794 Shares 5605 views

Newcastle – miasto w Anglii i Australii. Opis, zdjęcia, atrakcje

Newcastle – miasto, które jest jednym z największych w Wielkiej Brytanii, potężny ośrodek przemysłowy i przemysłowy kraju. Jego pełna nazwa brzmi jak Newcastle upon Tyne. Miasto położone jest na północno-wschodnim wybrzeżu stanu, wzdłuż rzeki Tyne na jej północnym brzegu. Newcastle Town Square – ponad 113 metrów kwadratowych. km, a liczba ludności wynosi około 278 tys. ludzi.


Trochę historii

Newcastle (Fot miasta można znaleźć w artykule) jest dość stary. Pojawił się w II wieku naszej ery. e. Założyciele Newcastle uważane Rzymian, którzy miastu nazwę „Pons Elius”. W średniowieczu nazywano go „Nowy Zamek”. Obecnie jest największym podziemne miasto hrabstwo Tyne and Wear.

cechy klimatyczne

Newcastle – miasto położone w pobliżu centrum Pienin. Co to oznacza i jak robi taką ulgę? Klimat w tym regionie jest nieco różni się od innych częściach Anglii. On jest tak ciepły i korzystne, jak również w całym kraju, z ciepłymi zimami i umiarkowanie chłodne w lecie, ale tu mgły jest znacznie mniej. Góry sprawiają, że klimat miasta jest mniej wilgotne, jakby chciał chronić go przed deszczem. Przeciętne temperatury w styczniu + 3 ° C, w lipcu – + 13 ° C

Jak doszło do Newcastle upon Tyne

Newcastle – City (Anglia tak dumny dziedzictwo), który jest obecnie znany jako główny ośrodek przemysłowy kraju. Jej rozwój w tym zakresie, zaczął XІX wieku. To właśnie podczas tego okresu w Newcastle skorygowanej produkcji węgla i zwiększenie zdolności produkcyjnych. I podczas brytyjskiej rewolucji przemysłowej, miasto stało się centrum. Jednak do połowy XX wieku, przemysł ciężki zaczyna przyjmować swoje obroty. Jakiś czas po redukcji pracy w tym obszarze Newcastle i całego regionu północnej doświadczyły kryzysu gospodarczego. Jednak pod koniec wieku przywrócona w produkcji przemysłowej. Dopiero teraz są one oparte na lżejszych branżach. Obecnie Newcastle – przemysł miasto, które zawiera następujące obszary: budowę statków i produkcji silników okrętowych, budowlanych turbiny, produkcja urządzeń dla górnictwa, przemysłu chemicznego i spożywczego, produkcji produktów biurowych.

aglomeracja

Wraz z miastami Hebburn, Jarrow, Saunt Shields, North Shields, Gateshead, Newcastle UK to największa aglomeracja – Tyneside. To liczy około 800 tys. Man.

transport

Ze względu na swoje położenie w pobliżu rzeki Tyne i Morzu Północnym Newcastle jest uważany za port rzeczny i jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Dla ułatwienia przemieszczania się mieszkańców miasta są rowery. Ponadto, dwa przystanki autobusowe tu pracować.

funkcje

Newcastle centrum miasta jest uważane za centrum biznesowego. Oto wszystkie budynki administracyjne regionu. Ruch samochodowy jest zakazany w dzielnicy, ale tylko pod własnym napędem, można wybrać się na spacer.

Moc w mieście należy do burmistrza, który jest wybierany przez radę miasta. Rdzennych mieszkańców Newcastle nazywane są „Geordie”. Dokładniej, tzw dialekt mówią. Jest znacznie różni się od zwykłej angielski akcent wymowy niektórych słów. Formowanie takich dialekcie promowany bliskość Celtyckich Skandynawii i korzeni.

formacja

Newcastle upon Tyne – miasto, które jest naprawdę uczniem. Fakt, że istnieją dwa stary uniwersytet – Northumbria w Newcastle, a także dobrze znany w całej Anglii Newcastle College, który wita uczniów nie tylko z Anglii, ale także z innych krajów Europy i poza nią. Uczelnia rozwija się w wielu dziedzinach, a liczba studentów studiuje w tej szkole, ponad czterdzieści tysięcy osób.

Celowniki

Newcastle – miasto, które jest uważane za wystarczająco rozwinięte pod względem atrakcji. Jest coś zobaczyć. Światowej sławy miasto przyniósł słynny Millennium Bridge (Millennium). Przechodzi przez rzekę Tyne i łączy miasta Newcastle i Gateshead. Osobliwością tej konstrukcji jest to, że pochyla. Projekt jest uważany za wyjątkowy, ponieważ mosty tym wzorem nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Został zbudowany w 2000 roku, i jest planowane na początku nowego tysiąclecia.

Oprócz ciekawej mostu w Newcastle, można odwiedzić liczne galerie i teatry. Ponadto, miasto jest jednym z największych centrów handlowych w Europie, położony w centralnej części.

W kategoriach religijnych można odwiedzić dwa majestatyczne katedry – anglikański kościół św Mikołaja i Kościół katolicki św. Zarówno katedra w mieście istnieje od połowy XIX wieku, a pierwszy raz jest zwykłym kościołem parafialnym.

Miasta partnerskie

W Newcastle upon Tyne ma 8 miast siostrzanych w USA, Holandii, Niemiec, Norwegii, Izraela, Szwecji, Francji i Australii. W tym ostatnim państwie siostrzanym mieście ma taką samą nazwę i jest uważany za „młodszy brat” od angielskiego Newcastle. Został założony w 1804 roku, na wschodnim wybrzeżu lądu. Podobnie jak w angielskim mieście, znajduje się w pobliżu wody, otoczony przez Morze Tasmana. Populacja jest około 290 tys. Man.

Newcastle (miasto w Australii) jest uważany za wystarczająco według standardów głównym centrum państwa. Pod względem liczby ludności jest drugim po dawnej stolicy – Sydney. Ale główne gałęzie przemysłu z australijskiego Newcastle jest na tyle dziwnie, wydobycie węgla. Miasto – ulubionym miejscem dla turystów, którzy odwiedzają ten stan.