93 Shares 1001 views

Hiszpania kontynentalna. Ronda i jej atrakcje

Jednym z najbogatszych i najbardziej interesujących krajów na świecie jest niewątpliwie Hiszpania. Ronda na jego terytorium jest jednym z najstarszych miast, które wznosi się w niezwykle malowniczym miejscu. Znajduje się on na dwóch płaskowyżach górskich w Andaluzji, które są połączone mostem prowadzącym przez burzową rzekę. Większość turystów i mieszkańców podziwia widok, który otwiera się z mostu. Tutaj można zobaczyć najbardziej malownicze doliny i zielone górskie krajobrazy, i wody czystej rzeki, która biegnie na samym dole przepaści między dwoma górskimi wzgórzami. W tym regionie każdy otwiera zupełnie inną, spokojną i tajemniczą Hiszpanię.


Ronda nie jest hałaśliwym miastem, w którym koncentruje się duża liczba barów, restauracji i dyskotek. Najczęściej przyjeżdżają tu miłośnicy ciszy, spokoju i turystów, którzy ścigają się po przygodzie i zdobywają różne naturalne szczyty. Często w pobliżu miast namiotowych miasta są złamane, w których rozkwitają nagietki, podziwiając naturalne przysmaki. Warto zauważyć, że ten region charakteryzuje się gorącym klimatem, charakteryzującym się niemal całą Hiszpanią.

Ronda jest uważana za jedno z najstarszych miast w kraju. Został założony przez Celtów, którzy żyli tutaj w 4 wieku pne. Potem padł w posiadanie zarówno rzymskich cesarzy, jak i Arabów. W centrum miasta wybudowano zamek, który stał się symbolem tego miejsca. Arabowie, którzy tu przybyli, nazwali Isna-Rand-Onda, która stała się nazwą tej wioski. Później wioska wygrała i zorganizowała na swój sposób Hiszpanię. Dzisiaj Ronda jest podzielona na dwie części – Nowe i Stare Miasto. Te dwa obszary znajdują się na prawym i lewym brzegu rzeki Guadalévin i są ze sobą połączone mostem Puente Nuevo, który został wzniesiony w XVIII wieku. Warto zauważyć, że Stare Miasto zostało w całości zbudowane w XIII wieku, a Nowe Miasto narodziło się z mostem.

Możesz zobaczyć wszystkie zabytki Ronda dosłownie w ciągu jednego dnia, ale aby zrozumieć ich znaczenie, ważne jest, jak przygotować się na wycieczkę. W starej części miasta znajduje się wiele zabytków, wśród których znajduje się wiele budynków arabskich. Na przykład na tych ziemiach zachowano twierdzę Alcabara, a także łaźnie arabskie, ozdobione wyłącznie orientalnym stylem. Znaczną wartością dla miasta jest kościół Santa Maria de la Encarnación, który został zbudowany w XV wieku. Wtedy wpływ Arabów nie był ostatnim czynnikiem politycznym, więc katedra pochłonęła wszystkie tradycje arabskiego stylu architektonicznego, a także gotyku i rzymianizmu. Warto zauważyć, że całe miasto Ronda jest pełne różnorodności i kontrastów.

Hiszpania, jak wiesz, jest miejscem narodzin słynnego walki byków, a to właśnie w tym regionie pierwsze walki miały miejsce na świecie. Tutaj zachowało się wiele aren, wśród których największy jest Plazo de Toros. Nad miastem wciąż trwają bitwy, ale w czasie, gdy jest cicho, można dostać się na teren areny na bilet wycieczkowy.

Jak widać, Ronda jest niesamowitym i, być może, miejscem międzynarodowym. Hiszpania, której mapa mówi, że to miasto jest tylko sto kilometrów od Malagi, ujawnia zasłony niektórych jej tajemnic. Jeśli chcesz zobaczyć inne atrakcje w regionie, wypożyczyć samochód i wyruszyć w podróż do Andaluzji. Po drodze będzie wiele niespodzianek!