274 Shares 3143 views

Jak nagrać płytę MP3 w urządzeniu. Jak nagrać muzykę na dysku w samochodzie

Nie trzeba dodawać, że muzyka i droga jest więcej zabawy. A pasażerowie i kierowcy bez swoich ulubionych piosenek i kompozycji są często sami w sposób po prostu nie występuje. A jeśli to wszystko brzmi dobrze na system głośników wysokiej jakości, czując się po prostu odrażająca. Nowoczesne radio i samochód CD Odtwarzacz obsługuje wiele formatów. Porozmawiajmy o tym, jak napisać płytę MP3 w urządzeniu. Chociaż przez ten proces jest bardzo prosta, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów, które zostaną omówione dalej.


Jak nagrać płytę MP3 w samochodzie: Wybór nośników optycznych

Chociaż nowoczesne radia samochodowe i odtwarzacze DVD może pochwalić możliwość odtwarzania prawie wszystkich znanych formatów audio i wykrywanie nośników optycznych, wydaje się mało prawdopodobne, że melomani słuchać piosenek w samochodzie będzie używać dysków o dużej pojemności, takich jak Blu-ray lub specjalistycznych mediów standardem Mini Disk.

Najczęstszym i niedrogie dzisiaj są dyski CD-R i DVD-R zwykle, a także ich modyfikacje RW wielokrotnego zapisu. Spalić napęd MP3 w samochodzie może znajdować się w dowolnym medium, jednak w przypadku korzystania ze standardowego wersji R, przeznaczony wyłącznie do jednokrotnego zapisu więcej to nie działa dodać. Z biegiem czasu, napęd może być bezużyteczne w wyniku uszkodzeń mechanicznych, a następnie będzie on po prostu trzeba go wyrzucić.

W tym sensie, RW-napędy wygląda o wiele bardziej korzystne. Ponadto mogą być one zapisane w kółko, że jest możliwe, aby dodać pliki do istniejącego, jeśli początkowa nagranie zostało wykonane w trybie wielosesyjnym. Nawet jeśli takie nośniki optyczne uszkodzenia mogą być poddane formatowaniu, uszkodzone sektory, a następnie po prostu zablokowane i ignorowane podczas nagrywania.

Jest rzeczą oczywistą, że przedmiotem odtwarzacz DVD droga uznanie standardowego należy preferować niego, jeśli tylko z powodu większej pojemności. Przy wyborze dwuwarstwową pojemność dysku DVD-ROM o pojemności 8,5 GB (nie dwustronnych 4,7 GB na stronie) powinien być bardzo ostrożny, ponieważ niektóre odtwarzacze takie nośniki mogą nie dostrzegają. I są one rejestrowane tylko raz (standard DVD + R DL).

Jak nagrać dysk mp3 samochodu: najlepsza metoda pisania

Jeśli chodzi o proces tworzenia płyty, a następnie można przejść na kilka sposobów. Jeśli chcesz nagrać płytę MP3 do urządzenia w trybie standardowym należy stosować tworzenia płyty z danymi.

W dowolnym programie do nagrywania jest funkcją. Sam proces jest podobny do konwencjonalnych kopiowanie plików z jednego miejsca do drugiego, z tą tylko różnicą, że sprawiło przechodzącej spalania nośników optycznych.

Można użyć i tworzenie płyt audio CD z plików MP3, które mogą być odtwarzane przez absolutnie wszystkich aktualnie znanych graczy, ale takie podejście wydaje się nieracjonalne, ponieważ przekształcony w formacie CDA plików źródłowych na dysku zajmują dużo więcej miejsca. I tu jest uniwersalny format MP3 przy mniejszym rozmiarze torów i jest uznawany przez wszystkich graczy, niezależnie od producenta.

Oprócz tego, co zostało powiedziane na pytanie jak napisać płytę MP3 do samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka dodatkowych parametrów (szybkość zapisu, charakterystyki częstotliwościowe, głębia bitowa, i tak dalej. D.). W standardowym wykonaniu, nagrywanie dźwięku z częstotliwością próbkowania wynoszącą 44,100 Hz, szybkość transmisji danych 128 kbit / s do 16 bitów. Nie najlepsza wydajność, ponieważ byłoby pożądane, aby zakończyć poczucie wyższej jakości (96 kHz, 320 kbit / s, 24-bitowej). Ale to wszystko zależy od akustyki. Jeśli głośniki są w stanie odtworzyć całe spektrum w tym zakresie częstotliwości, jak, aby poprawić właściwości akustyczne nie mogą nawet próbować i tak słuchowo dostrzegalna różnica nie będzie. Nawet w stosunku do materiału wyjściowego odbędą razy więcej plików mp3.

Preferowane programy i narzędzia

Jeśli chodzi o programy do zupełnie elementarny, aby rozwiązać problem, w jaki sposób nagrać muzykę na dysku w samochodzie, mogą teraz znaleźć tak, że głowa wokół idzie. Co wolisz?

W najprostszym przypadku, nawet średnia Windows Media Player może być używany, który posiada funkcję nagrywania materiału lub nagrywania przy użyciu wbudowanego w systemie Windows narzędzia.

Po włożeniu nośników optycznych w układzie napędowym zaoferuje listę proponowanych działań. Po wybraniu pozycji, wystarczy dodać pliki, które chcesz włączyć i rozpocząć proces spalania.

Ale wielu z „native” pomocą systemów Windows, nie podoba ze względu na zbyt skromne możliwości. Dlatego korzystne jest uniwersalnym narzędziem, takim jak Nero Burning ROM i Nero Express zastosowaniu przyspieszonych procedur i tym podobne.

Tutaj, dla przypomnienia, wybierz opcję utworzenia danych w trybie dysk, dodać pliki lub całe foldery (dysk twardy lub urządzenie USB), aby nadać płycie nazwy (choć niekoniecznie) i przejść bezpośrednio do nagrywania.

Proces przygotowania utworów i nagrać na płytę

Teraz zaczyna się najważniejsze. Przede wszystkim, należy wybrać ustawienie urządzenia do pisania i ewentualnie ustawić minimalną prędkość zapisu. Odbywa się to tak, że w przyszłości nie było problemów z czytelnością tarczy i jakość nagranego materiału.

Jeśli używasz maksymalnej prędkości, który został zaprojektowany nośnik optyczny (16x, 32x, 48x), a następnie, gdy niektórzy gracze będą bawić się „potykać”.

Przed rozpoczęciem pożądane jest, aby ustawić pole wyboru obok linii sprawdzanie dysku po nagraniu. W pewnym sensie, to upewnij się, że dysk jest poprawnie zapisane i podczas gry nie pojawią się błędy krytyczne.

Co o ustawienie ustawień dźwięku w programie specjalnie nie będzie jasne. Dlatego niniejszy melomani że stawia jakość przede wszystkim, to lepiej jest użyć profesjonalny program jak edytory dźwięku Sony Sound Forge lub Adobe Audition, które mogą wytwarzać bardzo precyzyjne dostrojenie jakości transformacji w procesie nagrywania płyty bez edycji.

Czas potrwa dłużej, ale jak mówią, że warto. Jeżeli weźmiemy pod uwagę początkową edycji, można zastosować filtry, korektory, kompresory i inne efekty w czasie rzeczywistym, w celu uzyskania normalizacji do wszystkich utworów dobranych przez głośności i inne. Narzędzia brakuje. Mogą być dostępne i zautomatyzowanych programów, zdolność, aby zastosować ustawienia do wielu ścieżek jednocześnie, takich jak AAMS (Auto audio Mastering System).

Niuanse związane z wykorzystaniem dysków wielokrotnego zapisu

Jak dla standardowego RW, tam też ma swoje pułapki. Na przykład, wiele narzędzi oferują użyć trybu wielosesyjną (nagranie z możliwością dodawania plików do już zarejestrowanego materiału).

Jednak nie fakt, że dodatkowe utwory zostaną rozpoznane podczas odtwarzania. Tutaj wszystko zależy od używanego odtwarzacza. Więc lepiej jest, aby upewnić się, że taka funkcja jest do niego.

zamiast wniosku

Ogólnie rzecz biorąc, kwestia jak nagrać płytę MP3 w komputerze, wystarczy po prostu jest rozwiązany. Najprostszym sposobem można użyć Nero Express zadzwonić narzędzia bez zmiany sugerowanych ustawień. Cały proces trwa około 10-15 minut w zależności od rodzaju płyty i szybkości zapisu. Ale jeśli chcesz dobrą jakość, czas, aby tworzyć płyty MP3 będzie musiał poświęcić i cierpliwości.