534 Shares 5049 views

Technologia druku: rodzaje nowoczesnego druku

Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, firmy użyć wszelkich środków do ich dyspozycji. W celu realizacji tych planów na wiele sposobów pomaga produktów drukarskich. Ta wizytówka, przez które przebiegają dane kontaktowe oraz plakaty, które wskazują kierunek ruchu i ulotek, które było bezpośrednią przypomnienie tego działania.


drukowania oraz ważne podczas prezentacji firmy. W tym przypadku, oszczędności na materiały informacyjne mają negatywny wpływ na wszystkich otrzymanych informacji psuje ogólne wrażenie na temat organizacji.

poligraficzny funkcja produkcji

Oferowane przez katalogi, kalendarze i broszury są doskonałym materiałem do prezentacji firmy. To pokazuje, druki potencjalnego nabywcę lub klienta firmy możliwe. Przy jego pomocy, klient otrzyma większej ilości informacji na temat potencjalnego dostawcy robót budowlanych, towarów lub usług na głównych kierunków jej działalności, a także perspektywy rozwoju. W tym przypadku produkty drukarskie muszą być wykonane w stylu korporacyjnym, mają kolory firmowe, itp W tym przypadku lepiej drukowanie będzie, tym wyższy poziom firmy pokaże klienta. Należy zwrócić uwagę nie tylko eleganckim wyglądem produktu, ale także na jakościową każdego z jej elementów.

Produkty drukarskie wpływa na wizerunek firmy. Jest to jeden z głównych wskaźników, który pozwala ocenić stan organizacji. Jeżeli materiały te są wykonane metodą druku solidne, każ im szacunek. produkty o niskiej jakości to tylko pogarsza opinii organizacji.

Produkty drukarskie firma potrzebne do nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami i klientami. Po tym wszystkim, są one niemal codziennie zobaczyć plakaty, odbieranie pocztówek, broszury wziąć w rękę, i tak dalej. D. Materiał ten pozwala na informowanie o promocjach i pojawieniem się nowych towarów i zrobić ofert biznesowych.

Produkty drukarskie i służy do wzmocnienia kampanii. Przedstawiciele grupy docelowej z pewnością zbadać informacje kontaktowe, które zostaną umieszczone na naklejkach lub ulotek.

Pewne rodzaje produktów drukarskich (na przykład, kalendarze i zakładki) pozwalają tworzyć pozytywne wrażenie firmy. To z kolei pozwoli firmie otrzymywać lojalności wobec marki.

Ale najważniejszą funkcją produktów drukarskich jest jego zdolność do zwiększenia sprzedaży. Właściwie prowadzące kampanie reklamowe z pewnością opłaci i przyniesie dobre zyski.

Nowoczesne techniki druku

Do technologii druku data ma wiele różnych opcji. I wszystkie z nich są wystarczająco dobre, różniących się tylko w niektórych aspektach. Ponadto, technologia drukowania za pomocą konkretnego sposobu wymaga użycia specjalnego sprzętu, który także jest inna w jego właściwościach.

Obecnie najczęściej stosuje się w branży poligraficznej są offset, sitodruk, płaski, druk cyfrowy, i wiele innych. Wszystkie te technologie wyróżniają gotowych produktów o wysokiej jakości.

Metoda sitodruku

Ta technologia druku jest metodą powielania tekstu i obrazów graficznych, w których używany szablon. To jest szczególną formą drukowane farbą drukarską, która umożliwia penetrację elementy szczelinowe.

Technologia ekranu zakres obejmuje szeroki zakres działań, począwszy od prac wykonywanych ręcznie, a kończąc na rozwiązaniach branżowych high-tech. W tym przypadku stosuje się do wytwarzania zarówno najmniejszych formatach oraz w produkcji dużych plakatów, na przykład, 3 x 6 m. Przepływ takich produktów mogą być bardzo różne. Mogą być produkowane w pojedynczych egzemplarzach i produkują duże przebiegi drukowania.

Materiał procesu sitodruku jest papier i tekstylia, tworzywa sztucznego, ceramiki, o różnych kształtach (okulary i słoiki).
Ta technika ma swoje odmiany. Jednym z nich jest sitodruk, wyniki wklęsłego, które są szczególne metalu lub sito nylonowe, częstotliwości włókien, która wynosi od 4 do 200 nici na centymetr.

Z wzornika metoda druku jest izolowany jako risograph. Nadruk, który wykorzystuje formy wykonane za pomocą spalania mikrootworki, tworząc elementy nie druku. Ten proces odbywa się przy użyciu głowicy termicznej.

litografia

Kiedy technologia ta jest wykorzystywana form wykonanych z coplanar spacji i elementów drukarskich. technologii druku płaskiego wykorzystuje płytkę metalową. Ten jednowarstwowe lub wielowarstwowe arkusze, które są pokryte przez warstwę światłoczułą, a następnie świeci przez photoforms który służy jako szablon. Następnie tak przygotowana płyta poddano elektrolitycznej lub wytrawiania chemicznego. W tym sposobie, elementy druku stają się bardziej hydrofobowe i niezasadowym elementy – hydrofilowe.

druk offsetowy

Ta technika druku zapewniają przeniesienie tuszu do drukowania materiału z płyty drukarskiej. Tak więc, taka procedura jest przeprowadzana nie bezpośrednio, lecz za pośrednictwem pośredniego zbiorcze cylindra. Metoda ta jest zwykle stosowany w druku płaskiego.

W tradycyjnej metodzie farby zanim pojawi się na papier przechodzi przez dwa wały. Jeden z nich – kształt cylindra. Drugi wał jest bezpośrednio offset. Ponadto stosowany jest kształt obrazu. Sposób ekspozycji i rozwija. Prześwietlone formy porcja zaczynają przyciągać wodę. W tym przypadku, odpychają one jakąkolwiek substancję oleistą, z których jeden jest pomalowany. Części te nazywane są hydrofilowe.

Hydrofobowa sam kształt band, kontrast, przyciągają i odpychają atrament wody. Gdy to nastąpi tworzenie znaków i obrazów.

Druk offsetowy jest uważane za korzystne w przypadku składania zamówień na dużych nakładach drukowanych materiałów. Dla niewielkiej liczby produktów drukarskich stosować inne opcje. Ta nowa technologia druku, które są połączone pod jedną nazwą – cyfrowy. Używają sprzętu, który odtwarza tekst i obrazy bezpośrednio z pliku wyprodukowanego w druku stacji roboczych i praktyki biurze – od komputera osobistego.

druku atramentowego

Bardzo często firmy wymagają produkcji produktów drukowanych w małych ilościach (1-1000 kopie). Aby zrealizować te zadania w biurze są powszechnie używanych drukarek.

technologia druku atramentowego zapewnia wysoką jakość i rozdzielczości kolorowy wyświetlacz. To jest klucz do doskonałej szczegółowości zgłoszeń otrzymanych.

technologii drukowania, takich jak drukarki atramentowe mogą oferują gładkie przejścia koloru, które zostały uzyskane, podczas wyświetlania różnorodnych elementów graficznych. Nie ma znaczenia, czy mówimy o fotografii, grafiki wektorowej lub rastrowej clipart.

Technologia druku atramentowa drukarka odniosła ogromny sukces w studiach fotograficznych, które tworzą produkty druku wielkoformatowego. Znajduje swoje zastosowanie w warsztatach projektowych. Technologia atramentowa do drukowania obrazów wykorzystywanych w przedsiębiorstwach, rozwój projektów GIS i CAD. Nie mniej popularne są drukarki atramentowe do użytku domowego. Z ich pomocą można nie tylko drukować tekst, ale również uzyskać kolorowe obrazy, jak również wszelkie grafiki komputerowej, które z pewnością zachwycą swoją wysoką jakość.

Rodzaje układów drukowania kolorowego do drukarek strumieniowych różni się. Tanie modele są wyposażone tylko dwa naboje. Jeden z nich – czarno-biały, a drugi – kolor. Ten ostatni ma komorę, w której znajdują się trzy różne kolory. W momencie otrzymania specjalne otwory zwane dysze, tusz na papierze już zmieszane, a to pozwala nam dać pożądany odcień.

Jednak taka technologia druku kolorowego są nieelastyczne. Fakt, że ci, którzy mają drukarce wyczerpał przynajmniej jeden kolor atramentu, konieczne jest, aby całkowicie zmienić nabój kolorowy. W związku z tym, druk atramentowy został poprawiony. A dzisiaj w droższych modelach drukarek, istnieje system zapewniający oddzielnych zbiorników z atramentem. Takie podejście pozwala na zastąpienie tylko zużyte kwiaty.

Jednak nowoczesne uszczelki typu jet technologia mają stosunkowo niską prędkość i wysoki koszt drukowania produkowanego materiału. Dlatego drukarki te są wykorzystywane wyłącznie do małych obciążeń.

druk laserowy

Ta cyfrowa technologia druku ma znaczące zalety. To pozwala uzyskać wyraźne wydruki, które są odporne na działanie światła i wody.

Laserowa technologia wydruku drukarki oznacza, że kompaktowy i dokładne ogniskowanie wiązki. Pomaga to zapewnić mapy bardzo wysokiej rozdzielczości.

technologia druku laserowego pozwala znacznie przyspieszyć działanie drukarki. Wynika to ze względu na szybki ruch belki. Ponadto, drukarki laserowe drukowanie bardzo cicho. To sprawia, że nie można drażnić lub rozpraszać innych.
Ponadto, technologia druku laserowa polega na wykorzystaniu cieczy bez tuszu i tonera proszku. Regenerowanych kaset nie wysychają. Trwałość nich, co do zasady, jest to dość długi okres – do trzech lat. Pozwala to drukarka z łatwością przenosić pewne przerwy. Na przykład, jeżeli właściciel był wyjazd na długą podróż, po powrocie z łatwością dostaje pracować. Takie przerwy nie są możliwe w przypadku urządzeń atramentowych.

Zwykle, laser – technologia druku czarno-białego. Jednak dla firm, istnieją drukarki szybkobieżne że kolor wyświetlania obrazu.

technologia druku laserowego jest złożonym i drobno zorganizowany mechanizm. Wykorzystuje system optyczny oraz elektryczności statycznej, aby stworzyć prototyp przyszłej niewidzialnego drukiem elektrostatycznym. Gdy występuje „napełnianie” cząstek tonera, a wynik jest zamocowany na papierze.

Rozpoczęte drukarka napędza wał ładowania. Element ten sprzyja równomiernej powierzchni bębna powlekającego ujemnie naładowane cząstki. Ponadto, operacja wchodzi sterownik drukarki. Przy tym na powierzchni bębna są wykrywane części, które tworzą obraz. Strefy te oświetla światło laserowe, po którym już nie ładunek ujemny. Ponadto, Rolka podająca przychodzi. Ułatwia przenoszenie negatywny ładunek cząstek tonera, przenosząc je do rozwijającego rolkę. Następnie cząstki są pod rakla i równomiernie rozmieszczone na powierzchni. W kontakcie z bębnem ujemnie naładowany tonera wypełnia tych strefach, w których ładunek jest nieobecny. W wyniku tego procesu, drukarka tworzy widoczny obraz. Pozostaje tylko do przeniesienia go na papierze. Obraz wymaga również mocowanie.

Początkowo, drukarka podaje arkusz papieru na rolce transferowej. Oto ona odbiera ładunek dodatni. Po zetknięciu się z bibułką bębna łatwo przyciąga cząstek tonera. Leżą na arkuszu z powodu wyładowań elektrostatycznych, ale wciąż są luźne. Ostatni etap procesu drukowania laserowego przechodzi papier za pomocą systemu składającego się z dwóch wałów. Jeden ogrzewa arkusz z uzyskanych obrazów, zaś drugi mocno naciska jego dna, co pozwala cząstki tonera są dobrze przymocowane do powierzchni.

W niektórych modelach drukarek laserowych zapewnia dwustronny technologię druku. Jest to opcjonalna funkcja, która umożliwia drukarce drukowanie na obu stronach arkusza papieru w trybie automatycznym. W wyniku tego, proces drukowania jest bardziej ekonomiczny, a także produkty – bardziej zróżnicowane. Na przykład, może to być kartki z życzeniami i broszur informacyjnych, wymiany studentów, i tak dalej. D.

Drukarka laserowa jest idealna dla małego biura, gdzie istnieje potrzeba przygotowania faktur, kopie umów, a także dokumentów biurowych.

drukuj LED

Urządzenia korzystające z podobnej technologii, są idealne nie tylko dla biura, ale również do użytku osobistego. Ale w porównaniu z laserem, drukarki te są znacznie bardziej ekonomiczne i niedrogie. Są bardziej niezawodne i wydajne. Ponadto, technologia druku LED nie zapewnia rozdzielenie cząsteczek tlenu, a więc nie emituje ozonu. Jak laser, takie drukarki są zaprojektowane dla dużego obciążenia miesięcznego. Umożliwia to ich zastosowanie do produkcji dużych serii produktów drukowanych.

Dioda LED oświetlenie technologia jest taka sama zasada jak w przypadku lasera. Jedyna różnica polega na tym, że te drukarki nie mają kierunkową wiązkę. Natomiast bęben wpływa taśmy LED, usytuowany jest na całej szerokości maszyny. Taka konstrukcja jest bardziej zwarty, nie jest tak podatny na uszkodzenia i jest znacznie cichszy.

Przy użyciu proces „wydmuchiwania” niezbędnych części pola elektrostatycznego technologii LED jest większa. Wykorzystuje ona bardziej wytrzymała. W związku z tym, należy rozważyć drukowanie LED oraz wysokie koszty nie tylko w zakresie konserwacji systemu, ale również w stosunku do wielkości środków użytych do jego zakupu.

Obrazy na tekstyliach

Wspaniały prezent na święta będzie koszulka z zabawnym napisem lub obraz. Jak są one stosowane?

technologii na koszulkach drukowanie może być bardzo różny. To wszystko zależy od rodzaju zastosowanego obrazu i przeznaczenia wyrobu gotowego. Na przykład, koszulki dla promocji musi mieć niski koszt, a kupiony jako prezent, jak również do użytku osobistego – utrzymanie jakości po częstego mycia.

rysunek obraz na technologii koszuli wymaga użycia specjalnej drukarki tekstylnej, która funkcjonuje zgodnie ze schematem urządzenia odrzutowego. Posiada specjalny stolik wysuwany. Koszulka umieścić na niego i przeniósł się pod drukarką. Gdy wzór jest stosowany, wiązanie tuszu przeprowadza się albo w urządzeniu suszącym, lub w prasie termicznej. Jednak ta technika druku na tekstyliach jest bardzo pracochłonne, a więc stosuje się tylko do małych produktów firm.

Podczas wykonywania prac, druk pośredni na drukarce można stosować:

  • druk sublimacyjny uprzednio wykonywane na papierze specjalnym z tuszem, a następnie przenoszone przez materiał po wystawieniu na działanie wysokiej temperatury;
  • Magia technologii dotykowej, w których stosowany jest specjalny wzór do filmu, a następnie przykleić do rzeczy przy użyciu termo;
  • termoapllikatsiya który jest montaż obrazu wielobarwnego z wielu części, które są przyklejone na termodynamikę koszuli
  • sitodruk, która to technologia przemysłowa.

Każda z tych metod drukowania ma swoje własne cechy, które powinny być uznane na podstawie złożoności obrazu i krążenia, wymaganej jakości stosowany w farbach i tekstyliów i tak dalej. D.

Produkcja znaczków

To nieodzowny atrybut każdej organizacji może być wykonana przy użyciu jednej z czterech technologii. Rozważmy je szczegółowo:

1. Technologia fotopolimerowych. Najtańszym sposobem jest podobna do produkcji pras. Technologia tego typu uważa się za typowe i obejmuje wykonanie tych etapów, jak ujemnym wyjściu z drukarki laserowej i przygotowanie materiału (ciecz fotopolimeru ochronna taśmy podłoża folii i palców).

Ponadto, nie jest możliwe bez montażu wszystkich elementów w specjalnym urządzeniu i dmuchanie, zarówno poprzez filmowej i podłoża boku. W następnym etapie wytwarzania demontażu wkładkę narzędzia i wypłukać, powtarzając proces wydmuchiwania i suszenie. Podsumowując należy prowadzić usunięcie zaklejania i cięcia pad. Na wszystkich tych etapach zajmuje około trzydzieści pięć minut.

2. technologia Flash. Proces ten obejmuje wytwarzanie pras atramentu bezpośrednio do płytki montażowej. Następnie, nie wymaga użycia podkładki skarbowej. Czym różni się to produkcja znaczków? Technologia obejmuje układ wyjściowy od typu drukarki laserowe i montaż pożądanego przedmiotu obrabianego do lampy błyskowej. Dalej jest oświetlenie i bezpośredni montaż klisz. Na końcu procesu jest wypełniona farby drukarskiej.

3. Proces wulkanizacji. W przeciwieństwie do poprzedniej metody, pozwala produkować w jednym cyklu produkcyjnym kilka znaczków. Za pomocą specjalnych znaczków wydawane są i do A5. Podkładka uzyskane w tej technologii uważa się za najbardziej wytrzymały materiał i ma zwiększoną odporność na tusz.

4. Technologia laserowa. Dziś jest uważany za najbardziej skuteczne. Istota sposobu polega na tym, że materiał wyjściowy, który jest kauczuk przetwarza się za pomocą wiązki laserowej, który wytrawia i tnie obrabiany. Główną zaletą tej technologii jest doskonała jakość gotowych wyrobów i ich trwałości. Ponadto metoda ta pozwala na produkcję wysokiej prędkości.