456 Shares 9653 views

11 miesięcy dziecka: rozwój. Że dzieci powinny być w stanie w ciągu 11 miesięcy – ekspertyza

11 miesięcy dla dziecka – jest to poważny data kiedy pożądane pierwsze urodziny jest prawie tutaj. Przez pewien czas, aż dziecku się rozwijać i rozwijać, ma całkowicie zmieniony i nosi pewne podobieństwo do piłki, przyniósł do domu ze szpitala. Oczywiście, wszyscy rodzice są zainteresowani tym, co dzieci mają się uczyć do 11 miesięcy i czy ich dziecko ma wszystkie niezbędne umiejętności, jak na swój wiek.


11 miesięcy dziecka. Opracowanie: Powinienem być w stanie

Pierwszy rok życia dziecka – to jest najtrudniejsze i kluczowym okresem dla jego mama i tata. W tym wieku, kiedy tylko trochę w lewo przed pierwszymi urodzinami, każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, że dzieci powinny być w stanie do 11 miesięcy, aby było jasne, czy rozwój dziecka w jego wieku.

W tym wieku większość dzieci już są dumni właściciele zębów, które pozwalają żuć „dorosłego” jedzenia. Kto powinien unikać produktów postrzępione i kremowy i dać dziecku małe kawałki, które uczy się żuć. Układ pokarmowy już w pełni ukształtowane, więc dieta dla dzieci mogą rozwijać i zachwyt dziecka nowych i ciekawych potraw.

Reżim dnia do 11 miesięcy ustawił całkowicie, więc nie spróbować przebudować go na własne oczy. czy dziecko lubi siedzieć trochę dłużej w nocy lub, wręcz przeciwnie, chce wstać wcześnie – to będzie wyraźnie widoczne. Przystosowuje się do tego trybu, a można zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Ponadto, spróbuj zmienić zegar biologiczny dziecka jest nie tylko bezużyteczne, ale również szkodliwe. Jest to bezpośrednia droga do dziecka podkreśla, że w przyszłości na pewno będzie miało wpływ na zachowanie i układ nerwowy.

Fizyczny rozwój dziecka

Wśród rzeczy, które dzieci muszą być w stanie do 11 miesięcy, możliwość chodzić nie stosuje się do podstawowych umiejętności. Pomimo faktu, że system jest w pełni wzmocnionego silnika, nie wszystkie dzieci zaczynają chodzić na własną rękę w tym wieku. A jeśli widzisz, że maluch woli czołgać, że nie ma powodu, aby podnieść panikę. Inną rzeczą, jeśli nie chcą lub nie mogą stanąć na własnych nogach. Powinien mieć na tyle swobodnie chodzić na arenie, przylegającą do podłoża. Jeśli to nie jest przestrzegane, może trzeba kurs masażu i fizykoterapii.

Jeśli dziecko woli czołgać, powinniśmy stopniowo nauczyć go chodzić. Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że pierwsza próba nie powiodła się, może to prowadzić do dziecka przez długi czas nie będzie miała nowych prób. Dlatego matki pomóc i jej kontynuacja wsparcie jest bardzo ważne na tym etapie. Uciec na drugi koniec pokoju, pokaż dziecku ulubioną zabawkę i oferują przyjść po nią. Jeśli będzie próbował czołgać, podnieś na nogach, a tym samym do zrozumienia, co zrobić. Stopniowo dziecko zacznie odchodzić od pełzania, poruszając się bardziej na nogach.

Proces rozwoju aparatu mowy również prawie zakończona w tym wieku. Wśród rzeczy, które dzieci muszą być w stanie do 11 miesięcy, próbując rozmawiać zajmują poczesne miejsce. Nie wszystkie dzieci zostały wypowiedziane te słowa, ale gra dźwięków i próbują przekazać swoje myśli za pomocą mowy, powinny one być w stanie. W tej chwili nie ma świadomości, dlatego ważne jest, aby aktywnie wprowadzać dziecko nowych słów i zjawisk. Można korzystać z książek, zdjęć, wszystkie otaczające przedmioty i interaktywne zabawki. Zdolność do reprodukcji dźwięków z przeszłości jest bardzo przydatne dla rozwoju narządów mowy i aktywności umysłowej. Im więcej materiałów wsparcia będzie przyciągać pomoc, tym szybciej zostanie utworzona w celu rozwijania nowych umiejętności i wszystkie rodzaje pamięci małego człowieka.

Rozwój psychiczny dziecka w wieku 11 miesięcy

Przez ten wiek, dziecko już stało się niezależną osobą z ich przyzwyczajeń i preferencji. Ponadto, dzieci zaczynają rozumieć, że mogą z powodzeniem być manipulowane przez dorosłych. Na przykład, widząc, że płacz ty dużo bardziej skutecznie reagować niż agukane, dziecko może zacząć go używać. Z tego wynika natychmiast odstawić, bo w przyszłości może to doprowadzić do trwałych kaprysów i nieposłuszeństwo.

Na 11 miesięcy, to nadal aktywną wiedzę o świecie, w dużej mierze niezależny. Więc nie ograniczają dziecko w swoich próbach odkrywania świata. Jednak możliwe jest, aby chronić terytorium ruch dziecka, chroniąc go od przewodów i ostrymi krawędziami.

Dla udanej adaptacji społecznej dziecka staraj się zachować jak najwięcej, aby komunikować się z innymi dziećmi. Nauczenie się zaprzyjaźnić i dzielić zabawki teraz, w przyszłości, o wiele łatwiej jest przetrwać wlew przedszkolu i szkole pracowników.

Różnica między chłopców i dziewcząt

Gdy nie ma porównania z tym, że dziecko powinno być w stanie do 11 miesięcy, chłopiec i dziewczynka, wbrew powszechnemu przekonaniu, że nie różnią się znacznie w rozwoju. Istnieje opinia, że mężczyzna jest lekko opóźniony w rozwoju samicy, ale nie jest to regułą i zależy od dziecka.

Podstawowa różnica między dzieci różnej płci w tym wieku jest zachowanie. Pierwszym z nich jest wybór zabawek i gier.

Dziewczęta preferują bardziej spokojną atmosferę w otoczeniu ulubionych lalek. Mężczyźni również grać głośno, mają więcej ruchu i naśladowanie. Także różne dzieci reaguje na inne dzieci. Chłopcy wydają się być łatwiejsze, aby przejść do kontaktu, natomiast dziewczęta są bardziej nieśmiały. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dzieci są takie same indywidualne. A jeśli zaczniesz porównywać sukces Twojego dziecka tak, że dziecko powinno być w stanie w ciągu 11 miesięcy, dziewczynka może znacznie cię zaskoczyć, jak chłopiec. może nagle okazać, że księżniczka jest znacznie bardziej aktywne i niespokojne niż chłopcu sąsiada. cechy behawioralne odpowiadające płci mogą zacząć pojawiać się znacznie później.

Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 11 miesięcy. Tabela rozwój

Tak więc, przykładowe osiągnięcia dzieci do końca pierwszego roku życia są zdefiniowane. Jaśniej, są przedstawione w tabeli.

Że dziecko powinno być w stanie w ciągu 11 miesięcy
Wzrost i waga rozwój fizyczny rozwój emocjonalny rozwój mowy

Chłopców – 74 cm, 10 kg

Dziewcząt – 72 cm, 9-9.5 kg

Stojak z obsługą, co czyni pierwsze kroki, aby trzymać łyżkę i próbować mieć siebie, starając się pić z kubka

Wykazywać preferencje dla gier i komunikacji, być swoim własnym „ja” i chęć manipulowania dorosłych

Aby móc wymówić jakieś dźwięki, sylaby i umieścić wymawia niektóre słowa w całości

Jest to podstawowa wiedza, która powinna pokazać dziecku w tym wieku. Ale jeśli dziecko nie jest jeszcze w stanie zrobić coś z tej listy, nie jest powodem do paniki. Być może w coś innego, to jest przed rówieśnikami.

Co mówią eksperci

Mówiąc z punktu widzenia nauki, które powinny móc dziecko ma 11 miesięcy, w opinii ekspertów na ten temat jasno. Mówią, że najważniejszą rzeczą – należy pamiętać, że każde dziecko rozwija własny kalendarz. A jeśli on nie może zrobić wszystko nadana tego leku wiekowej, to nie znaczy, że jest nieco w tyle.

Bardzo często matka, niepokojące, starając się zmusić dziecko zacząć coś robić. Jest to błędne zachowanie, które mogą być rodzicem. Nie ma potrzeby, aby wywrzeć nacisk na dziecko i zażądać od niego niemożliwe. Lekarze rozszerzyć zakres wiekowy nabycia umiejętności do 2 miesięcy. Ale jeśli po tym okresie dziecko nie uczy się wszystkie niezbędne umiejętności, to jest okazją do lekarza i zabrany do korekty. W tym przypadku, to jest bardzo ważne, aby nie tracić czasu na leczenie i nie panikować przedwcześnie. Że takie zachowanie dziecko będzie wygodne rosnąć i nie otrzymuje uraz psychiczny.

W opinii dr Komarovsky

Zbyt wiele matek wychowywać dzieci zgodnie z metodą dr Komarovsky. Znani pediatra jest jego pogląd na zasadach rozwoju dzieci. Pomijając fakt, że dziecko powinno być w stanie w ciągu 11 miesięcy, Komorowski podkreśla znaczenie zdolności do rozumienia mowy. Dziecko reaguje na prośby i apele dorosłych ruchów głowy lub rąk.

Jednocześnie lekarz zapewnia rodzicom, że nie trzeba zbyt polegać na wymagania różnych technik, a także porównać swoje dziecko z innymi. Niech dziecko dorasta w komfortowych warunkach, gdy robi coś tylko wtedy, kiedy chce. Najciekawsze gdzie zasada ta powinna działać zgodnie z Komarovsky są kwestie żywności i toaletowego treningu. W pierwszym przypadku nie jest konieczne, aby karmić dziecko na godzinę, kiedy myślisz, że to najwyższy czas. Jest dziecko powinno tylko wtedy, gdy był głodny. To jest podstawą prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, przewodu pokarmowego i prawidłowego rozwoju dziecka.

Co do garnka, nie ma też potrzeby, aby budować na sukcesach innych dzieci. Jeśli nauczyć dziecko do puli w ciągu 11 miesięcy, efekt jest bardzo niestabilny i możliwe jest, że jako dorośli, dziecko zaczyna walczyć o swoje pozycje. Dlatego ważne jest, aby zacząć uczyć swoje dziecko tylko wtedy, gdy coś widać, że jest na to gotowy.

Kurs dla każdego dziecka jest inna

Jest to kluczowy pomysł, który ma rozpoznać każdą mamę zmierzający do podniesienia jej dziecko z miłością i oddaniem. Porównując skuteczność ich potomstwa na fakt, że dzieci powinny być w stanie do 11 miesięcy, najważniejsze – nie do przyjęcia twierdzenia naukowe prawdy absolutnej. Serce matki najbardziej wrażliwe, a jeśli dziecko jest coś nie tak, i tak czujesz to bez żadnych porównań.

rosną zdrowe

Wreszcie, przed pierwszym urodzin jest prawie tutaj, przez 11 miesięcy od dziecka. Rozwoju (które powinny być w stanie) powinny nadal być ściśle monitorowane przez rodziców do wszelkich odchyleń od normy była natychmiastowa reakcja. Zapoznanie się z niezbędnych umiejętności, które powinny mieć dziecko to wiek, jest bardzo miło wiedzieć, że dziecko robi wszystko powyższe, to znaczy, że rozwija się prawidłowo. Jednak w przypadkach, gdy dziecko nie robi coś, trochę poczekać, zanim pęd do lekarzy i lekarstw.

To może potrwać tygodnie, i będzie musiał zrobić wszystko zgodnie z nauką. Po pierwszym roku życia przynosi coś nowego każdego dnia. Co najważniejsze, niech Twoje dziecko czuje, że jest kochane, zadbane, po czym jego rozwój będzie znacznie bardziej poprawne.