445 Shares 7344 views

Otręby lniane: dobre i złe. Jak wziąć otręby lniane w celu zmniejszenia masy ciała?

Dzisiaj jest popularne, a nawet modne, aby jeść otręby – owies, len, żyto, pszenica. Od dawna udowodniono, że mają wiele przydatnych właściwości, są bogate w składniki odżywcze, mogą poprawić stan zdrowia w pewnych chorobach, a także pomóc pozbyć się nadwagi.

Co to są otręby lniane?

Jest to w istocie marnotrawstwo po przetworzeniu lnu zbożowego. Obejmują powłokę zewnętrzną i małą część ziarna, która pozostaje po przetworzeniu głównej części zboża w celu wytworzenia oleju lnianego. Niespodziewanie są to najcenniejsze odpady – zawierają one do 90% cennych substancji w nasionach. W porównaniu do żyta, owsa, analogów pszenicy, gatunek ten jest mniej powszechny, ale jest uważany za bardziej wartościowy.

Otręby z nasion lnu: szczegółowa kompozycja

Po dokładniejszym zbadaniu składu otrąb z nasion lnu, staje się jasne: jest to magazyn składający się z użytecznych substancji. W szczególności ich skład obejmuje następujące składniki:

  • Włókno jest głównym składnikiem.
  • Żelazo, wapń, potas, magnez, wiele innych minerałów.
  • Witaminy B1, B6, B2, A i E.
  • Kwasy Omega-3 i Omega-6.
  • Białko.
  • Monosacharydy.
  • Kwas foliowy.

Wartość odżywcza produktu na 100 gramów: białko – 27 gramów, tłuszcz – 9 gramów, węglowodany – 12,5 grama, zawartość kalorii – 250 kcal.

Jakie jest zastosowanie?

Z powodu właściwości do skutecznego oczyszczania ciała, usuwania toksyn z niego, otręby nazywa się "szczotką" lub "odkurzaczem". Przechodząc przez jelita, oczyszcza ściany, biorąc ze sobą wszystko niepotrzebne i niepotrzebne. Dzięki nim problem zaparowania zanika, jelita zaczyna pracować w pełni, co przyczynia się do ogólnego stanu sanitacji. W szczególności poprawia się stan skóry, włosów i paznokci, człowiek zaczyna czuć się czujny, zdrowy, aktywny. Udowodniono również, że otręby lniane pomagają normalizować metabolizm, poprawiają pracę serca i naczyń krwionośnych, wzmacniają odporność, obniżają poziom cholesterolu we krwi i cukru. Witaminy i minerały zawarte w nich mają korzystny wpływ na stan zdrowia w ogóle.

Ustalono, że przyjmowanie produktu może być skutecznym zapobieganiem występowaniu pewnych chorób: zapalenie trzustki, dysbioza, miażdżyca tętnic i inne.

Podczas ciąży i karmienia piersią otręby z nasion lnu są nie tylko możliwe, ale muszą być spożywane. Jeśli nie przekroczysz tego i ograniczy się do 25-30 gramów dziennie, to tylko korzyść dla ciała.

Czy otręby mogą uszkodzić ciało?

Dzisiaj jest to popularny, a nawet modny dodatek do żywności, tak wielu ludzi interesuje się otrąbkami lnianymi. Korzyść i szkoda – co więcej? Kwestia ta jest dość pilna. Oczywiście jest wiele korzyści. Jeśli chodzi o krzywdę, najważniejszą rzeczą nie jest używanie jakichkolwiek otrębów niekontrolowanych, w nadmiernych ilościach. Może to powodować problemy z taboretem, zwiększenie produkcji gazu, a nawet niektóre choroby jelit. Po redukcji dziennej ilości lub zatrzymaniu spożycia otrębów te problemy zanikają. Jeśli zastosujesz się do zalecanej dawki, nie obawiaj się, że produkt może zaszkodzić organizmowi.

Bran i ich pomoc w utracie wagi

Aby skutecznie, wygodnie i bezpiecznie schudnąć, nie zaleca się zasiadania w ciężkiej diecie. Dobrze wiadomo, że jeśli poważnie ograniczasz się do jedzenia, głoduj, a następnie spadnie kilogramy szybko powracają, a jeszcze więcej.

Podczas utraty wagi ważne jest, aby poradzić sobie z apetytem, zapewnić sprawne działanie przewodu żołądkowo-jelitowego, terminowe oczyszczenie ciała. Dlatego wiele osób aktywnie stosuje otręby lniane w celu zmniejszenia masy ciała. Pomagają stworzyć poczucie sytości w ciele, poprawić ruchliwość jelitową, pozbyć się toksyn i toksyn, to znaczy, że przyczyniają się do utraty wagi, ale nie są to cudowne lekarstwa, z powodu których powstają dodatkowe kilogramy.

Ciekawą właściwością otrębów jest zmniejszenie apetytu. Wchodząc do organizmu, pękają, trawią przez długi czas i czują uczucie sytości, a jednocześnie nie są w tym samym czasie wysoko kalorii. Tak więc, kiedy są spożywane, dzienne spożycie kalorii w diecie maleje, ilość pokarmu pobierana bez postu i dyskomfort związany z tym. Ogólnie rzecz biorąc, wśród wszystkich innych typów utraty wagi najlepiej nadaje się do otrębów lnianych. Potwierdzają to opinie osób, które utraciły wagę z pomocą i opinie ekspertów.

W celu przyspieszenia utraty wagi, uczynić go bardziej skutecznym, można umówić się na wyładunek dni. Są przeprowadzane nie więcej niż raz w ciągu 10 dni. W ciągu dnia tylko otręby są wykorzystywane z nasion lnu, które są myte przy użyciu wciąż słodkiej wody lub kefiru.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania otrębów?

Pomimo faktu, że jest niezwykle przydatnym produktem, nadal istnieją pewne przeciwwskazania. Tak więc, w obecności chorób układu pokarmowego (wrzody, zapalenie żołądka i innych), endometrioza, stwardnienie rozsiane, zapalenie gruczołu krokowego, warto zachować ostrożność podczas przyjmowania otrębów lub całkowicie odmówić ich stosowania. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.

Kolejny zakaz dotyczy przypadków, gdy dana osoba musi podjąć jakiekolwiek leki. W takim przypadku należy tymczasowo porzucić otręby. W przeciwnym razie leki mogą nie mieć pożądanego efektu na organizm. To samo dotyczy spożycia witamin – otrąb z oliwek i witamin powinny być brane w taki sposób, aby kursy nie zbiegały się w czasie.

Rzadko, ale są przypadki indywidualnej nietolerancji produktu lub reakcji alergicznej na nią. W tych sytuacjach stosowanie jest również przeciwwskazane.

Jak używać otręby z lnu?

Dowiedzieliśmy się już, jakie substancje są bogate i co jest przydatne w otrębach lnianych. Jak poprawnie je stosować, aby maksymalnie wykorzystać organizm?

Pierwszy i bardzo ważny warunek – użycie wystarczającej ilości czystej wody pitnej, minimum 1,5-2 litrów na dobę. Wynika to z faktu, że otręby odprowadzają wodę z organizmu. W związku z tym konieczne jest uzupełnianie zapasów w sposób terminowy i regularny. Jeśli zignorujesz tę regułę, produkt nie przyniesie korzyści dla ciała. Można po prostu zjeść łyżeczką i wypić dużą ilością wody (co najmniej szklankę wody na 1 łyżkę stołową), dodać do różnych potraw (sałatki, płatki zbożowe, zupy, do spożycia) lub napoje – kefir lub jogurt, mleko, sok. Na przykład kefir o otrębach przed snem może stać się pełnoprawnym zamiennikiem na kolację.

Eksperci zalecają przyrządzanie produktu na kursach trwających 2-4 tygodnie, po których trzeba przerwać w ciągu kilku miesięcy.

Ci, którzy tracą wagę lub oglądają ich wagę, często wykorzystywani w dietetycznych otrębach z oliwek. Korzyść z tego podejścia polega na tym, że stają się składnikami do przygotowywania smakowitych deserów o niskiej zawartości kalorii. Z udziałem otrębów jest wiele przepisów dotyczących ciastek, babeczek, ciastek i słodyczy. Dietetycy są bardzo popierający takie potrawy, które mogą stać się pełnoprawnym zamiennikiem wysokiej słodyczy kalorii.

Dzienna stawka: ile?

Wszystkie subtelności są ważne, aby poprawić ciało, wykorzystując otręby lniane. Korzyści i szkody, jak jeść, nie ma przeciwwskazań. Poza tym konieczne jest przestrzeganie zalecanych dawek. Dla zdrowej osoby dorosłej maksymalna dawka dobowa wynosi 35-40 gramów. Kwota ta jest równomiernie rozłożona na kilka przyjęć, zazwyczaj 3-6. Oczywiście należy rozpocząć stopniowo – we wczesnych dniach nie należy przyjmować więcej niż pół łyżeczki na raz, a następnie zwiększa się dawka. Użycie produktu nie powinno powodować dyskomfortu. Jeśli okaże się to konieczne, może okazać się konieczne zmniejszenie indywidualnej dawki dobowej. Zalecany czas odbioru – półtore godziny przed lub po posiłku.

Kupowanie odzieży lnianej jest często trudniejsze niż pszenica, żyto lub owies. Zazwyczaj można je znaleźć na półkach dużych supermarketów w dziale diety lub w aptekach. Przechowywać produkt w szklanym pojemniku przy użyciu szczelnie zamkniętej pokrywy.