851 Shares 8126 views

Dziecko ma mieszane dzień i noc, że rodzice?

Czasami zdarza się, że dziecko zaczyna prowadzić aktywne życie nocne: gra, niegrzeczny, prosi, aby jeść, a poza tym wymaga uwagi. Śpiące dni pipsqueak. Tak jest w przypadku, gdy dziecko ma mieszane dzień i noc. Co robić w takiej sytuacji? Aby zacząć rozumieć, dlaczego tak się stało.


Tryb powody „odwróconego”

Na tym trybie stopniowo przebudowywany dziecko. Dzieje się tak, gdy maluch w ciągu kilku niespokojnych nocy nie mógł w pełni się zrelaksować. Aby rozwiązać ten problem, musimy najpierw poradzić sobie z faktem, z jakiegoś powodu, dziecko ma mieszane dzień i noc.

Przyczyny mogą być następujące:

  • problemy zdrowotne;

  • szum tła;

  • niezdrowa atmosfera emocjonalna w rodzinie.

Chociaż ten ostatni czynnik nie jest tak oczywiste, jak poprzednie, nie należy lekceważyć. Dzieci są bardzo wrażliwe na emocje innych. Im młodsze okruchy, tym szybciej przekazuje emocje matki, a to ma bezpośredni wpływ na jego zachowanie i, w szczególności, sen.

Co grozi trybie „odwróconego”?

Jeśli dziecko, aby nie zasnąć w nocy i spać spokojnie w ciągu dnia nie jest niebezpieczna, wówczas do jego rodziców staje się prawdziwym problemem. Początkowo chęć spania w ciągu dnia dziecko podoba tylko rodzicom, bo to nie jest czas wolny do własnych spraw. Ale we wczesnym wieczorem w dziecku chęć do gry, a potem przychodzi noc, a okruchy i nie zamierza iść do łóżka. W rezultacie – brak snu, zmęczenie i napięcia nerwowego dorosłych.

Dziecko ma mieszane dzień i noc, co robić i jak rozwiązać ten problem?

Pierwszą rzeczą, jaką rodzice muszą – to dużo cierpliwości, bo wytrzymać kaprysy dziecka na tle własnego zmęczenia jest bardzo trudne. Proces trybie odzyskiwania zajmie około 4-7 dni. Musisz działać stopniowo, za półtorej godziny dziennie przesuwając harmonogram dziecka. Należy przede wszystkim sprawiają, że wieczorem dziecko było zmęczone. Aby to zrobić, trzeba ograniczyć jego drzemki. Jeśli okruchy śpi, trzeba go obudzić delikatnie. Na ostatni posiłek powinien starać się dzieciak zjadł tyle. Nie zapomnij o kąpieli wieczorem, po uzdatniania wody pipsqueak odpocząć i dostroić się do długiego snu. Dla najlepszego efektu w wodzie można dodać ekstrakt z lawendy.

Jeśli dziecko ma mieszane dzień i noc, które muszą być skierowana jak najszybciej, dopóki dziecko nie jest przyzwyczajony do takiego trybu „odwróconym”. Im mniej czasu dziecko mieszkał w postaci wykresu, tryb normalny jest przywracany szybko. Proces odbędzie się przy mniejszym zużyciu energii, jeśli podłączysz Tato, Babciu, dziadku.

Do sytuacji, w której dziecko ma mieszane dzień i noc, nie powtarzać, konieczne jest, aby starać się dopasować do indywidualnych cech dziecka. A jeśli wieczorem dziecko zachowuje więcej emocji, należy ograniczyć wieczorne pobytu dziadków i innych krewnych, nie grać w gry i aktywne ściśle przestrzegać reżimu.

Każdy problem jest łatwiej zapobiegać niż naprawiać. Ale jeśli nadal mylone dzień dziecka i noc, co robić i jak szybko ustalić właściwy tryb, teraz wiesz.