787 Shares 3015 views

W pierwszym miesiącu życia


W pierwszym miesiącu życia dziecka jest zbiorem odpowiedzi na szybko zmieniających się doznań, które hojnie światowych. Pomimo faktu, że okruchy są pokazane różne odruchy, instynkty, a także są zmysły, wciąż nie ma ani doświadczenia, ani wiedzy, on nawet nie wie, że jest on niezależny – niezależny byt, a nie kawałek świata. Zrozumienie z najbardziej charakterystycznych cech edukacji dziecka w pierwszych tygodniach życia dziecka będzie znacznie zmniejszyć strach przed nieznanym i nowe stworzenie – noworodka.

Jego system myślenia nie ma ani przyczyny ani skutku, czyli wydarzenie wydawało się występować samodzielnie i nie zależą od siebie nawzajem. W pierwszym miesiącu życia dla niego wszystko, co zdarza się dość niespodziewanie, dopiero po pewnym czasie w głowie kolejce okruchy związku między wydarzeniami.

Stopniowo dziecko zaczyna intuicyjnie czuć się bezpiecznie, gdy następny najbliższą osobą. Pewnego dnia przyjdzie czas, kiedy poczujesz, że Twoje dziecko dla ciebie już nie jest nieznane i nieprzewidywalne. Kiedy czujesz, że można bezpiecznie powiedzieć, że dziecko jest ostatecznie rozstrzygnięty do życia poza organizmem matki, a teraz on nie jest noworodek, on grudnichok.

Kiedy tak się dzieje, że nie jest w stanie określić, nikt poza rodzicami. Z początkiem tego okresu dostaniesz silniejszą pewność siebie, a dziecko będzie zwiększać swoją wiarygodność. Jest w pierwszych miesiącach życia wśród was położył silną więź miłości. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez całe życie dziecko będzie im zabrana energii i na ich podstawie budować relacje z innymi.

motoryka w pierwszym miesiącu życia

Wszystkie dzieci rozpoczynają swój rozwój z jednego i tego samego punktu wyjścia, ale różnią się one od siebie pod względem aktywności fizycznej. Niektóre zaskakująco bierny i apatyczny, a drugi – bardzo aktywny. Jeśli takie dziecko leżało w łóżku twarzą w dół, będzie on z pewnością czołgać do głowy, aż głowica przylega co-albo. Kolejna różnica polega na tym, że niektóre dzieci wyglądają dość napięte, ich kolana zgięte, uchwyty dobrze wciśnięty do łydki, a palce zacisnęły się zupełnie jak pięść. Inne dzieci są bardziej zrelaksowany, i napięcie mięśni nie jest tak silny.

Trzecią różnicą jest rozwój dzieci układu czuciowo-ruchowej. Niektóre dzieci są bardzo łatwo zakłócić – pipsqueak wzdryga się na każdy dźwięk, podczas gdy inne, jak nie wie, jak uspokoić, położył palec na ustach.

Dzieci, które są aktywne, dobrze rozwinięta, a także mają dobre napięcie mięśniowe, zwany „płuca”. Ale rodzice słaby i pasywne dzieci mają się nieco trudniejsze, ale dzięki dobrej opieki i cierpliwości rodzicielskiej, większość dzieci można łatwo przezwyciężyć wszystkie trudności i są na równi z rówieśnikami.

lekcje

Pierwszy miesiąc dziecka odbywa się niemal we śnie. Okresy jawy i postrzeganie nowych informacji dość krótkotrwałe i rzadkie. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby zrobić żadnego planowania, ale także stracić dobrą okazją nie jest wart.

Różnią się postawy dziecka jawie, obrócić go do góry nogami na plecach, na boku lub brzuchu. Poszczególne pozycje noworodka nauczą się przenieść swoje stopy i dłonie. Cieszyć się czas spędzony z okruszyn, bawić się i śmiać się razem z nim.

Nie bój się tego, co izbaluete dziecku. Spróbuj zrobić wszystkie swoje pragnienia, bo jeśli dać mu uwagę, czego potrzebuje, nie będzie cię denerwować. W pierwszym miesiącu życia dla niego najważniejsze jest ludzkie ciepło, więc dzieci są tak chętnie, że wziął je w ramiona. Jeśli dasz mu wystarczającej uwagi i uczucia, nigdy nie stanie się ospały i apatyczny.