205 Shares 9174 views

Gry plenerowe w obozie kilka opcji:

letnie dla dzieci – nadszedł czas, niezapomniane! Wielu rodziców próbuje wysyłać w tym czasie ich dzieci z dala od miasta, w kraju, na świeżym powietrzu, kąpiel w basenach, opalanie zdrowia hartowanego dzieci.

Ale nie należy zapominać, kolejny ważny aspekt święta – o rozwoju młodego człowieka. Dlatego najlepiej jest wysłać dzieci do miejsc, gdzie nie będą pozostawione na własną rękę, które będą doświadczeni nauczyciele z nimi. Najlepszym rozwiązaniem z resztą jest obóz letni.

Oh, lato, ah, obóz dla dzieci! Ile wspomnienia są przechowywane pamięci dorosły tej wspaniałej pory! „opowieści grozy” opowiadane przez noc w ciemnym pomieszczeniu, zimna krew … I jakie były wesołe gry w obozie!

Na przykład, "Shtander". Co się robi słowem, nikt nie wie. Sugeruje się, że nazwa wraca do niemieckiego wyrażenie «stojaka hier!» ( «Zostań tu!"). Ale to prawda, czy nie, nie ma znaczenia. Najważniejsze w tej grze jest to, że udział w nim mogą wziąć dowolną liczbę osób, a atrybuty piłką jest potrzebne.

Wersje tej gry w dużym obozie, ale są najczęściej. Lider rzuca piłkę do góry i krzyczy: „Shtander, (nazwa każdego gracza)” Wszyscy uciekają, a nazwany powinien mieć czas, aby złapać piłkę. Jeżeli piłka zostanie złapany, nie uderzając o ziemię, gracz „rzuca” move – znowu krzyczy główną frazę i odnosi się do innej partii.

Kiedy uderzyć piłkę na ziemi, który nazywano „prowadzi”. On wybiera jeden z tych, którzy są najbliżej niego, i stara się mu piłkę. Jeśli to się uda – aby rzucić piłkę w górę i krzyczeć będą mieć do kogoś „zamayali” „Shtander!”.

Z piłką można organizować inne gry w obozie. Na przykład, „ognisko” lub „kocioł”. Jest to rodzaj siatkówki, to nie jest tylko komenda gra. Każdy, kto nie wykorzystuje piłkę, siedzą w kręgu w „puli”. Gracze mogą „wyłączyć” ciosami siedzi w kręgu. Ale jeśli w „nagrodę” ktoś udaje się złapać piłkę, zanim spadnie na ziemię, wszystkie „zapisane” – oni wstać znowu w kółko. W „nagrodę” siedzi sprawcę, który popełnił zły cios.

Gry plenerowe w obozie – to ćwiczenie i rozwijanie podstawowych umiejętności życiowych – zdolność do działania w zespole. Były kiedyś gry wojenne „piorun Lato”, „Chapayev”, „Rangers”, „policjantów i złodziei”. Dziś zbyt często posiadają takie gry. Wymagają one szkolenia, uczestnictwo dorosłych, to przede wszystkim dużych imprez.

Takie gry w obozie obejmować udział dwóch lub więcej zespołów, które mają swój symbol – najczęściej określonym kolorze. Również stanowi główny atrybut w grze, takich jak flaga czy postacią symboliczną, z okna komunikatu lub innego obiektu.

Jego dzieci podczas snu organizatorzy gry starannie ukryte. W godzinach porannych na walnym zgromadzeniu ogłosił warunki gry z dziećmi w obozie. To może być atrybutem tropienia notatki, konkurencja typu „Wesołych zaczyna”, lub przeszukiwać mapę za pomocą azymutu.

Inny wariant tego zdarzenia mogą przypominać stare dobre „policjantów i złodziei”, gdzie jedna drużyna ukrywa, umieszczenie ikony strzałki, a drugi idzie na szlaku i patrząc na nich.

Zwycięzcy muszą czekać słodkie nagrody. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze – nie wygrać, ale uczestniczyć. Dlatego ci, którzy nie uśmiechnąć szczęście tym razem, konieczne jest, aby nagradzać.