537 Shares 1030 views

Podróżując ze zwierzętami. Co musisz zrobić przed wyjazdem?

"Jesteśmy odpowiedzialni za tych, którzy oswajali." Wielu ludzi zapamiętuje tę frazę za każdym razem, gdy idą gdzieś na wakacjach i zaczną szukać krewnych, którzy są zaznajomieni, którzy mogliby przyłączyć zwierzaka do swoich wakacji. Jeśli zdecydujesz się na niezapomniany wyjazd (na przykład wynająć mieszkanie lub willę w Hiszpanii i korzystać z Morza Śródziemnego) wraz z lojalną bestią, powinieneś być gotowy na dość żmudny proces przetwarzania dokumentów, certyfikatów, certyfikatów.


Więc co należy zwrócić na siebie uwagę? Co to jest konieczne?

Przede wszystkim musisz wiedzieć – w naszym czasie podróżowania ze zwierzętami domowymi jest niemożliwy, jeśli te ostatnie nie są wyposażone w mikroczip, ponieważ teraz bez tego uaktualnienia zwierzę nie wyjdzie poza granice.

Dokumenty dotyczące podróży z zwierzakiem :

– paszport weterynaryjny obecnego modelu. Jednocześnie jest wysoce pożądane, aby był międzynarodowy

– w paszporcie powinna być uwaga na przeprowadzone de-robakowanie, szczepienia przeciwko wściekliźnie, wykonane w okresie od 12 miesięcy do 30 dni przed wyjazdem. I bardzo ważne jest, aby stosowane leki zostały zaakceptowane przez Unię Europejską, w przeciwnym razie nie będą liczone.

Dodatkowo odpowiednie usługi niektórych krajów wymagają, aby te dokumenty były w języku angielskim. Dlatego też, aby nie wpaść w stres, lepiej być bezpiecznym i wyjaśnij to z wyprzedzeniem w konsulacie kraju, do którego zamierzasz odwiedzić.

Ale to nie wszystko. W lokalnej stacji weterynaryjnej musisz wypełnić zaświadczenie o formularzu nr 1. Musisz to zrobić na 3 dni przed wyjazdem. W tym świadectwie muszą znajdować się 2 uszczelnienia, z których jeden musi być dostarczony w tej samej administracji weterynaryjnej. Tutaj konieczne jest uzyskanie zgody na usunięcie zwierzaka.

Teraz, jeśli chodzi o transport. To prostsze: jeśli twój przyjaciel waży więcej niż 8 kg, to musisz wsadzić się do niego w przedziale bagażowym. Tak więc tydzień przed ośrodkiem, być może, warto go postawić na dietę, a przed lataniem (co najmniej godzinę na 4), ograniczyć ją do wody.

A teraz, w końcu, wszystkie wędrówki, dekoracje, droga już jest za, a ty jesteś w miejscu odpoczynku. O wynajmu w Hiszpanii, oczywiście, pomyślałem z wyprzedzeniem, i znalazł wersję, gdzie zwierzęta są dozwolone, prawda?

Inna bardzo ważna uwaga: jeśli przyjdziesz z ulubionym psem, to za każdym razem, gdy wychodzisz z nim (lub ona) z domu, pamiętaj, aby wziąć normalny pakiet celofanowy (a najlepiej para). W Europie, jeśli policjant widzi, że nie wyczyściłeś swojego psa, gwarantujesz grzywnę – nie mniej niż trochę, a około 200 euro trzeba będzie rozmieścić, więc mieszkańcy zwykle przenoszą torbę na ręce, grabie na wszystkie towary i wrzucają do najbliższego urna . Początkowo wydaje się dla nas nienormalne, ale szybko zdajesz sobie sprawę, że po prostu nie możesz tego robić inaczej, ponieważ w wielu miastach prawie nie można znaleźć zielonych sadzonek – w jednym asfalcie i naturalnie lepiej jest utrzymywać je w czystości.

Podróżowanie ze zwierzętami jest wspaniałe i życzymy Państwu wspaniałych i niezapomnianych wakacji dla Ciebie i Twojej ukochanej bestii!