351 Shares 3116 views

Gazpacho – co to jest: zupa lub drinka?

Gazpacho – produkt narodowy kuchni hiszpańskiej. Według legendy, kolebką jego gorącej Andaluzji – znanej części Hiszpanii, które obejmują Cordoba, ze słynnymi walk i innych ośrodków administracyjnych. To danie jest spożywane raz pasterzy chłopów – najuboższych. Teraz należy do przysmaków i służył jako pyszne danie dla smakoszy.


Zupy lub zupy?

Początkowo wszystko jedno powinniśmy zrozumieć: gazpacho – co to jest? Sędzia dla siebie: tak zwana tradycyjna potrawa składa natłuczonej czosnku, namoczone kawałki chleba (głównie nieświeży), aromatyzowane z mieszanki tłuszczów roślinnych i oliwy z oliwek i octu. Aby uzyskać więcej, biednych po prostu nie mają pieniędzy, a oni musieli obyć się bez mięsa. Ale taki posiłek i głód przerwano, a obfite dzięki chlebem czosnkowym, nie jest zły.

Gazpacho – co to jest dzisiaj?

Należy do zup, z zimna ich gatunków. Opisane powyżej – klasyczne danie przygotowane w dziedzinie produktów, które były w posiadaniu Hiszpanów, wypas stada lub pracuje gdzieś poza domem. A później, stając nieruchomości profesjonalnych kucharzy, przepis przeszedł kilka zmian. Posiłek rozpoczął wprowadzanie świeżych warzyw – pomidory, ogórki, papryka słodka i ostra, cukier, sól i niektóre przyprawy. Jednak podstawą pozostaje ten sam: chleb, masło i czosnek. I nie ważne jak staraliśmy się spierać gourmets względnej spójności gazpacho: „? Co to jest – zupę, przystawkę lub gruby czosnku sok” – pić można nazwać stretch. Zwłaszcza w nowoczesnych interpretacjach. Po tym wszystkim, danie nie tylko daje kremową konsystencję, ale także umieścić na płytce z warzyw, pokroić w plastry. Jest to wszystko się łyżką, a na pewno nie do picia!

Jak gotować gazpacho w domu? Exquisite gazpacho z krewetkami

Jednak, jak mówią, co należy przygotować i jak – prywatna sprawa. Oto kilka smaczne przepisy kulinarne zupy. Każda gospodyni domowa potrafi gotować tajemniczą gazpacho. Co to jest – konsumenci będą decydować sami. Więc, 2 kg pomidorów potrzeba: pieprz – 2-3 sztuk żółty lub zielony; Ogórek – 1-2 sztuk małej lub średniej wielkości; krewetki gotowane z góry – 100-120 g; cebuli – 1 głowy; Czosnek – 2 plastry; nieco oleju z oliwek 100 g suchego chleba, soli i pieprzu – do smaku. Wszystkie warzywa umyć, oczyścić z łodyg, nasion i skórki. Chop cebulę, wlać wrzącą wodę do goryczy lewej lub marynowanie go octu przez pół godziny – to polepsza smak produktu. To, co gotuje w restauracji. Wraz z chlebem chcesz wcześniej namoczyć w wodzie, wszystkie składniki (surowe!) Są cięte, umieścić w blenderze i sproszkowane do konsystencji puree. Potem zupa ubrany z oliwek, sól, pieprz i umieścić w lodówce na kilka godzin. Kiedy stolik w każdej płytce umieścić krewetki i pokrojone warzywa julienne oddzielnie piękny – mały ogórek i pieprz. Jest hiszpańskie gazpacho zupa z grzankami potrzebują. I nie zapomnij posypać posiekanymi ziołami – pomidory z nim bardzo dużo idzie!

Gazpacho, Assorted

Inną opcją gotowania i serwowania hiszpańskie kulinarne marki jest następująca: 5 duże pomidory, 2 ogórki, 2 zielone papryki, 2 ząbki czosnku, kilka skórki czarnego chleba i trochę oleju w blenderze do mielenia, przetrzeć przez sito, aby uzyskać całkowicie jednorodną masę. Dodanie soli do smaku, ocet, cukier, jeśli jest to pożądane mogą być rozcieńczone z wrzącej wody. Oddzielnie, umieścić na małe talerzyki plastry pomidorów, ogórków, – plasterki julienne – pieprz Pierścieni – marynowanych cebuli. Również wyciąć szynka, ser, jajka na twardo. Wszyscy przy stole można postawić się w zupie żądaną liczbę produktów, które chce. Również talerzyki umieścić posiekane zioła i okruchy czarnego chleba. Tabliczka z gazpacho zaleca się umieścić jadalne kostek lodu.

Zapraszamy na pyszne i zdrowe jedzenie!