444 Shares 2149 views

Lekoteka – co to jest? Centrum „Lekoteka”

Wielu rodziców usłyszał od lekarzy, że ich dziecko – wyłączone, nie wiem, co robić dalej. Wielu postrzega to jako osobistą zniewagę, zaczynają się wahać, strach. Oczywiście, nadal kochają swoje dzieci, ale nie wiem jak się uczyć i jak ją rozwijać. Niestety, niewiele osób wie, że te problemy są rozwiązywane Lekoteka. Co to jest, jak to wpływa na rozwój dziecka?

definicja

Lekoteka – to serwis, zapewniając wczesne pomocy psychologicznej i pedagogicznej dla dzieci, które mają trudności. Unikalne jest to, że ma pracować nie tylko z dziećmi, ale także z ich rodzicami. Jest to bardzo ważne dla rodziny. Przekład z szwedzkiego „Leko” oznacza „zabawkę” i „tek” w języku greckim oznacza „montażu”.

Centrum „Lekoteka” stworzony dla tych dzieci, które nie są w stanie uczestniczyć, wraz z innymi szkoły lub ogrodów. Oni potrzebują pomocy patologów mowy patologa, psycholog. Ponadto, pod warunkiem, psychologiczne i pedagogiczne wsparcie rodziny. W tym celu specjalne programy, które uwzględniać szczególne potrzeby dzieci i ich indywidualnych potrzeb.

Funkcje usługowe

Należy podkreślić, że Lekoteka stworzony dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci, które mają różne nieprawidłowości w emocjonalnej, fizycznej i psychicznej kondycji. Jest zorganizowana przestrzeń dla dzieci, które mają opóźnienie rozwoju, znajduje się specjalny obszar z dużą ilością zabawek. Ostatnio pomaga rozwijać percepcję słuchową i wzrokową, czuciowych i ruchowych umiejętności, a także aktywować procesy poznawcze. Istnieje także specjalna biblioteka muzyczna, której celem jest wszechstronny rozwój dzieci. Wiele się powiedzieć, że obecnie w sprzedaży jest wiele zabawek, więc nie ma potrzeby, aby uczestniczyć w takich instytucjach. Jednak większość rodziców nie wie, co zrobić z takim materiałem.

Historia Lekoteka

W 1963 roku rozpoczęła Szwajcaria opisuje strukturę. W Rosji pojawiła się dopiero w 2001 roku. Dzisiaj jest jednym z największych działów w Moskwie. Należy zauważyć, że istnieje Lekoteka w przedszkolu i jako oddzielna jednostka niezależna. Problem jest z powodu problemów, które istnieją dzisiaj. Każdego roku liczba dzieci z niepełnosprawnością jest coraz większe. W wielu regionach naszego kraju, niestety, nie ma jednostki, które wykonują podobne funkcje. W przypadku dzieci z porażeniem mózgowym jest teraz zwrócić uwagę, to ci, którzy mają problemy z widzenia i słuchu, dokąd pójść. Specjaliści praktycznie żaden. Nie wystarczają badania z defectology lub logopedy. W celu ułatwienia tych dzieci, trzeba stworzyć zestaw środków, które zostaną wysłane, aby pomóc dziecku opóźnienie w rozwoju fizycznym lub umysłowym.

Zwłaszcza tych w centrum

Dzieci, które mają problemy w intelektualnej, psychicznej i fizycznej płaszczyźnie, znaczna pomoc będzie Lekoteka. Co to znaczy, że jest przeznaczony do jakiego wieku? Już pierwszego roku życia dziecka może rozpocząć zajęcia w tych ośrodkach. Przestrzeń jest zorganizowana prawidłowo, wszystkie zabawki są ukierunkowane na rozwój dziecka. psychiatra, terapeuta,: lekarze specjalizacji pracy pracownik socjalny, nauczyciel-organizator, psychologa i innych. W pewnych porach rodziców z ich dziećmi przyjść do centrum, gdzie specjaliści uczą ich, jak rozwijać dzieci i grać z nimi.

Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymują korzyści dla domowych. Gdy dziecko wraca do szkoły. Jeśli to konieczne, utworzyć dodatkowy kurs. Specjaliści są szkoleni w Moskwie. Nie wyjaśniają, w jaki sposób Lekoteka co to jest, jak organizować i wspierać wszechstronny rozwój dzieci i ich rodzin.

podstawowe pojęcia

Lekoteka dla dzieci niepełnosprawnych jest podstawowym pomysłem. Jest to, aby korzystać z gry w młodym wieku uczyć dzieci prawidłowego kontaktu ze światem zewnętrznym. Stworzony przez specjalne technologie, które są dostosowane do ich możliwości. Uczą się grać, aby doświadczyć świata i wydarzeń w niej, jak również do reagowania na to, co dzieje się wokół. Elizabeth Newson – brytyjski psycholog – przedstawił pewne podstawy teoretyczne. Wydała książkę „zabawki i zabawki”, który aktywnie omawia się na grze i jej wpływ na ogólny rozwój i formowania osobowości.

Usługa formacja w przedszkolu

W wielu przedszkolach naszego kraju zaczyna działać Lekoteka. Co się stało, już wiedzą, wiele rodzin, które mają dzieci z niepełnosprawnością. Tu specjalnie wybrane zabawki, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby dziecka.

Eksperci pracują nad bardzo ściśle w celu zapewnienia, że wszystkie produkty posiadają wymagane komunikację cechy fizyczne, intelektualne i zmysłowe.

Obecnie często można znaleźć dzieci, które mają zaburzenia z deficytem uwagi. Wykazują oznaki autyzmu lub nadpobudliwość. Dla nich wszystkie funkcje w grze musi być dokładnie wyważone. Są doskonałymi modelami zdalnie sterowane. Są bardzo łatwe w użyciu, wzrokowo i za pomocą dźwięków, aby stymulować dziecko i powie Ci, jak się zachować. Materiał ten pozwala na bardzo łatwe do ustalenia linii przyczynowo-skutkowych, nauczyć się poruszać w przestrzeni i myśleć w kategoriach „prawo-lewo”, „tam iz powrotem”. Wkrótce dziecko zaczyna rozumieć relację „Over-Under”.

Ważne jest, aby pamiętać, że w grze dziecko rozwija się drobny palec silnika, uczenie się planować swoje działania prawidłowo. Rezultat jest natychmiast przetwarzane, śledzonego obiektu i skupia uwagę na poprawność jego ruchów.

Tak więc widzimy, że Lekoteka, programy, które mają na celu ogólny rozwój dzieci niepełnosprawnych jest doskonałym środkiem pomaga nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, bo najczęściej w takich sytuacjach dorośli nie wiedzą jak prawidłowo współpracować z dzieckiem w jaki sposób dostosować go do prawdziwego życia.