96 Shares 1845 views

Plewy własne ręce: jak zrobić

Ci, którzy są zaangażowani w rolnictwie, są w pełni świadomi tego, jak ważne jest, aby mieć pod ręką lub tego urządzenia. Niektóre jednostki można kupić w specjalistycznych sklepach, a inni – aby tworzyć własne ręce. To nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także stworzyć coś pożytecznego dla gospodarki. Urządzenia te stosuje się również sieczkarnia. rąk własnych w celu stworzenia takiego urządzenia każdy może. Najważniejsze – aby poznać zasadę działania oraz przykładowym planem projektu.


Co trzeba

Aby uzyskać dokładne sieczkarnia z rąk, wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do przygotowania z wyprzedzeniem. Do pracy wymaga:

  1. Silnik trójfazowy, dopuszcza 1500 obrotów na minutę.
  2. blacha, której grubość wynosi 2 mm.
  3. z blachy stalowej o grubości 10 mm.
  4. blachy 3 mm.
  5. Średnica rury wynosi 25 mm.
  6. Taśma metalowa 3 mm na 25 mm.
  7. Ławka ustawiona.
  8. spawarka.
  9. Szlifierka kątowa.
  10. Wiertło.

funkcje produkcyjne

Z tego, co jest sieczkarnia? Może być wykonany własnymi rękami nie tylko mieszkaniowych, ale także noże. Do tego celu używamy stali węglowej. Noże są zwykle wyciąć starego tarczową. Nadaje się również do cięcia ostrze piły maszyna. W odniesieniu do obudowy, a następnie mogą być wykonane ze starej beczki lub rury o średnicy 300 mm. Aby połączyć części, można użyć śrub i nakrętek, jak również elektrody.

Jeśli silnik ma ponad 2000 obrotów na minutę, eksperci nie zalecają, aby zainstalować bezpośrednio noże. Lepiej jest stworzyć jednostkę wyposażoną w napęd pasowy. Urządzenie będzie dość silny. Przy jego pomocy można szlifować nie tylko słomę, ale korzenie i gałęzie.

Pierwsze kroki

Tak, jak stworzyć sieczkarnia z rękami? Rysunki – jest pierwszą rzeczą, powinniśmy zacząć. Aby rozpocząć, trzeba narysować projekt na papierze. Pozwoli to uniknąć wielu błędów. Ponadto rysunki umożliwiają określenie wymiarów poszczególnych części. Jeśli nie ma pomysł jak wyciągnąć obwodu, możliwe jest, aby szukać odpowiedniego modelu w Internecie. To znacznie ułatwia ten proces. Po kompilacji rysunku można rozpocząć produkcję cięcia karm.

Z tego, co jest sieczkarnia

Z rękami do zbierania ta jednostka nie będzie trudne. Sercem takiej instalacji jest węzłem roboczego. Ta metaliczna leja, wewnątrz której obraca się ostrych noży. Co najważniejsze – bezpiecznie szczegół. Noże są mocowane na tarczy stalowej, która z kolei jest przymocowana do wału silnika.

Bunkier, ma zwykle kształt cylindryczny. W celu uniknięcia problemów podczas pracy, ten kawałek słomy wykonany z najlepszej strony. W przeciwnym razie, można dotknąć ostry nóż rękę. Dno rury położone. Przezeń przeprowadzić wyrzutu rozdrobnionego materiału. Dla większej wygody, znajduje się w dolnej części kosza i zrobić ukośne.

W razie potrzeby obudowa może być niska, ale wyposażony w pokrywę z otworem, przez który pasza będzie słomy. Lej jest zamocowany na statywie. Jego wysokość powinna być taka, że dolna mógł pomieścić silnik. Silnik jest zazwyczaj przymocowany do dna za pomocą oddzielnej płytce.

Co do dysku z nożem, to jest bardzo trudne do siebie. Dlatego szczegóły rozmieszczenia danych może być dowolna. Zaleca się również, aby zainstalować rurę blisko pojemności, który pobudzi posiekaną słomę. W tym przypadku jest możliwe wykorzystanie tworzywa sztucznego tulei, wykonana z otworu bocznego. W przeciwnym razie, plewy rozproszy się w różnych kierunkach.

Jak to działa

Słoma wykonane swoje ręce, które rysunki są podane powyżej, jest bardzo prosty w użyciu. Aby rozpocząć, należy wyłączyć silnik. Następnie trzeba otworzyć pokrywę i ładowane do bunkra słomy.

Urządzenie będzie się robić wszystko. Rury bocznej po rozpoczęciu pobierania, gotowy wylecieć plewy, zbierającą się w określonej pojemności. Gotowe surowce mogą być wykorzystywane do innych celów.

zalecenia wykonana

Plewy z beczki z rękami – jest to prosta konstrukcja, która może być wykonane w domu. Najważniejsze jest, aby przestrzegać zaleceń i zebrać kruszywo według rysunku. Metal zaleca pierwszy znak, a następnie ostrożnie wyciąć według schematu. Narożniki i rury muszą mieć określoną długość, co pokazano również na rysunku. Po ich obrzezanie powinno być dokładnie oczyścić miejsce cięcia.

Plewy własne ręce ma pewne osobliwości. Do zasobnika musi być przyspawane do dolnej części, a następnie – wsporniki. Naprawili silnik. Do wsporników zacząć zamontowany pionowo blachy stalowej z otworami wcześniej zrobił. Tylko wtedy można naprawić silnik. Zacisnąć wzór na bokach płyty mają być spawane fałdy. To wszystko. Teraz, gdy wiesz jak zrobić rozdrabniarka przez ręce.