650 Shares 5921 views

Która rośnie na łóżku: tajemnice przyrody

Każdy ogrodnik – amator czy profesjonalista – chce mieć w swoim obszarze łóżko, co nie jest grzechem, aby pokazać znajomym i krewnym. Można skorzystać z usług profesjonalnego projektanta. Jednak w obecności wyobraźni i wiedzy teoretycznej, każdy mógł stworzyć arcydzieło, spędzając minimum wysiłku.

Najpierw musimy określić rodzaj roślin, które chcesz zobaczyć w ich kwietnik. Można zwiedzić katalog firm specjalizujących się w sprzedaży roślin, zbierać informacje, jakie kwiaty są rosnące w kwietniki z gwiazdami.

Co rośnie w kwietnik? Zdjęcia prezentowane w tym artykule pokazać różnorodność roślin do łóżek dekoracji kwiatowych. Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę ich opinii, w zależności od potrzeb światłem i wilgocią.

Klasyfikacja roślin

Rośliny są:
– Cień. Takie rośliny można ozdobić klombu z tyłu domu lub w cieniu drzewa. To może być krzewy paproć, żywokost lub barwinek;
– klosz-tolerancyjny – nie wymagają znaczącego oświetlenie. Pasują na nizinach i miejscach, gdzie promienie słoneczne nie przenikają: lilie, stokrotki, nasturcji;
– światło kochający – są w potrzebie dobrze oświetlonych miejscach, ciepłolubne. Na światło kochający rodzaju, który rośnie w kwietnik, są petunie, niezapominajka, dalie;
– wilgotność kochający. Aby utrzymać rentowność wymagają nawadniania obfite. Te rośliny, takie jak piwonie, kula kwiat, Rudbekia, lepiej obsadzonych w półcieniu, gdzie ziemia nie wyschnie;
– odporna na suszę – nadaje się do sadzenia w suchych obszarach lądowych lub letnich mieszkańców, którzy nie spędzają dużo czasu na podlewanie. Takie rośliny zawierają Floks, rozchodnika, werbena.

Odcieni …

Aby ustalić najlepsze kolory zrobić szkic na papierze. Więc to będzie jasne, gdzie i co rośnie. Na łóżku wymawiane akcentami koloru czerwonego, żółtego, pomarańczowego, podkreśla tło z ciepłych, łagodnych odcieniach fioletowy, niebieski, zielony – klasyczny projektowaniu krajobrazu.

Aby stworzyć harmonię kolorów i proporcjonalności jest również ważne, jaki rodzaj kwiatów rosną w kwietniki: monochromatyczny lub zróżnicowane pod względem wyglądu, a tym samym odcieniu.

… i kształtowania cyklu życia roślin

Ważne jest, aby zharmonizować klombu w postaci roślin. Dobrze żyć na szeroką sąsiednie rośliny i kwiaty z małych pączków, krzewy z okrągłych i podłużnych, cienkich liści. Agastache czerwony i purpurowy floks – wielka kombinacja. Ważne jest, aby pamiętać, że rośliny, kwiaty, krzewy, i wszystko, co rośnie na łóżku, należy zharmonizować, uzupełniać i być spójny obraz, a nie być konglomeratem różnych fauny.

Regularne łóżka zapewnić jednoczesne kwitnienia pąków i sinic. Na podłożu o nieregularnych typu ważne jest, by połączyć kwiaty, które kwitną w drugim. Te łóżka będzie zadowolić swoich panów zamieszek koloru od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Kwiat łóżko na parapecie

Wiele osób w przypadku braku miejsca kraj chce mieć w swoim mieszkaniu mini ogród lub mini-ogród kwiatowy, który na cały rok opiekuńczy zaloty mogą zadowolić ich właścicieli piękno i świeżość. Pomysł klombu na parapecie nie jest niczym nowym.
Spośród wszystkich gatunków domowych kwiatów szczególnie popularny karzeł róży, która rośnie na parapecie. A w łóżku kwiat w lecie można zobaczyć te piękne kolory.

Funkcje tworzenia łóżek domu z karłowatych róż:
• jesień kopać się kwiaty, które są w stanie spoczynku i przenieść do domu, utrzymać pokój w glinianym integralności;
• przesadzania kwiatów w doniczkach lub pudełka;
• Nie należy odciąć suszone pąki. Będzie to znak dla kwiatu, aby rozpocząć nowy cykl;
• traktowanie roślin środkami grzybobójczymi i owadobójczymi zabicia szkodliwych owadów;
• Używaj światła sprawiają, rośliny odporne na choroby i zwiększyć szybkość kwitnienia.

Oświetlenie, wentylacja i kolejne okresy ciemności i światła pomoże rosnąć na łóżku parapet kwiat, nie gorsze od profesjonalnie stworzył ogród różany.


Ostatnio wśród fanów klombów na parapecie bardzo popularnej nabywa kombinacji roślin domowych i bonsai. W takich kompozycjach, karłowatych zacienione liściach roślin, takich jak bluszcz, Tradescantia, Chlorophytum.

Podsumowując, początkujący ogrodnicy mogą doradzić wybrać skromny i prosty rośliny, kolory i pąków rozcieńczona zielenie, który będzie zawierał łóżko w odpowiedniej formie przed kwitną kwiaty.