693 Shares 3398 views

Jak wyświetlić ukryte foldery i dlaczego?

Do niedawna średnia użytkownik rzadko do czynienia z potrzebą zobaczyć ukryte foldery i inne dokumenty, a także atrybut „ukryty” przywłaszczył pliki systemowe, które są w ten sposób chronione przed przypadkowym usunięciem lub modyfikacją. Ostatnio jednak sytuacja się zmieniła. Wynika to z rozprzestrzenianiem się wirusa komputerowego, z „pomocy”, które foldery i inne dokumenty użytkownik może stać się niewidzialny. Zamiast tego są skróty, albo po prostu stworzyć pozory pustej przestrzeni.


Występowanie takich sytuacjach często prowadzi do sytuacji stresowych, kiedy, na przykład, użytkownik nie może wyświetlać zdjęcia ze zużytym odpoczynku, znajdujących się na „stacji dysków”. Jednak dostępność danych dotyczących pozornie pustego nośnika można sprawdzić poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku i wybór w menu kontekstowego sekcji „serwis”, która pokazuje, że wybrany obiekt (na przykład, USB-drive) zawiera informacje, choć wygląda pusty. Bardzo często ofiarami są napędy wymienny USB oraz kart pamięci aparatów cyfrowych, kamer, itp

Aby ponownie stać się komputer, aby zobaczyć ukryte pliki i foldery, a przynajmniej aby uzyskać do nich dostęp, można przejść na kilka sposobów. Najprostszym – jest, aby przejść do panelu sterowania i znaleźć dla systemu operacyjnego „Opcje folderów” Win XP lub „Opcje folderów”, jeśli chcesz wyświetlić ukryte foldery Win 7. W menu, które chcesz wybrać zakładkę „Widok” i przesuń suwak w prawo, na samym dole. Nie będzie trzeba dokonać aktywną opcję, która nazywa się – „Pokaż ukryte pliki i foldery” Po tym będą dostępne do wykorzystania wcześniej niewidzianych dokumentów i folderów.

Drugi sposób, w jaki możemy ponownie uwidocznić te ukryte foldery i innych dokumentów odbywa się poprzez edycję rejestru systemu Windows. Aby to zrobić, w menu „Start” wybierz opcję „Uruchom”. Następnie wprowadź w wierszu «» regedit i zatwierdzić – «Enter». W oknie, które zostanie otwarte rejestru znaleźć HKEY_CURRENT_USER _ CURRENT _USER Software … Explorer wyprzedzeniem.

Następnie należy znaleźć „Ukryte” i po prawej kliknij przycisk „Zmień”. Do ukrytych folderów i inne dokumenty stały się ponownie widoczne, trzeba przypisać wartość „1”, a do przeprowadzenia odwrotnych zmian, należy wpisać „0”. Potwierdzenie akcji następuje poprzez naciśnięcie przycisku «» Ok. Następnie należy zamknąć Edytor rejestru do przyjętych zmiany odniosły skutek. ponowne uruchomienie komputera nie jest konieczne.

W wyniku tych prostych czynności, które nie powodują trudności nawet dla początkującego użytkownika, będzie można odzyskać kontrolę informacji zapisanych na płycie. Czasami ukryte foldery i inne dokumenty nie dostać się do zrobienia ponownie widoczne w normalnym trybie, ale przynajmniej użytkownik uzyskuje dostęp do danych, które są przechowywane. Wszystkie informacje mogą być przetwarzane w normalny sposób można wycinać, kopiować, przenosić, etc.

Gdy niezbędne informacje są zapisane, może być wskazane, aby ponownie ukryte dokumenty niewidoczne. Ma to na celu ochronę systemu operacyjnego od przypadkowego narażenia na ważnych plików systemowych, bez których praca będzie odbywać się poprawnie lub w ogóle, a zostanie zakończona.