758 Shares 5986 views

Jak gotować pyszną zupę z pereł na różne sposoby

Wśród pierwszych dań, zupy są bardzo popularne wśród kucharzy. Gotowanie ich jest łatwiejsze i łatwiejsze niż inne "ciekłe", ale dla smaku i wartości odżywczych i przydatności tego rodzaju jedzenie nie przyniesie żadnych innych. Warzywa, płatki zbożowe, grzyby, owoce – naprawdę nie ma ograniczeń na kulinarne wyżyny!


Ogólne zalecenia

Szczególnie orientacyjne w tym względzie jest zupa pearl. Chociaż jest to związane z wyżywieniem publicznym (kantyna z czasów radzieckich, armia i sanatoria, kuchnie szpitalne), jednak odpowiednio przygotowane, da szanse wielu kulinarnym przysmakom. Najważniejsze jest to, jak gotować zagłębienie. Wtedy zupa perłowa okaże się pachnąca, pełna, bogata. I aby oszczędzić czas gotowania, upewnij się, że moczyć perłowy bar przez 3-4 godziny, tak, że dokładnie zmiękcza. I, oczywiście, przejść, w przeciwnym razie wszystkie śmieci trafią do żywności. Przed zanurzeniem wypłukać dobrze pod bieżącą wodą. Apetyt jest uzyskiwany z zupą pearlową na bulionie mięsnym. Ale jest dobry i szczupły. Dla smaku i odmiany aromatu, nie zapomnij umieścić korzeni, a bardziej wyraźny kolor – marchewki. Możemy spodobać się miłośnikom kuchni mlecznej: z tego artykułu dowiesz się, jak przygotować zupę zupa z mleka.

Zupa mleczna

Przy okazji i zacznij! Płyta będzie musiała smakować wszystkie słodkie zęby, zwłaszcza dzieci. Możesz przygotować je na śniadanie lub kolację. I problemy z tym, co i jak karmić mało cenione, nie będziesz miał! Jak się ugotuje słodka zupa z jęczmieniem perłowym? Przepis zaleca każdemu litrowi mleka, aby wziąć 5 łyżek perłowego jęczmienia. Nie musisz już zasnąć, w przeciwnym razie nie dostaniesz pierwszego, ale owsianka. Wypłukać kaszę, umyć i moczyć przez co najmniej 2 godziny. I lepiej od wieczora, jeśli planujesz danie na poranek, lub z obiadu, jeśli chcesz służyć na kolację. Tak, a ogień powinien stać zupę z jęczmienia perłowego, co wskazuje przepis, prawie godzinę. Więc zrób wszystko z wyprzedzeniem! Napełnij pokarm w wrzącej wodzie i gotuj przez około 10 minut. Następnie spuścić wodę i przenieść perłowy do rondla gorącego mleka. Gotować przez 45-50 minut przy małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. Jeśli zupa jest zbyt gruba, dodaj więcej mleka. Pod koniec gotowania wlej do niego worek z waniliny lub wanilii. Słodzić potrawę smaku, posypać kilkoma łyżkami masła i usunąć z ognia. Służyć naczyniu na gorąco, z grzankami masła. I w każdej płytce umieść kilka liści mięty.

Delikatność grzybów

Ale na kolację będzie to perła zupa jęczmienna z grzybami. Jak przygotować ziarno z wyprzedzeniem, już wiesz. Bardzo smaczne jest naczynie, gotowane na bulionie mięsnym. Zajmie to około 2-2,5 litrów. Gotujemy perłowy bar na pół gotowany. Na garnku zupy zużywa się około połowa lub dwie trzecie szklanki. Będziesz także potrzebować ziemniaków – 4-5 bulw, 250-300 g grzybów (chcesz – wkładaj więcej, to już jest amator), 200 g natury pietruszki i korzeni selera, 1 cebula, trochę oleju do pieczenia, a także przyprawy: liście laurowe, pachnące Pieprz, sól. Obierz ziemniaki i pokroić w małe kawałki. Umyj grzyby i smażyć w masła razem z cebulką. Korzenie pokroić w małe kostki i dodać do grzybów, dodać trochę. W wrzącej brojlenie, połóż porcję i gotuj przez 15 minut. Następnie dodaj ziemniaki. Po upływie 10 minut wyrzuć grzyb na patelnię. Tuż przed gotowaniem, solą, pieprzem, przyprawami. Przed podaniem posypać zupą pietruszką lub koperkiem i posmakować kwaśną śmietaną. Można ją umieścić bezpośrednio w płytkach. Szlachcic jest uzyskiwany przez pożar, to wszystko!

Zboża rassolnik: ugotuj broth-base

Miłośnicy pysznego prawdopodobnie będą cieszyć się perłą zupa z ogórkami i po prostu umieścić, rassolnik. Tradycyjnie jest gotowany z nerkami, zwykle wołowiną. Przetwarzaj je, musisz być w stanie: ostrożnie usuwać tłuszcz, zdjąć film. Każda nerka (na zupę zajmuje pół kilograma), aby pokroić w kilka części, umyć, włożyć do patelni zimną (zimną!) Woda i pozwolić gotować. Następnie opróżnij wodę i opłucz mięso ponownie pod kranem. Teraz możesz ugotować z niej bulion – procedura trwa około półtorej godziny.

Zboża rassolnik: przynieś naczynie do gotowości

W tym czasie można przygotować pozostałe składniki. Potrzebujesz pół szklanej perły jęczmienia (wstępnie nasączonej), 2-3 ogórków, 50 g korzenia selera, 1 łodygi i 1 korzenia pietruszki, małej marchewki, głowy cebuli, 4 dużych ziemniaków. Korzenie i cebula pokroić w paski i smażyć w oleju roślinnym. Ziemniaki pokroić w plasterki, ogórki i marchewkę w kostkę. Kiedy brzeczka jest gotowa, usuń nerki i napij bulion. Włożyć go do środka i gotować przez 15 minut. Dodaj ogórki i ziemniaki i gotuj jeszcze przez pół godziny. Około 10 minut przed upływem terminu umieścić pieczeń w zupie i wlać trochę solanki ogórkowej (tak, aby smak był bardziej żywy). Nerki chop, umieść na talerzy. Wlać rassolnik, dodać do talerzy śmietany i posiekanej zieleni. Pyszny obiad masz!