330 Shares 4557 views

VAZ 21114 – uniwersalny żołnierz.

VAZ 21114 – jedna z wersji popularnego samochodu na drodze krajowej w 2000 roku. Częściowo ze względu na fakt, że jest to pierwszy samochód z napędem na przód w wersji kombi, zszedł z przenośnika samochodu Wołga. Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1998 roku, ale do tej pory VAZ 21114 (przeglądy właścicieli potwierdzeniu auto) jest uważany za jeden z najlepszych samochodów rodzinnych robione. Jest to niezbędne dla długoterminowego podróży, a także transport ładunków ponadgabarytowych. Dzięki zdolności do składania oparcia tylnej kanapy objętość bagażnika można zwiększyć do 1420 litrów – zgodzą, imponującą postać dla samochodów osobowych. A jednak, mimo całej swojej nośności VAZ 21114 jest samochód osobowy z pretensjami do elegancji design. To bezproblemowo pomieścić 5 pasażerów, które nie będą utrudniać siebie.


Innym ciekawym faktem o VAZ 21114 – funkcje pozwalają samochodowe do ciągnięcia przyczepy wyposażonej w hamulce o wadze do jednej tony. kombi bardzo wytrzymałe i mogą wytrzymać aktywnego użytku na drogach krajowych. Dołączone do ramę w dziesięciu głównych punktów, jego konstrukcja jest mocna i trwała. Dzięki specjalnie zaprojektowanej wydłużonej podstawy i, oczywiście, niezależne tylne zawieszenie, auto pewnie trzyma się drogi, kładąc na zakręcie z dużą prędkością, przebieg zatem pozostaje gładka i miękka. Kolumna kierownicy uniwersalny regulowane pochylenie, hamulce tylne – płyty.

Wystarczy kilka słów na temat wyposażenia technicznego VAZ 21114. W „bronią” w uniwersalny system zestaw SAUO i kondensatorów. Pierwszy z nich opiera się na określonym wcześniej ustaloną temperaturę w trybie automatycznym, drugi – monitoring stanu hamulców, płyny elektryków systemy operatywność. Oczywiście, taka zaawansowana technologia jest trudno nazwać, w odniesieniu do samochodów zagranicznych, ale obecność takich cech w pewnym stopniu niepowtarzalnym lokalnych maszynach.

Występował również wagon i na dużych wysokościach – silnik pracuje w warunkach zwykłych i pozwala pojazd do wspinania z powodzeniem do 34%. Sprawnie działa i sprzęgło. Silnik z elektronicznie sterowanym wtryskiem wielopunktowym i elektronicznego układu zapłonowego dla konsumentów jest dostępna w dwóch formatach.

1. Silnik Vosmiklapanny o pojemności 1,5 litra zapewnia średnie wartości mocy (57 kW). Moment obrotowy – 118Nm, przy umiarkowanym zużyciu benzyny.

2. Silnik Shestnadtsatiklapanny o pojemności 1,5 litra zapewnia dużej mocy (69 kW) z momentem 130nm i auto pozwala na uzyskanie lepszych właściwości dynamicznych.

Oprócz wersji podstawowej i rozważaliśmy VAZ 21114 w różnych czasach wyprodukował około 10 różnych modyfikacji wagonu dziesiątej generacji. Na przykład, jeden z modeli – VAZ „Tarzan” 2111-90 – napęd na wszystkie koła samochodu z napędem 4×4 rozstawem osi. Warto zauważyć, że jednostka napędowa i przekładnia zamontowana na analogię z „Niwa” i, odpowiednio, mają wyższe parametry techniczne jednostek.