są zamontowane z odpowiednim profilu, szerokość, która powinna być równa wielkości płyty. Ale należy również pamiętać, że kilka centymetrów jest wymagany do ograniczników.

demontaż barier

Demontaż może być zobowiązany nie tylko do całkowitego wyeliminowania zainstalowanych konstrukcji, ale również do wykonywania jego modernizacji. Cały proces może zostać podzielony na trzy okresy. W pierwszym etapie drzwi są usuwane z projektu, akcesoria dekoracyjne, dodatkowych mocowań i uchwytów. Następnie, zewnętrzne elementy mocujące są usuwane, a usuwa się poszczególne segmenty konstrukcyjne. W końcowym etapie, usunięcie elementów profilowanych moc i uchwytów – to uzupełnia standardowe demontaż. Montaż szklanych przegród wymaga jasnego spełnienia czynności pracy w określonej kolejności, ale w procesie demontażu nie zawsze może być prowadzony przez wspólną zasadą odwrotnej kolejności operacji w odniesieniu do czynności montażowych. To zależy od rodzaju przegrody i jej cech konstrukcyjnych.

Funkcje Ekrany przegród zamontowany

W tym przypadku, a montaż i demontaż przeprowadza się, z małym lub bez udziału powierzchni i struktur pomieszczenia. Wszystkie prace mają charakter zespołu. Ekran jest zbiorem odcinków zintegrowany zapętlony sznury. Każda z sekcji, z kolei, uformowane płyty szklane umieszczone w ramie profilu. Następnie instalacja szklanych przegród tego typu polega na wzajemnych połączeń między poszczególnymi panelami w akordeonu składane ściany. Niezbędnym składnikiem takich przegród są i koła, które są przykręcane śrubami do profilu opartego na konstrukcji i pozwala przenieść się w pokoju łatwo.

wniosek

Głównym pytaniem, które mogą wynikać z przeciętnego użytkownika takich partycji po zakupie – zaufać jeśli operacji montażowych specjalistów, lub wykonać je na własną rękę. Średnio, montażu i instalacji szklanych przegród szacuje się na 2-3 tys. RUB. Odnosi się to do standardowych modeli, które są sprzedawane w cenie około 3000. Za 1 m kw. Jeśli to możliwe, pozwolić, wtedy, oczywiście, lepiej zwrócić się do specjalistów. Ale fakt, że działanie procesu są bardziej prawdopodobne, aby zrozumieć, urządzenie partycji użytkownika, więc będzie usprawiedliwiać się, a próba ustalenia projektu z własnych rąk.