501 Shares 4288 views

Stolarka. Ramy okienne są drewniane. Ramy okienne własnymi rękami

Nowoczesne okna są różnorodne materiały, kształty i kolory. wiodących na świecie producentów oferuje ramę z aluminium, plastiku i drewna. I bez względu na to, co materiał w produkcji okien jest używana, dzięki nowego sprzętu i narzędzi wszystkie produkty otrzymują takie samo szczelne i mocne. Jednak należy zauważyć, a jeden punkt ujemny – wartość tych klatek jest dość wysoki. Ale kupić konstrukcja wolnostojąca na 100-300 dolarów każdy, tylko do glazury małą szklarnię lub werandę w kraju, nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego właściciele są często pojawia się pytanie: „W jaki sposób wykonywane są okna z rękami?” Dziś i postaramy się na nie odpowiedzieć.


Przygotowujemy niezbędne narzędzia

Jak pokazuje praktyka, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest utworzenie drewniane ramy okienne. Drzewo jest bardzo wygodny do obsługi narzędzi stolarskich , więc z tego rodzaju pracy może sobie poradzić nawet początkujący mistrz. Więc jakie są materiały potrzebne do tego? Aby rozpocząć, trzeba znaleźć się na stałe lub suche drewno klejone (nadaje się zwykły sklejki). Kilka z jego arkuszy byłaby wystarczająca do realizacji prac nad stworzeniem ramy okiennej. Od narzędzi przygotować piłę i młotka i dłuta. Znacznie ułatwić i przyspieszyć produkcję narzędzi procesowych okiennych takich jak noże i elektrorubanok. Jednakże, w przypadku braku takich okien urządzeń z ich rąk można jeszcze zrobić – po prostu trzeba więcej czasu i wysiłku poświęconego na pracę.

Dodatkowo, trzeba będzie szkło, metal narożniki, klej stolarski, i, oczywiście, rysunek przyszłego produktu. Jeżeli materiał rdzenia wybrano płytę, to najlepiej wybrać materiał o przekroju 50h150 milimetrów.

Jak jest rama okienna z rękami?

Przyjrzyjmy się, jak rama okienna wykonana jest z laminowanych drewnianych belek. Materiał ten charakteryzuje się dużą niezawodność, wytrzymałość i stosunkowo niskim ciężarem. Dla stolarki okiennej płyty laminowanej – dokładnie to, czego potrzebujesz. Można użyć zwykłej poprzeczkę, ale jest mało prawdopodobne, taki produkt będzie stać więcej niż jeden sezon pracy.

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych narzędzi i rysunków, można bezpiecznie dostać się do pracy. Aby rozpocząć produkcję polu okna. W tym celu płyta z poprzecznych 50h150 milimetrów wycięcia rowka w taki sposób, że element profilowy jest w kształcie litery „G”. W związku z tym działania okno będzie bardziej chronione przed wilgocią i uszczelnione.

Poniżej zamieszczona jest obliczana (na podstawie rysunku) płyty wymiarach, a następnie rozpocząć cięcie. Musimy rozdzielić je na 4 części, z których każda jest połączona ze sobą.

Sposób związku

Podczas wykonywania prac należy zwrócić uwagę na sposób połączenia. Ważne jest, aby pamiętać, że źle wykonaną deskę nie gwarantuje trwałość ramy okiennej, co oznacza, że cała ciężka praca pójdzie na marne. Najbardziej prawidłowe i niezawodne połączenie rozwiązaniem – to czopów i rowków. Mogą one produkować na ręcznej frezarki. Jeśli to nie było pod ręką, można użyć staromodny sposób – wyciąć wszystkie elementy z pomocą piły i dłuta.

Zwróć uwagę, że rowki są wykonane tylko na częściach pionowych. Na tablicach, które zostaną umieszczone w kierunku poziomym, ciąć kolec. Po oba elementy będą produkowane, związki miejsc ostrożnie obchodzić kleju stolarskie. Połącz skrzynki następuje z najwyższą starannością, zachowując kąt 90 stopni montażowych. Po tym, że naroża końcach ustawione metalowe narożniki. Można je kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Ich główną funkcją jest trudne ustalenie pole okna i wszystkie deski.

Przed montażem elementów metalowych należy odczekać pewien czas, zanim zastosowano klej całkowicie wyschnie. Jednocześnie, można zacząć drewnianą ramkę.

bar Wymiary

Należy zauważyć, że drewno do elementu musi mieć mniejszy przekrój – raczej 50h150 mm należy wziąć 50×50 mm. Pierwszym krokiem jest wykonany profil. Realizując te prace, należy zostawić małą szczelinę (1-2 mm) między ramą a ramą. Następnie profil musi być naszyte na wykroje, które są wycinane i następnie tnie się na kołki i szczeliny. deski ramy połączone są w taki sam sposób, jak w polu okna.

Ostatnim etapem

W końcowym etapie składnikiem aktywnym obejmuje proces szkliwienia. Ościeżnica i skrzynka wyposażona w pętlę, przy czym obydwa składniki przetwarza się specjalne środki odporne na wilgoć dla zwiększenia jego odporności na działanie wilgoci.

Wszystkie nasze okno jest już prawie gotowy – istnieją tylko produkować kolorów i lakierów powierzchnię.

Produkcja stolarki okiennej ze sklejki

Ponieważ technologia produkcji fabryka ram okiennych wymagają specjalnych drogich narzędzi i urządzeń do produkcji podobnych produktów do domu będzie bardzo problematyczne. Dlatego rzemieślnicy opracowali sposób, aby utworzyć profil pasami klejenie sklejki. Dla takiej ramy okna jest wystarczająco 4 tory – są wtedy zamknięte pudełko. Cała technologia produkcji jest, aby niektóre prostokątów o różnej szerokości paski sklejki i przymocować je razem. Więc masz idealne warstwowe drewno pożądanej konfiguracji.

Gdy to uczynił, a nie tylko zwykłą pustą ramę okna, ale pudełko z dwoma lub trzema oknami z wykorzystaniem tej technologii. Element z jednego okna jest łatwa do wykonania, 8 pasków sklejki. ostatecznie tworzą dwa prostokąty (z ich szerokość jest nieznacznie różnić się od siebie). Listwy drugiej warstwy są cięte trochę dłużej – jest to konieczne w celu zabezpieczenia szkła. Następnie, ramy okienne, z drewna (czyli wszystkie ich części) są połączone za pomocą śrub. Wszystkie miejsca montażu klej są przetwarzane na dalszą stolarskie. Wszystkie ramy okienne wykonane z drewna na tym etapie pomyślnie wykonana!