665 Shares 6822 views

Jak gotować gołąbki w Armenii

Kuchnia ormiańska, jak wiemy, wyróżnia się oryginalnością. Od kilku tysiącleci, armeńskie kucharzy stworzyć pyszne dania, które są następnie pożyczone ich gruzińskiego i Azerbejdżanu. W celu wyjaśnienia pewnych niuansów, zwróćmy się do historii narodu ormiańskiego.


Ten starożytny naród był wielokrotnie poddawany podboju, jej terytorium przez wiele stuleci była podzielona na część wschodnią i zachodnią. 17 do początku 19 wieku. Armenia była pod jarzmem tureckim i perskim, ale ludzie udało się zachować swoją tożsamość, religię i kulturę, w tym kuchni ormiańskiej. Naturalnie, większość prawdziwych potraw ormiańskich udał się do Turków i Persów, a jednym z nich jest ormiański nadziewane – dolma. I z jakiegoś powodu, Turcy zaczęli twierdzić, że tylko oni wiedzą, jak gotować pyszne gołąbki. Zgadzam się, że jest to niedorzeczne stwierdzenie nie może być prawdą, ponieważ wzmianka o tym, jak przygotować pyszne gołąbki, nadal istnieją w starożytnych pismach narodu ormiańskiego.

W przeciwieństwie do wielu innych narodów, Ormianie przygotowują ich nadziewane jagnięcina i mięso zawinięte w kapusty i liści winogron. Ta tradycja one dziedziczone z Greków i Gruzinów. Warto zauważyć, że nazwa „dolma” nadziewane ormiański otrzymane z języka tureckiego, a przetłumaczone jako „nadziewane”.

Jak gotować gołąbki w Armenii? Do napełniania trzeba jagnięce kości, około 600 g, kubek ryżu, korzystnie okrągły, 2 cebuli wiązki ziół (koper, bazylia, kolendry i mięty), sól i pieprz. I, oczywiście, liście winogron, które mogą być zarówno świeże i słone.

Gołąbki, gotowanie, który nie zajmie dużo czasu, a nie tylko zachwycić swoich bliskich w spokojnym środowisku domowym, ale również są doskonałe na świątecznym stole. Przepis jest dość prosty, ale wymaga pewnych umiejętności i trochę cierpliwości. W tym artykule opiszemy, jak gotować gołąbki prawdziwymi Ormian. Tak więc, aby ugotować ryż aż o połowę, lub po prostu chłonąć ciepłą wodą i pozostawić 40 minut, następnie obrać Cebulę obrać, umyć i drobno posiekać drobno. Zrób to samo z zielenią – umyć, wysuszyć i posiekać.

Przed gotować gołąbki dalej, trzeba wziąć baranka. Pierwszą rzeczą, którą trzeba oddzielić mięso od kości i mięsa mielonego. Następnie ma małą miskę mieszania mięsa, ryż, warzywa i cebula. Dodaj sól i pieprz do smaku. Wszystko farsz jest gotowy. Niektóre kobiety armeńskie dodaje się do mielonego mięsa drobno posiekanej pomidorów lub pasta pomidorowa. Mówią, że daje smak potrawy.

Teraz trzeba przejść do następnego kroku – przetwarzanie liści winogron. Muszą zalać wrzątkiem, więc nieco wiotki. Potem cięcie łodygi i liście podzielić na 2 części nierównych. Wiele będzie służyć jako list do koperty HERZ-TS nadzieniem, a drugi będzie musiał później.

Jak gotować gołąbki, a ściślej mówiąc, jako farsz jest zawinięty w liście? Bardzo proste, jak w kopertach. Pamiętaj jedno zastrzeżenie – liście są wprowadzane do złej stronie, połysk pozostaje na zewnątrz. Ponieważ danie jest dużo piękniejsza.

A teraz uwaga, tajemnica tych ormiańskich kobiet! Pamiętaj kości, które zostały oddzielone od mięsa? Umieść je na dnie miski i pokrywy górnej z liści winogron. Umieścić rolek kapusta i wlać do misy z niewielką ilością wody, tak że pokrytą rolek kapusty. Szczelnie przykryć odwróconym talerzem to wszystko i umieścić go na najmniejszym ogniu. Dolma nie trzeba ingerować.

Gdy potrawa jest gotowa, może to doprowadzić do stołu. Na kapuście rolek trzeba wlać trochę sos, który tworzy się podczas gotowania. Danie koniecznie jeść gorące i dodać sos na górze ormiańskiego matsun lub jogurtu zmieszanego z czosnkiem. Idealnie nadaje się do naczynia i ormiańskiego lavash.

Jak widać, dolma znacznie różni się od kapusty, który jest przygotowywany z liści kapusty. Jeśli nie pamiętają przepis, przypomnijmy: wziąć kapustę z dużymi liśćmi, 250 gr. wieprzowina i wołowina, pomidor, cebula 2, pół szklanki ryżu, ziołami, solą i pieprzem do smaku. Można dodać 2-3 ząbki czosnku. Następnie przygotowujemy wszystko jako ormiańskiej dolma, po prostu zawinąć farsz nie jest w winogron i liści kapusty, które odwiedzili około 5 minut we wrzącej wodzie i stają się miękkie.

Oto jak gotować gołąbki! Bon appetit!