570 Shares 1303 views

Podstawowe trudności podczas pracy jako promotor

Do tej pory w największych miastach naszego kraju prawie nie było nikogo, kto nie wie, co to jest promocja. Wielu, a może większość z nas, widziało, jak prowadzić działalność promocyjną na ulicach miast, supermarketów i sklepów, centrów handlowych. Niektórzy na pewno uczestniczyli w nich: coś skosztowali, otrzymywali prezenty przy zakupie towarów, ulotki z informacjami o rabatach.


Główną osobą promocyjną jest oczywiście promotor – ludzie, którzy zapraszają nas do wzięcia udziału w nich, słodki uśmiech, wręczyć nam ulotkę lub nagrodę za zakup. Promotor dziś jest, być może, jednym z najbardziej popularnych zawodów młodzieżowych, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności (najważniejsza jest przyjemny wygląd i chęć do pracy) i ułatwia połączenie pracy z nauką. Co najważniejsze, praca promotora umożliwia zarabianie dobrych pieniędzy, podczas gdy interesujące jest spędzanie czasu na rozmowach z ludźmi.

Ale porozmawiajmy o trudnościach, które czekają na młodego człowieka lub dziewczynę, która wyraziła chęć zostania promotorem. Nie ma wielu trudności, ale podobnie jak w każdej innej sferze są i muszą być znane, aby ich uniknąć i nie być rozczarowani przed czasem w tym interesującym zawodzie.

1) Wybierając promocję. Oferty pracy z propozycjami udziału w promocjach są bardzo liczne, wystarczy otworzyć gazetę lub wejść do internetu. Zapłacić za każde działanie na różne sposoby, zaczynając od 150 rubli na godzinę i powyżej (dane dla Moskwy). Płatność zależy przede wszystkim od danych zewnętrznych, doświadczenia zawodowego wnioskodawcy i warunków pracy. Uliczne zapasy są zwykle wypłacane nad magazynem, zwłaszcza w zimnym sezonie. Praca na wystawach, w klubach i na wycieczkach jest wypłacana jeszcze lepiej, ale w tym przypadku z zasady są pobierane dziewczęta i chłopcy z modelowymi danymi. W każdym razie promotor początkujący nie może żądać najwyższej ceny, na początek trzeba zdobyć doświadczenie. Być może po pierwszej akcji zrozumiesz, że ten rodzaj działalności nie pasuje wcale ze względu na przykład na naturalną nieśmiałość i problemy z komunikowaniem się z obcymi. Dlatego też na początek warto spróbować swoich sił na zwykłych mechanikach w standardowej stawce.

2) Wybór agencji. Dziś tylko w Moskwie jest około 150 agencji organizujących działania promocyjne dla najbardziej odmiennych scenariuszy, a wszystkie z nich wymagają promotorów. A jeśli znalazłeś dla siebie odpowiedni udział w swoich parametrach, nie spiesz się, aby natychmiast odpowiedzieć na wakat, zwróć uwagę na agencję, która ją organizuje. Niestety, nie wszystkie agencje działają w dobrej wierze i szczerze. Wielu z promotorów padło ofiarą pozbawionych skrupułów agencji, które nie płacą zarobionych pieniędzy, zostały w znacznym stopniu ukarane bez żadnego wyjaśnienia lub opóźnione płatności przez bardzo długi czas. Dlatego najpierw spróbuj poszukać opinii o tej agencji w internecie i przeczytać, co promotorzy o tym pisują, które już tam pracowały. Ponadto, uprzywilejowanie głównych agencji, które od dawna i z powodzeniem pracują na rynku promocji. Nie wchodź z małą, otwarłą agencją wczoraj, a nawet gorzej z osobą prywatną. Prawdopodobieństwo, że będziesz oszukany z wynagrodzeniem w tym przypadku, jest bardzo wysoki. Aby dodatkowo chronić siebie, określić, kiedy zatrudnia się umowę lub umowę o pracę, być jednak gotowe do zapłaty procentu podatkowego z wynagrodzenia.

3) Kiedy przyjedziesz do agencji, zwróć uwagę na atmosferę, która tam panuje. Nie bój się zamieszania i wielu ludzi – to jest normalne w tej dziedzinie. Pamiętaj, aby zapoznać się z menedżerem głównego projektu, z menedżerem personalnym. Nie wahaj się zadawać wszystkich interesujących Cię pytań – w agencji bona fide będzie się zareagować bez problemu. Jeśli uważasz, że ważne kwestie są pomijane lub ukryte (na przykład kwestia pieniężna), zastanów się ponownie, czy warto nawiązać kontakt z tą agencją. Pamiętaj, aby wyjaśnić kwestie związane z karami, tak aby kary nie były dla nas nieprzyjemne. Nie zapomnij zabrać instrukcji z warunkami pracy i pisemnymi karami.

4) Odlewanie. Nie oczekuj, że gdy przyjdziesz do agencji, zostanie natychmiast zwolniony z projektu, najprawdopodobniej będziesz musiał przejść procedurę selekcji – odlewanie. W niektórych projektach castingi mogą odbywać się w dwóch etapach – odlewanie wewnętrzne, w którym rozmawia pracownik biura kierownictwa projektu , a jeśli się zdecydujesz, zostaniesz zaproszony do odlewania z bezpośrednim klientem akcji. Klient przeprowadza osobisty wywiad z każdym konkurentem, na którym wybiera promotorów, najbardziej odpowiedni dla parametrów działania. Lepiej jest przychodzić do odlewania sukienki, miękkiej makijażu i manikiuru, braku ogromnej biżuterii, piercingu i tatuażu w znakomitym miejscu. Większość klientów nie cieszy się taką kreatywnością w szeregu swoich promotorów. Zostaniesz zapytany o doświadczenie w pracy, zostaniesz poproszony o opowieść o sobie, być może o akcji (w tym przypadku w agencji będziesz musiał wydać instrukcję o warunkach działania z wyprzedzeniem). Bać się odlewów nie jest konieczne – jest to standardowy wywiad, jak przy podejmowaniu jakiejkolwiek pracy. Lepiej mówić wszystko szczerze, nie myśleć o własnym doświadczeniu w pracy ani wyznaczyć dodatkowych lat – doświadczony klient zobaczy natychmiast i wtedy nie będzie Cię zwerbowany. Ale w tym samym czasie konieczne jest pokazanie się z najlepszej strony, opowiadając o wszystkich zasługach, być może nawet nie związanych z tą pracą. Często zdarza się, że preferencje są przyznawane promotorom bez doświadczenia zawodowego, ale jak to jest modne do powiedzenia "z aktywnym stylem życia". Więc wszystko zależy od ciebie!

5) Bezpośrednio miejsce pracy. Jeśli pomyślnie przeszedłeś procedurę selekcji i zostaliście oddani do pracy już w określonym punkcie, pamiętaj, że tutaj możesz być także czekał na pewne trudności. Porozmawiamy trochę o nich. Twój przełożony w miejscu pracy jest przełożonym, który jest odpowiedzialny za pracę swojego zespołu promocyjnego bezpośrednio w miejscu akcji. W przeddzień pracy, musisz zadzwonić do przełożonego i określić adres punktu, czasu pracy, procedury uzyskiwania materiałów promocyjnych. Wszelkie pytania, które powstają w Twoim miejscu, są ustalane przez administratora. Jest on zobowiązany skontaktować się z administracją punktu, rozwiązywać konflikty, dostarczyć materiały reklamowe. Opiekun jest odpowiedzialny za pracę przed agencją, ale często członek organu nadzoru nie chce wykonywać swoich obowiązków sumiennie iz powodu jego winy może mieć problemy, na przykład kończy się materiał reklamowy. W tej sytuacji nie ma potrzeby objęcia nadzorem, nawet jeśli prosi o to, lepiej jest zadzwonić do agencji bezpośrednio i zgłosić problemy menedżerowi, a inaczej ze względu na beztroski stosunek opiekuna do pracy, mogą uporządkować cały zespół, w tym promotorów.

Wreszcie przypomnijmy sobie prawdę ludową: "Diabeł nie jest taki straszny, jak malowany". Uzbrojeni w naszą radę i zdrowy rozsądek pomogą przezwyciężyć wszystkie trudności i połączyć się z chwalebnymi szeregami promotorów. Pamiętaj, że praca promotora jest tą samą ważną i odpowiedzialną robotą, jak wszystkie inne. Najważniejsze jest to, że kiedy pojawią się problemy, zrób wszystko, aby je z powodzeniem rozwiązać. Praca jako promotor może być dobrym początkiem udanej kariery, ponieważ masz dużą okazję zapoznać się z różnymi ciekawymi ludźmi, ucz się jak swobodnie komunikować się z innymi, rozwijać aktywne umiejętności sprzedażowe, a nawet znaleźć duszę. I nie zapominaj, że główną bronią każdego promotora jest uśmiech. Życzę wam sukcesu i dobrej podróży!