415 Shares 3589 views

Dlaczego dzieci płaczą po przebudzeniu: Przyczyny

Płacz dziecka – jest zawsze stresujące dla rodziców. Szczególnie przerażające, gdy dziecko płacze we śnie, albo budzi się w nocy z sercem rozdzierające krzyki. Mama i tata w takich momentach czują się bezradni. Aby zniszczyć wszystkie lęki, daj nam zrozumieć, dlaczego dzieci płaczą, gdy się obudzą.


Znaczenie snu

Sen – ważnym elementem rozwoju dziecka, szczególnie w pierwszym roku życia. A nocą dzień odebrana informacja „przetrawić” mózgu, tworząc nowe połączenia neuronowe. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego dziecko często budzi się w nocy płacze. Zbadajmy główne powody.

warunki snu

Dziecko rozwija się w łonie matki, to w komfortowych warunkach, gdzie jest zawsze ciepłe, przytulne, bezpieczne. W naszym świecie, dziecko musi dostosować się do warunków środowiskowych. Głównym zadaniem rodziców – aby zapewnić komfort dziecka, zwłaszcza podczas snu. Dziecko może obudzić, ponieważ pokój jest zbyt gorąco / pranie pościeli emanuje zapach drażniący lub potrzebujesz zmiany pieluchy. Dlatego kwestia komfortu snu należy podchodzić odpowiedzialnie:

  • temperatura pokojowa – 18-20 ° C Zawsze przewietrzyć pomieszczenie.
  • Wilgotność – 50-70%. Uzyskanie nawilżacza.
  • pościel dla niemowląt przemywa bezzapachowych środków i zapachu. Dzieci są bardzo wrażliwe na ostrym smaku.
  • Musimy starać się zmieniać pieluchy tak często jak to możliwe, co około 4 godziny, nawet w nocy.

fizjologia

Najczęstszym powodem, który wyjaśnia, dlaczego dziecko budzi się, płacz jest głód. Mleko matki – główny pokarm dla dziecka, szybko trawione, więc karmienie piersią może być bardzo wiele. Noc – nie jest wyjątkiem.

Innym powodem, dlaczego dziecko płacze we śnie i przebudzeniu – potrzeba ciągłego kontaktu dotykowego z matką. Wszakże tylko w rękach mojej matki, uczucie jego zapach, dziecko czuje się bezpieczne. Nie skąpić na ramionach i innych przejawów miłości. Wszakże nawet starsze dziecko potrzebuje czułości matki.

Kolka – główną rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówimy o płacz dziecka w pierwszych miesiącach życia. Do tej pory lekarze nie dali szczegółowy obraz tego, co jest kolka. Uważa się, że w wyniku napięcia mięśni, który występuje u dzieci poniżej 3-4 miesięcy, samochody GAZ piętrzą się w jelitach i prowokować ból. To jest powód, dlaczego dziecko często budzi się i płacze. Ulgę pochodzi zwykle do 6 miesięcy, gdy układ żołądkowo-jelitowy grudnichka ostatecznie uformowana.

Innym częstym powodem dlaczego dziecko budzi się płakać – ząbkowanie. To zdarzenie może towarzyszyć gorączka i wydzielina z nosa. Ułatwienia tego okresu dziecko może być przez uśpienie dzieci w postaci żelu do stosowania miejscowego i zawiesin doustnych.

Często powodem, dlaczego dzieci płaczą, gdy się obudzą, to gęsty obiad. Dzieci trudno spać z pełności w jamie brzusznej. Sen staje się płytki, niespokojny. W związku z tym, wieczorem jest lepiej jeść lekkostrawne pokarmy, takie jak kefir, jogurt, twaróg.

choroba

Syn chory dziecko płytki, przerywany. Dziecko często zakłócać sen lub ból gardła lub zatkany nos, albo wzrostem temperatury. Aby ułatwić objawy choroby i przywrócić dobry sen jest niezbędny do odpowiedniego leczenia, które wyznaczają tylko pediatrą.

przyczyny psychologiczne

Sen nocy dziecko zależy od tego, co się z nim w ciągu dnia. Te zdarzenia mogą być powodem, dlaczego dziecko płacze we śnie i posypane.

Dlaczego dziecko płacze we śnie i posypane? Sen nocy dziecko zależy od tego, co się z nim w ciągu dnia. Aktywnie spędzony czas z wielu ruchów, sport, krótkie przerwy na odpoczynek może być wyjaśnienie, dlaczego dzieci płaczą, gdy się obudzą.

Jest to spowodowane nagromadzeniem kortyzolu, hormonu stresu, który utrzymuje ciało dziecka w tonie. Wydawałoby się, aktywnie prowadzone dzień powinna zapewnić dziecku zdrowy głęboki sen. Ale wszystko okaże się odwrotnie. Dlatego ważne jest, aby połączyć aktywny i odpocząć w ciągu dnia.

Dzieci są bardzo zależne od swoich rodziców, a nie tylko finansowo. Z mama i tata mają subtelny związek psychologiczny. Jeśli skandali rodzinnych kłótni, które zaangażowane dziecko, jest traumatyczne dla dziecka. W rezultacie dziecko budzi się w nocy z płaczem i krzykami. Głównym rekomendacja – dzieci nie powinny być zaangażowane w macierzystej demontażu. Powodem łzami nocy dla dzieci starszych może stać się kłótnia rówieśnicy.

Nowe doznania, nowe informacje, zwłaszcza w nadmiarze, może być powodem, dlaczego dzieci płaczą, gdy się obudzą. Mózg za noc musi „przetrawić” dużą ilość wrażeń. Jak wynika z aktywności umysłowej snu staje się przerywany, dziecko może płakać w nocy. Negatywnie wpływać na sen oglądania telewizji lub grania komputer. Aby wykluczyć ten rodzaj rozrywki w życiu dziecka, zwłaszcza w godzinach wieczornych.

Również powodować nocne przebudzenia u dziecka może stać się fobii. Na przykład, najczęściej – strach przed ciemnością. Tutaj będą pracować z psychologiem, aby zapewnić komfortowe warunki do snu (śpiące razem, albo obecność lampy w pokoju).

Sposoby normalizować sen dziecka

Każde dziecko jest inne. Nie ma ogólnego rozwiązania problemu snu biednego nocy. Ale istnieją pewne uniwersalne zasady, zauważając, że można zapewnić, że sen dziecka w nocy:

  • Moja codzienna rutyna pozwala organizować i rozpowszechniać dziecko w godzinach dziennych w spoczynku i czuwania, a tym samym przeciążeń dziecko. Jest to szczególnie ważne dla małych dzieci.
  • Rytuały pomagają dziecku iść do delikatnie spać. Po tym wszystkim, każdy był dzieckiem, a na pewno pamięta, jak nie chce iść spać. Jeśli się zwyczaj przed snem, na przykład słuchanie muzyki relaksacyjnej, wykąpać, zrobić masaż relaksacyjny, to przygotowanie dziecka do układania bez łez i zapewniają długą zdrowy sen w nocy.
  • Wyklucza aktywne w godzinach wieczornych rozrywek i gier, które stymulują układ nerwowy dziecka.
  • Wczesne układanie. Jest udowodnione, że dziecko dla zdrowego snu trzeba iść do łóżka przed dziewiątą wczoraj. Pozwoli to zwiększyć odmłodzić i zregenerować siły.
  • Przyjazna atmosfera w rodzinie – szczęśliwe dziecko. Szczęśliwe dziecko dobry sen.
  • Lekka przekąska wieczór pozytywny wpływ na zdrowie snu dzieci.

wniosek

Dziecko płacze – to stres, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Dlatego, aby zrozumieć przyczyny, dlaczego dziecko płacze, kiedy się obudzi, bardzo ważne. Kochający rodzice będą próbować ustalić przyczynę do nocnych przebudzeń dziecko ze łzami i pomóc uporać się z problemami. Jeśli lęk podczas snu staje się systematyczne, jego częstotliwość wzrasta, konieczne jest, aby odnosić się do neurologa o poradę i odpowiedniego leczenia.