411 Shares 4728 views

Tab-Ribbon – co to jest?

Przy zakupie pamiętnik można zobaczyć często dołączony do niego paskiem tkaniny. To tak zwane zakładki, zakładka. Co to jest i jak korzystać z podobnego przedmiotu? Co oznacza ten termin oznacza? Jak to wygodne urządzenie? W tym artykule dowiesz się odpowiedzi na te pytania. Bardzo często, gdy czytasz książkę, należy użyć karty, aby pamiętać, że zatrzymał się na stronie. W rzeczywistości, praktycznie do tego samego użytku i zakładki. Co to jest i jaka jest różnica między utworzeniem zakładki ten standard? Teraz już wiem.


Co to jest zakładka?

Wiele osób nie wie, co wstążce ale wyobrażam sobie to coś – po prostu nie mają powiązania z określonym terminem „zakładki”. Co to jest? Więc jest to szczególny rodzaj zakładek, często wykonane z tkaniny. Braid dołączony do grzbietu książki, więc jest zawsze na swoim miejscu i nie stracił. Ta karta ma stosunkowo dużą popularnością. Jest on stosowany zarówno w książkach i pamiętników, zeszytów i innych podobnych obiektach, w trakcie wykonywania funkcji zarówno praktyczne jak i dekoracyjne. To jest bardzo ceniona. Teraz masz ogólne pojęcie o zakładce o nazwie „zakładka” – co to jest i czym różni się od zwykłych kart. Jednak nadal istnieje wiele użytecznych informacji, które należy zbadać.

Pochodzenie terminu

Teraz, gdy wiesz, co tab-Ribbon, można skupić się na szczegółach – na przykład o tym, dlaczego ona nazywa? Mimo wszystko, wielu ludzi postrzega tę kartę, ale nie można powiedzieć, to dobrze. Istnieją dwie wersje pochodzenia tego terminu. Zgodnie z pierwszym terminie pochodzi od niemieckiego słowa Lesenzeichen, co przekłada się w bardzo prosty sposób – „zakładkę”. Jednak nie wszyscy zgadzają się z tym wyjaśnieniem – istnieje wiele zwolennicy teorii, że słowo nie pojawia się w języku niemieckim i francuskim język rosyjski. Chodzi o lacet słowem, które jest tłumaczone jako „string” lub „taśmy”. Obie teorie wydają się wiarygodne, i jest mało prawdopodobne, aby teraz móc dowiedzieć się, która z nich jest prawdziwa. Najważniejsze jest to, że teraz wiesz, co to jest „zakładka” w pamiętniki, zeszyty i inne takie rzeczy.

Jak korzystać?

Nadszedł czas, aby zająć się, jak prawidłowo korzystać z tej zakładki. Jak widać, jest on dołączony do grzbietu książki lub pamiętnika, ale ważne jest, aby wyjaśnić, że mocowanie odbywa się zawsze w górnej części kręgosłupa. Długość zakładka powinna przekraczać wysokość książki, do której jest dołączony. Oznacza to, że karta jest zawsze stać na dolnej krawędzi. Wstążka jest wygodne fakt, że zawsze można go używać zarówno powyżej i poniżej, aby szybko i dokładnie, aby otworzyć książkę lub pamiętnik na żądanej strony. Dodatkowo zakładka może służyć jako element dekoracyjny – ze względu na tkaniny mogą być wykonane różne formy, wyposażony w najbardziej różnych wzorów.

zakładki variety

Jedną z największych zalet tego typu zakładek jest ich nieskończona różnorodność. Jak już wspomniano wyżej, do wytwarzania z nich może korzystać z różnych materiałów, które dają im niezwykłych kształtów, wzorów i faktur do dodania. Jednak nadal pozostaje niezwykle praktyczne, a co najważniejsze – nie zgubić. Oczywiście, najbardziej powszechne i praktyczne są proste opcje, które można znaleźć w pamiętnikach i notebooków. Jest to prosty wąski pas lekkiego materiału, maksymalna dla których dekoracji – jest „puszysty” końcówka, która wychodzi z dolnej części książki. Zakładki te są najczęściej wykorzystywane, natomiast piękniejsze są zwykle wykonane ręcznie lub na zamówienie.

wersja samoprzylepna

To zostało powiedziane powyżej tej zakładki, zakładka przymocowanej do grzbietu książki. Należy jednak również zauważyć, że przyłączenie może być zmieniana. Najczęściej zakładka przyszyta do kręgosłupa – jest to najbardziej niezawodny sposób, ale jego wadą jest to, że być użyty tylko raz zakładki. Jeśli chcesz mieć możliwość bardziej wszechstronny, to należy zwrócić uwagę na inne zakładki, zakładka – samoprzylepną. Ich różnica polega na tym, że oni nie są na stałe połączone, więc można dołączyć je do kręgosłupa każdej książki, którą chcesz przeczytać, a następnie odłączyć kiedy chcesz. Naturalnie, mocowanie nie jest tak wiarygodne, jak w przypadku zwykłych zakładki, zakładka, ale daje inne możliwości. Co dokładnie ci pasuje – trzeba wybierać.

dekoracyjny cecha

Powinniśmy patrzeć na te zakładki, zakładka, które pełnią funkcję dekoracyjną. Oczywiście podstawową funkcją jest podzielenie ich stron książki do tych, które już zostały przeczytane, a ci, którzy mają jeszcze czytać. Jednak nawet najbardziej zwykłych kartach kartonowe mogą być ozdobione różnymi zdjęciami i rysunkami. Od dawna te akcesoria są wykorzystywane nie tylko jako element funkcjonalny, ale także jako dekoracja. To samo odnosi się do zakładki – Podzielam te mają ogromny potencjał w swojej funkcji dekoracyjnej, ponieważ mogą one być wykonane z różnych materiałów o różnych kolorach. Można zakładka dołączyć różne formy – a jednocześnie zachowują swoją funkcjonalność. Tak to jest na pewno powiedzieć, że zakładka-zakładka są bardzo częste, mogą być zarówno funkcjonalne i dekoracyjne. I to spowodowane ich dużą popularnością na całym świecie.